Short notice βόλτα Σάββατο 8/12 Άστρος, Φωκιανό, Γεράκι

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Άστρος Φωκιανό Κυπαρίσι Γεράκι, Σάββατο 8/12

Λέω να κλείσω την, φτωχή οδηγικά, χρονιά με μια καλή βόλτα. Έχω ένα "παράθυρο" ευκαιρίας αυτό το Σάββατο πριν πήξω πάλι στη δουλειά.

Προορισμός Παράλιο Άστρος και από εκεί το νέο κομμάτι Φωκιανό - Κυπαρίσσι, από εκεί μάλλον ανέβασμα Γεράκι και Σπάρτη. Δεκτές και προτάσεις από γνώστες
.

Συνάντηση στο περίπτερο Χαϊδαρίου στις 8:45 αναχώρηση 9:00

Λίγες στάσεις, πολύ απόλαυση :cool::p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραία βόλτα, θα ακολουθούσα αλλά δυστηχώς τραυματίας και προσπαθώ να εξοικονομήσω δυνάμεις για την επόμενη χωμάτινη Κυριακή.

Καλά να περάσετε!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Alexists

Μέλος
Όνομα
ΑΛΕΞΗΣ
Μοτό
CRF 1000 Africa Twin
Αν ισχύει είμαι μέσα και εγώ. Να γνωρίσω και κάποιους από εσάς πρώτη φορά!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αν ισχύει είμαι μέσα και εγώ. Να γνωρίσω και κάποιους από εσάς πρώτη φορά!
Η βόλτα ισχύει κανονικά, βγαίνει κάπου 500+ χιλιόμετρα. Ο καιρός προβλέπεται ωραίος χειμωνιάτικος αλλά με μπόλικο κρύο. Επίσης ένα αδιάβροχο είναι πάντα καλό να υπάρχει μαζί.
Το πρόγραμμα λέει αφού πιούμε ένα σφηνάκι καφέ στο περίπτερο να πάμε από νέα εθνική για να βρεθούμε σύντομα στο ενδιαφέρον κομμάτι. Δηλαδή στο παραλιακό από Νέα Κίο μέχρι και Κυπαρίσσι. Από εκεί έχω σκεφτεί και κάποιες ακόμα εναλλακτικές που περιλαμβάνουν και βουνό! αλλά θα το δούμε επιτόπου με τους συμμετέχοντες ;) . Από στάσεις, μάλλον ένα καφεδάκι κάπου προς το Λεωνίδιο, φαγητό σε κάποιο χωριό (ίσως και στο βουνό που λέγαμε) και ένα σύντομο στο τέλος της ημέρας αφού πρώτα θα έχουμε αφήσει πίσω τα δύσκολα κομμάτια.

Γενικά ο σκοπός είναι μια χορταστική βόλτα με ωραίο ρυθμό για το κλείσιμο της χρονιάς :)
Ιδέες και προτάσεις δεκτές
 

Alexists

Μέλος
Όνομα
ΑΛΕΞΗΣ
Μοτό
CRF 1000 Africa Twin
Η βόλτα ισχύει κανονικά, βγαίνει κάπου 500+ χιλιόμετρα. Ο καιρός προβλέπεται ωραίος χειμωνιάτικος αλλά με μπόλικο κρύο. Επίσης ένα αδιάβροχο είναι πάντα καλό να υπάρχει μαζί.
Το πρόγραμμα λέει αφού πιούμε ένα σφηνάκι καφέ στο περίπτερο να πάμε από νέα εθνική για να βρεθούμε σύντομα στο ενδιαφέρον κομμάτι. Δηλαδή στο παραλιακό από Νέα Κίο μέχρι και Κυπαρίσσι. Από εκεί έχω σκεφτεί και κάποιες ακόμα εναλλακτικές που περιλαμβάνουν και βουνό! αλλά θα το δούμε επιτόπου με τους συμμετέχοντες ;) . Από στάσεις, μάλλον ένα καφεδάκι κάπου προς το Λεωνίδιο, φαγητό σε κάποιο χωριό (ίσως και στο βουνό που λέγαμε) και ένα σύντομο στο τέλος της ημέρας αφού πρώτα θα έχουμε αφήσει πίσω τα δύσκολα κομμάτια.

