SHOEI GT AIR II προβληματάκι

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
εδώ και αρκετό καιρό, δεν έπιανε το κλείδωμα της ζελατίνας, αλλά δεν του έδινα και πολλή σημασία, γιατί το είχα ελαφρώς ανοιχτό λόγω ζέστης
ωστόσο, επειδή τα θέλει ο ... μου, είπα να του βάλω χέρι και να προσπαθήσω να το διορθώσω, βάσει οδηγιών του manual της shoei
έλα όμως που η κουλαμάρα μου χτύπησε κόκκινα και τώρα δεν μπορεί να κλείσει σωστά.....
ότι και να κάνω, πάντα θα υπάρχει ένα κενό στη ζελατίνα (δε συζητάμε για το κλείδωμα που πάλι δεν....)
οπότε η ερώτηση είναι απλή......ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται η ζελατίνα του??
 

nikk

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Kle 500
εδώ και αρκετό καιρό, δεν έπιανε το κλείδωμα της ζελατίνας, αλλά δεν του έδινα και πολλή σημασία, γιατί το είχα ελαφρώς ανοιχτό λόγω ζέστης
ωστόσο, επειδή τα θέλει ο ... μου, είπα να του βάλω χέρι και να προσπαθήσω να το διορθώσω, βάσει οδηγιών του manual της shoei
έλα όμως που η κουλαμάρα μου χτύπησε κόκκινα και τώρα δεν μπορεί να κλείσει σωστά.....
ότι και να κάνω, πάντα θα υπάρχει ένα κενό στη ζελατίνα (δε συζητάμε για το κλείδωμα που πάλι δεν....)
οπότε η ερώτηση είναι απλή......ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται η ζελατίνα του??
Μετά το shoei gt air ii τί κ ξεμπερδεψες για το 6μηνο....:cool:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρυθμίζεται από την κεντρική βίδα του κουμπώματος αριστερά και δεξιά του κράνους.
Εάν δεν τα καταφέρεις βάλτο στο κεφάλι και πετάξου στην δροσιά...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ρυθμίζεται από την κεντρική βίδα του κουμπώματος αριστερά και δεξιά του κράνους.
Εάν δεν τα καταφέρεις βάλτο στο κεφάλι και πετάξου στην δροσιά...
αυτό είναι το 2, γιατί έχει από 2 βίδες σε κάθε πλευρά!!! :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Πουλα το μαζί με το χρεπι ,να ησυχάσεις ....:p
τώρα που έκλεισε η Μυκονόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος έχεις λαλίσει κι εσύ καημένε..... σε καταλαβαίνω...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μάλλον αυτό εννοεί ο φίλτατος todor
Ναι Γιώργο, αυτό εννοώ και το έχω δει το βίντεο, αλλά δεν μπόρεσα να καταφέρω και πολλά

ευχαριστώ πάντως ;)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ναι Γιώργο, αυτό εννοώ και το έχω δει το βίντεο, αλλά δεν μπόρεσα να καταφέρω και πολλά

ευχαριστώ πάντως ;)
Δείχνει να είναι κατασκευαστικα το θέμα
Ίσως στις ζελατίνες ίσως στα σημεία που στηρίζεται κ ρυθμίζεται
Ενδέχεται επίσης το πινλοκ να προκαλεί αυτό το θέμα καθώς περιορίζει πάντα την ελαστικότητα της ζελατίνα.
Δοκίμασε να το βγάλεις κ δες ξανά εάν κλείνει σωστά.
Αν κ χωρίς το πινλοκ έχεις το ίδιο πρόβλημα να μιλήσεις με τον εμπορία που το αγόρασες άμεσα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Με δοκιμες μονο Θοδωρη, δεν μπορω να σου εξηγησω αλλιως. Λασκαρε τις βιδες ολες, κλεισε τη ζελατινα και σπρωχ'την να παει να εφαρμοσει εκει που πρεπει. Δες περιπου σε τι θεση ειναι οι βιδες μεσα στην υποδοχη τους ιφ γιου νοου γουατ αι μιιν, ανοιξε τη ζελατινα και επειδη θα κουνηθουν φερ'τες εκει που σημειωσες πριν. Σφιξε και κανε δοκιμη. Και ξανα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
για την ώρα "κατάφερα" να κλείνει το κούμπωμα, να έχει εφαργομή στο πάνω λάστιχο, αλλά από κάτω να έχει λίγο κενο!
για την ώρα θα το αφήσω έτσι και βλέπουμε

το Pinlock το έχω βγάλει για καλοκαίρι ;)
 
Top Bottom