Shit happens! (φωτογραφίες μόνο)

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Εντάξει πτώση δεν είναι η συγκεκριμένη αλλά παρακάτω που ξάπλωσα σιγά μην είχα διάθεση για φώτο...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό τώρα το πετρωτό είναι μέρος του τρόφυ; :pointu:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Άν ήσουν μόνος να γέμιζες τον λάκκο με πέτρες... Κάπου εκεί γύρω θα έβρισκες μερικές αν έψαχνες... :ha
Είχε πέτρες μέσα, τις βγάλανε και δοκιμάζανε το βάθος :yew::friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είχε πέτρες μέσα, τις βγάλανε και δοκιμάζανε το βάθος :yew::friendship:
Κάναμε έξωση στα βατράχια... :roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εντάξει πτώση δεν είναι η συγκεκριμένη αλλά παρακάτω που ξάπλωσα σιγά μην είχα διάθεση για φώτο...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα έχει λίγο τροφυ μέσα στις πέτρες
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Την ονόμασα "σαμπρελοκυριακή"...

Η βόλτα σε σκληρό πετρώδες "έδαφος" με μια μάλλον λανθασμένη επιλογή σε πολύ χαμηλές πιέσεις και αν εξαιρέσεις την πρώτη αλλαγή στο πίσω ελαστικό που έγινε με σωστή διάσταση σαμπρέλας οι επόμενες δυο έγιναν με υποχρεωτικά λάθος διαστάσεις (μας είχαν τελειώσει οι πίσω σαμπρέλες και έβαζα μπροστινές). Τρεις αλλαγές σαμπρέλας λοιπόν στη πίσω ρόδα την ίδια ημέρα.
Την επόμενη ημέρα η ζάντα εξετάστηκε προσεκτικά από τον Παναγιώτη Κουζή για τυχόν πρόβλημα σε κάποιο καψούλι ή σε γρέζι αλλά δεν βρέθηκε τίποτα. Εκ τότε όμως έβαλα χοντρές σαμπρέλες και μέχρι σήμερα δεν ξανά είχα "λάστιχο".

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την ονόμασα "σαμπρελοκυριακή"...

Η βόλτα σε σκληρό πετρώδες "έδαφος" με μια μάλλον λανθασμένη επιλογή σε πολύ χαμηλές πιέσεις και αν εξαιρέσεις την πρώτη αλλαγή στο πίσω ελαστικό που έγινε με σωστή διάσταση σαμπρέλας οι επόμενες δυο έγιναν με υποχρεωτικά λάθος διαστάσεις (μας είχαν τελειώσει οι πίσω σαμπρέλες και έβαζα μπροστινές). Τρεις αλλαγές σαμπρέλας λοιπόν στη πίσω ρόδα την ίδια ημέρα.
Την επόμενη ημέρα η ζάντα εξετάστηκε προσεκτικά από τον Παναγιώτη Κουζή για τυχόν πρόβλημα σε κάποιο καψούλι ή σε γρέζι αλλά δεν βρέθηκε τίποτα. Εκ τότε όμως έβαλα χοντρές σαμπρέλες και μέχρι σήμερα δεν ξανά είχα "λάστιχο".

Πριν φτάσω στο σημείο που έγραψες "χοντρές σαμπρέλες", σκεφτόμουν να γράψω "βάλε χοντρές σαμπρέλες ".
Βέβαια 3 λάστιχα σε μια βόλτα ....δεν το λες και νορμάλ συμβάν.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εντάξει πτώση δεν είναι η συγκεκριμένη αλλά παρακάτω που ξάπλωσα σιγά μην είχα διάθεση για φώτο...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είχε ανεβάσει θερμοκρασία;;;;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Πριν φτάσω στο σημείο που έγραψες "χοντρές σαμπρέλες", σκεφτόμουν να γράψω "βάλε χοντρές σαμπρέλες ".
Βέβαια 3 λάστιχα σε μια βόλτα ....δεν το λες και νορμάλ συμβάν.
Και που να δεις που λιγο αργοτερα ειχαμε κι αλλο φουιτ σε διαφορετικο ομως μηχανακι της παρεας Και ακομα πιο αργοτερα και η δικια μου πισω σαμπρελα εχασε αερα απο την βαλβιδα
Σαμπρελοκυριακη κυριολεκτικα!
Απο Κρυονερι ξεκινησαμε να φτασουμε χωματινα μεχρι Πισσια ...Μεχρι τον Πατερα φτασαμε
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πριν φτάσω στο σημείο που έγραψες "χοντρές σαμπρέλες", σκεφτόμουν να γράψω "βάλε χοντρές σαμπρέλες ".
Βέβαια 3 λάστιχα σε μια βόλτα ....δεν το λες και νορμάλ συμβάν.
Για αυτό μου αρέσει ο τίτλος του θέματος, αυτά συμβαίνουν. Έφταιγα εγώ, έφταιγαν οι πιέσεις, έφταιγαν οι σαμπρέλες; Ποιος ξέρει;

Συνέβη πάντως κι έχω να το θυμάμαι!

:p:)
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ηθελα να δω ποσο ξερα ειναι τα χορταρια :ha




Ανηφορακι ευκολο αλλα πλεον ειναι πουδρα.
Οκ εμεινα λεω στη μεση, παω να πατησω και ειχε σκαψιμο ακριβως εκει που πατησα απο αλλο μηχανακι :laugh:
 
Top Bottom