Skully AR-1...........

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Βάλτε το Android στο κεφάλι σας!
Έχουμε δει πολλές υλοποιήσεις με το λειτουργικό της Google. Τηλεοράσεις, PC, TV's, routers, game consoles, media players, ρολόγια είναι μερικές μόνον από τις συσκευές που χρησιμοποιούν Android.

Τώρα το Android βρίσκει τον δρόμο του και στα κράνη μοτοσικλέτας, στην μορφή του Skully AR-1.

Μόνον το λειτουργικό σύστημα δεν θα μπορούσε να κάνει ένα high tech κράνος εντυπωσιακό, και για αυτό οι κατασκευαστές φρόντισαν να το εξοπλίσουν και με άλλα χαρακτηριστικά που το κάνουν απλά κορυφαίο.

Με το Skully ο οδηγός έχει στην διάθεσή του ένα heads up display στο οποίο απεικονίζονται πληροφορίες από το GPS, την μουσική, τις εισερχόμενες κλήσεις ή ακόμη και η εικόνα από την κάμερα που υπάρχει στην πίσω πλευρά του κράνους!

Φυσικά υπάρχουν ενσωματωμένα ηχεία και μικρόφωνο για την ψυχαγωγία και την επικοινωνία, ενώ η ποιότητα κατασκευής αλλά και η σχεδίαση βρίσκονται σε ιδιαίτερα υψηλά επίπεδα.

Αν βρίσκετε το κράνος αυτό ιδανικό για τις δίτροχες βόλτες σας μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες στην σελίδα του κατασκευαστή, οπού σύμφωνα με τον οποίον το κράνος είναι σε κυκλοφορία απο τον Μάιο του 2015!
Η τιμή για τους διεθνείς χρήστες είναι στα $ 1.599 και είναι διαθέσιμο σε μαύρο ματ και γυαλιστερό λευκό.

 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Δεν ξέρω αν μου αρέσει ή εαν με τρομάζει η τόσο πια τεχνολογία .....:cautious: :cautious: :cautious: Θέλω να έχω το κεφάλι μου ασφαλές μεν ,ήσυχο δε .....!!!!!!!! Θα το σκεφτώ......:cool:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τρομακτικό! Αποφεύγω ακόμα και την ενδοσυνεννόηση για να μην με αποσπά από την οδήγηση (πέραν της μουρμούρας.. :D ) όχι αυτό το πράγμα! Απαπαπαπα...
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Τρομακτικό! Αποφεύγω ακόμα και την ενδοσυνεννόηση για να μην με αποσπά από την οδήγηση (πέραν της μουρμούρας.. :D ) όχι αυτό το πράγμα! Απαπαπαπα...
Γιάννη τρομακτικό δεν θα πεί τιποτα !!! Φαντάσου όμως τί ζημιά μπορεί να πάθει ο πίσω (συνεπιβάτης) οταν ο μπροστά γκρινιάζει!!!! Ούτε να σταματήσει τη μηχανή μπορεί ,ούτε να βγάλει το κράνος για να γλυτώσει εαν δεν έχει εξωτερικό κουμπί να κλείσει την ενδοσυνεννόηση...!!!! Γι'αυτό αγόρια και κορίτσια warning keep away απο τις ενδοσυνεννοήσεις για να έχουμε ΟΛΟΙ το κεφάλι μας ήσυχο ;) :D :D :D
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Αυτές οι εταιρείες έχουν στόχο τις επόμενες γενιές. Γνωρίζουν πολύ καλά οτι απόσβεση θα κάνουν όταν ενηλικιωθεί ο γιος μου.........μετά απο 10 χρόνια. Γιατί με μας .........δεν θα πάρουν μια.

Τώρα στο θέμα μας. Πιστεύω τι είναι αρκετά ενδιαφέρον κράνος....αλλά αντιβαίνει στους κανόνες της ασφαλούς οδήγησης (όσο είναι δυνατόν η λιγότερη απόσπαση της συγκέντρωσης στην οδήγηση) τους οποίους οι εταιρείες θα φροντίσουν για την αλλαγή τους.
 
Top Bottom