Shoei Neotec πληροφορίες;

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
Το Arai παραδίδει το πνεύμα, οπότε η αλλαγή είναι κοντά, και λέω να πάρω ένα flip up.
Έχει κάποιος το Neotec να μας πει γνώμη;
Έχει και καινούργια γραφικά για φέτος.


 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Θα σου συνιστούσα ανοιγόμενο της Schuberth. Ποιότητα κατασκευής και ηχομόνωση τρομερή..,


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Σε ανοιγόμενο θα συνιστούσα κι εγώ το Schuberth C3 PRO, του οποίου είμαι κάτοχος εδώ και ένα χρόνο.
Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και κυριολεκτικά αθόρυβο.
Για να είναι βέβαια αθόρυβο θυσιάζει λίγο σε εξαερισμό, το οποίο όμως είναι αισθητό μόνο το καλοκαίρι εντός πόλης.

Προφανώς και το Shoei είναι πάρα πολύ καλό κράνος και αν σου αρέσει περισσότερο το χτυπάς.
Οι διαφορές σε αυτό το επίπεδο είναι σε λεπτομέρειες.
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
Είναι τα δύο κορυφαία όπως φαίνεται στα ανοιγόμενα.
Το βλέπω πολύ αυτό για το (α)θόρυβο στο Scuberth, μάλλον το Shoei έχει λίγο καλύτερο αερισμό με λίγο περισσότερο θόρυβο.

Τώρα θα μου πείς όταν δύο κράνη κάνουν 500-600 ευρώ, τι ψάχνεις να βρεις, μια χαρά θα είναι και τα δύο :cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι τα δύο κορυφαία όπως φαίνεται στα ανοιγόμενα.
Το βλέπω πολύ αυτό για το (α)θόρυβο στο Scuberth, μάλλον το Shoei έχει λίγο καλύτερο αερισμό με λίγο περισσότερο θόρυβο.

Τώρα θα μου πείς όταν δύο κράνη κάνουν 500-600 ευρώ, τι ψάχνεις να βρεις, μια χαρά θα είναι και τα δύο :cool:
Ειμαι κατοχος ενος scuberth, εδω και 7 χρονια και ορι λενε οι υπολοιποι για τον θορυβο και την ποιοτητα κατασκευης......ισχυουν με το παραπανω
Οχι οτι τα Shoei δεν αξιζουν, μην τρελαθουμε
Κοιτα τι σου καθεται καλυτερα στο κεφαλι και το γουστο φυσικα και τσιμπα το.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το δικο μου C3 ειχε την ιδια δυσκολη αποστολη,να αντικαταστησει τα Arai που τα φορουσα σχεδον 12 χρονια.
Τα καταφερε αν εξαιρεσεις την παραθλαση της αντιθαμβωτικης και την μετρια αντοχη στις γρατσουνιες της ξεχωριστης αντιηλιακης.
Ο δε θορυβος στα 180 χαω ειναι λιγοτερος απο αυτον του αυτοκινητου μας!
 

kostis-gs

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
ΒΜW 1200 ADV LC
Πιστευω την στιγμη που ειμαστε εκτεθημενη πανω σε μια μηχανη ολο και καποιο θορυβο θα εχουν τα κρανη μας.
 
Top Bottom