Γενικά ο σκοπός είναι μια χορταστική βόλτα με ωραίο ρυθμό για το κλείσιμο της χρονιάς :)
Ιδέες και προτάσεις δεκτές
Ευχαριστώ!θα χαρώ να τα πούμε από κοντά:)
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Ωραία βολτα !!!
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Και επιστροφή από που ?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το πιο πιθανό από Σπάρτη ή λίγο βορειότερα προ Τρίπολη. Ανάλογα το σημείο που θα βγούμε μετά το Γεράκι.

Επίσης το πρωί στο περίπτερο θα είμαι με ένα Tiger 955 μπλε, χωρίς τριαντάφυλλο :p:laugh:
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Μια χαρά εγώ με ένα R1200adve Bmw



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλή βόλτα να έχουμε παιδιά, θα τα πούμε το πρωί στο περίπτερο :cool::D
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Η βόλτα ισχύει κανονικά, βγαίνει κάπου 500+ χιλιόμετρα. Ο καιρός προβλέπεται ωραίος χειμωνιάτικος αλλά με μπόλικο κρύο. Επίσης ένα αδιάβροχο είναι πάντα καλό να υπάρχει μαζί.
Το πρόγραμμα λέει αφού πιούμε ένα σφηνάκι καφέ στο περίπτερο να πάμε από νέα εθνική για να βρεθούμε σύντομα στο ενδιαφέρον κομμάτι. Δηλαδή στο παραλιακό από Νέα Κίο μέχρι και Κυπαρίσσι. Από εκεί έχω σκεφτεί και κάποιες ακόμα εναλλακτικές που περιλαμβάνουν και βουνό! αλλά θα το δούμε επιτόπου με τους συμμετέχοντες ;) . Από στάσεις, μάλλον ένα καφεδάκι κάπου προς το Λεωνίδιο, φαγητό σε κάποιο χωριό (ίσως και στο βουνό που λέγαμε) και ένα σύντομο στο τέλος της ημέρας αφού πρώτα θα έχουμε αφήσει πίσω τα δύσκολα κομμάτια.

Γενικά ο σκοπός είναι μια χορταστική βόλτα με ωραίο ρυθμό για το κλείσιμο της χρονιάς :)
Ιδέες και προτάσεις δεκτές
Από Νέα Κίο παραλιακά, είναι φοβερή διαδρομη. Αν πάτε από εθνική, Στέρνα, κάνετε εναν μεγάλο κύκλο. Από Επίδαυρο βουρ, μπαίνετε στο νέο κομάτι Λυγουριο - Ναύπλιον και σε 10 λεπτά είστε Ν. Κίο.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
και αυτό γίνεται !!!:)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλή βόλτα και προσοχή στα σημεία του δρομου που δεν το βλέπει ο ηλιος
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Back and safe.



Η βόλτα ήταν επική, από αυτές που σου μένουν για καιρό μετά. Ίσως ένας λόγος να ήταν το απίστευτο κρύο! o_O:eek::wacky::laugh: Πρέπει να ήταν το περισσότερο που έχω φάει ποτέ σε βόλτα.

Αλλά κύριος λόγος ήταν η εξαιρετική παρέα, και η φοβερή διαδρομή. Το κομμάτι μετά το Κυπαρίσσι ήταν αποκάλυψη, μου θύμισε λίγο από Συρράκο Καλλαρύτες.

Άρη sorry που δεν σταμάτησα στα ΣΕΑ αλλά κάτι έπαιζε τελικά με το βεντιλατέρ και ήθελα να γυρίσω χωρίς στάση.

Μανώλη ευχαριστούμε για τον καφέ και την παρέα. Τα μέρη σας εκεί κάτω έχουν πολύ ενδιαφέρον, πρέπει να επανέλθουμε ;)... με λιγότερο κρύο :D:laugh:
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Έφτασα και εγώ στη βάση μου αυτή δεν ήτανε βόλτα ήτανε βολτάρα τα μέρη απίστευτα όμορφα η παρέα καταπληκτική
Φίλε πυξίδα ευχαριστούμε για το κέρασμα σου το χρωστάμε
Άντε παιδιά και στην επόμενη με υγεία ! !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Έφτασα και εγώ στη βάση μου αυτή δεν ήτανε βόλτα ήτανε βολτάρα τα μέρη απίστευτα όμορφα η παρέα καταπληκτική
Φίλε πυξίδα ευχαριστούμε για το κέρασμα σου το χρωστάμε
Άντε παιδιά και στην επόμενη με υγεία ! !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τελικά έπαιξε εθνική?
 
Top Bottom