shoei ds -shoei adv

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
παιδια εχουν ανοιχθει πολλα θεματα με κρανη dual και fullface.

ποια η διαφορα μεταξυ των shoei hornet ds
shoei hornet adv?

θελω να καθιερωσω πλεον to κρανος αυτο για χρηση καθημερινη (ακομα και με scooter)!
το παλιο shoei 1000 με πνιγει πλεον!
θελω μυρωδιες
:)!
επισης επειδη κρινω απο το uvex endouro, που εχω στην κατοχη μου οτι περναει κρυο στον εγκεφαλο ,
ειναι και αυτα ετσι Η ειναι καλυτερα ποιοτικα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
το hornet adv είναι ο διάδοχος του hornet ds. Δηλαδή το μεταγενέστερο μοντέλο και το υπάρχον που μπορείς να αγοράσεις.
το ds και να το θέλεις δεν μπορείς να το βρείς καινούργιο, μόνο small ή extra small σε καινούργιο και αυτά αν έχουν ξεμείνει πουθενά.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
το hornet adv είναι ο διάδοχος του hornet ds. Δηλαδή το μεταγενέστερο μοντέλο και το υπάρχον που μπορείς να αγοράσεις.
το ds και να το θέλεις δεν μπορείς να το βρείς καινούργιο, μόνο small ή extra small σε καινούργιο και αυτά αν έχουν ξεμείνει πουθενά.
small φοραω σε shoei xr1000 αρα και σε αυτο προφανως ειναι το ιδιο νουμερο!
δεν προλαβα ,στο fcmoto, την προσφορα.

ας βοηθησετε στην επιλογη και βλεπουμε ;)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
επισης επειδη κρινω απο το uvex endouro, που εχω στην κατοχη μου οτι περναει κρυο στον εγκεφαλο ,
ειναι και αυτα ετσι Η ειναι καλυτερα ποιοτικα?
Τι εννοείς "περνάει κρύο στον εγκέφαλό μου"...; Εγώ έχω Uvex, αλλά αντιθέτως θα το ήθελα λίγο πιο ευάερο!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τι εννοείς "περνάει κρύο στον εγκέφαλό μου"...; Εγώ έχω Uvex, αλλά αντιθέτως θα το ήθελα λίγο πιο ευάερο!
κοιτα επειδη φευγω για δουλεια στις 5.00 το πρωι και κανω μια αποσταση 10 χλμ ,το κρυο περναει απο παντου!

με το κρανος που φοραω τωρα (shoei xr 1000) το οποιο θα φυγει απο το κεφαλι λογω παλαιοτητας
οταν κλεινεις την ζελατινα δεν ακους ,και δεν περναει τιποτις!

με το uvex παγωνει το κουτελο μου ,και εισχωρει το κρυο στον εγκεφαλο:)

βεβαια με το xr θολωνει η ζελατινα ενω με το uvex δεν τρεχει τιποτα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Εγω εχω παρει το hornet ds απο τον τζωρτζοπουλο 200€ που το ειχε προσφορα!
Στο ds ηθελα small ενω στο adv που δοκιμασα ηθελα medium.. το προηγουμενο μου κρανος ηταν το arai quantum και ηταν medium.. αυτα στα λεω για να δεις τι παιζει με τα μεγεθη..

αν κανεις ταξιδια με πανω απο 130-140 μην παρεις με γεισο.. ειναι πιο κουραστικο απο ενα κανονικο street κρανος.. αν θες να πηγαινεις και χωμα οκ, παρε dual!!
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom