SOS......... Φραγμα Παπαδιας -Καιμακτσαλαν!!!

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μέτα απο χαρτογράφηση μαζί με Spyrious που έγινε το Σάββατο στην περιοχή Καιμακτσαλάν και πατώντας πανω σε χαρτογραφημένη διαδρομή απο τον χαρτη ΠΡΕΣΠΑ-ΒΙΤΣΙ-ΒΟΡΑΣ της γνωστής εταιρείας πεζοπορικών χαρτών στην Ελλάδα
οπου η σήμανση ηταν κιτρινη δηλαδή κεντρικός χωματόδρομος, και σε συνδυασμό με google maps οπου την βγαζει κανονικα και επισης σχεδιασμό στο basecamp για το garmin μετα λύπης μου και μεγάλης ταλαιπωρίας σας ενημερώνω οτι αυτη η διαδρομή δεν υφίσταται εχει να πατηθεί παρα πολλα χρονιά με πολυ δύσκολα ρέματα και νεροφαγώματα και δυστυχώς δεν υπάρχει επιστροφή σε οποιον μπει εκει μέσα .
Τωρα θα μου μει κάποιος γιατι προχωρούσατε γιατι την πρωτη δυσκολία αντε την περάσαμε μετα για λιγα μετρα φαινοταν οκ αλλα δυστυχως μετα χειροτερεψε μεσα σε ενα ρεμα....
Τελος παντων καταφεραμε και βγηκαμε.

 

Attachments

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευχαριστούμε Μανώλη, όταν πας για αναγνώριση διαδρομής όλα στο πρόγραμμα είναι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άρα είναι διαδρομές προς αποφυγήν...:laugh:
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
manosxlv προσπάθησες να βγεις από το φράγμα στο Σέρβικο εκκλησάκι τέρμα πανω κορυφή?


Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
manosxlv προσπάθησες να βγεις από το φράγμα στο Σέρβικο εκκλησάκι τέρμα πανω κορυφή?


Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η διαδρομη αυτη μας εβγαζε παλι στην ασφαλτο λιγο πριν το χιονοδρομικο και μετα θα ανεβαιναμε για το εκκλησακι.
Βλεπωντας τριγυρω εξαιτιας της ταλαιπωριας της διαδρομης για να βγουμε περιπου στη μεση ανεβηξαμε ψηλα μηπως και το πηγαιναμε οροπεδιακα να φταναμε στο εκκλησακι η στο χιονοδρομικο μπας και γλιτωναμε αλλα ηταν συνεχεια με χαραδρες νερου απο ψηλα και δεν μπορουσαμε να το κοψουμε παραλληλα.
Οσα μπορεσαμε να καταλαβουμε απο την κουραση.
Σε αλλη περιπτωση αν καποιος ειναι με μικρο απο το πρωι σιγουρα θα εχει χρονο να χαρτογραφησει και μπορει να βγαινει μεχρι το εκκλησακι.
 

TOMASKTM

Θα πάρω τα βουνά...
Περιοχή
'Εδεσσα
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
KTM ADVENTURE 990 2009
με enduro είναι η χαρά του παιδιού εκεί,πας και εκκλησάκι απευθειας.Με τα μεγάλα λίγο πριν το φράγμα ο δρόμος που ανεβαίνει δεξιά προς πιπερίτσα μετά συναντάς την άσφαλτο για χιονοδρομικό.
 

caramello

Μέλος
Περιοχή
φλωρινα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ΚΤΜ 950 advenτure
Η διαδρομη αυτη μας εβγαζε παλι στην ασφαλτο λιγο πριν το χιονοδρομικο και μετα θα ανεβαιναμε για το εκκλησακι.
Βλεπωντας τριγυρω εξαιτιας της ταλαιπωριας της διαδρομης για να βγουμε περιπου στη μεση ανεβηξαμε ψηλα μηπως και το πηγαιναμε οροπεδιακα να φταναμε στο εκκλησακι η στο χιονοδρομικο μπας και γλιτωναμε αλλα ηταν συνεχεια με χαραδρες νερου απο ψηλα και δεν μπορουσαμε να το κοψουμε παραλληλα.
Οσα μπορεσαμε να καταλαβουμε απο την κουραση.
Σε αλλη περιπτωση αν καποιος ειναι με μικρο απο το πρωι σιγουρα θα εχει χρονο να χαρτογραφησει και μπορει να βγαινει μεχρι το εκκλησακι.
Αν πηγαινες κορυφογραμμή από σύνορα θα σε έβγαζε στο εκκλησάκι..
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
caramello από κορυφογραφη δεν βγαίνει. Εκτός και αν έχεις εμπειρία από Erzberg Rodeo . Εδώ με τα πόδια πας και σε ένα σημείο πας μπουσολοντας μην τσακίστεις . Ο μόνος τρόπος για να ανέβεις με μηχανάκι είναι περιμετρικά. Όπως βλέπεις το εκκλησάκι από την δεξιά πλευρά . Αλλιώς από τον δρόμο από την άλλη πλευρά από την Έδεσσα.


Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

caramello

Μέλος
Περιοχή
φλωρινα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ΚΤΜ 950 advenτure
caramello από κορυφογραφη δεν βγαίνει. Εκτός και αν έχεις εμπειρία από Erzberg Rodeo . Εδώ με τα πόδια πας και σε ένα σημείο πας μπουσολοντας μην τσακίστεις . Ο μόνος τρόπος για να ανέβεις με μηχανάκι είναι περιμετρικά. Όπως βλέπεις το εκκλησάκι από την δεξιά πλευρά . Αλλιώς από τον δρόμο από την άλλη πλευρά από την Έδεσσα.


Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ηλία από Καραγιάννη βγαίνει.. Απλά πατάς λίγο εξωτερικό
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Καλά το "εξωτερικό" επιβάλλεται. Δεν πάει αλλιώς. Έχω πάει από εκεί που λες αλλά με τα πόδια. Με το μηχανάκι μου δεν θα πήγαινα εκτός και αν είχα καθαρό και πάλι με επιφύλαξη. Δεν υπάρχει δρόμος πας από τα χόρτα


Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

caramello

Μέλος
Περιοχή
φλωρινα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ΚΤΜ 950 advenτure
Καλά το "εξωτερικό" επιβάλλεται. Δεν πάει αλλιώς. Έχω πάει από εκεί που λες αλλά με τα πόδια. Με το μηχανάκι μου δεν θα πήγαινα εκτός και αν είχα καθαρό και πάλι με επιφύλαξη. Δεν υπάρχει δρόμος πας από τα χόρτα


Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χρόνια πολλά φίλος για χθες... Αν έχεις KTM πάει από παντου
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Thanks.... να σε δω εκεί πάνω με το 950.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom