Sos για εξωλκεα

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας. Έφτιαχνα την μπροστινή ανάρτηση και επειδή εξωγενείς παράγοντες μου αποσπούσαν συνεχώς την προσοχή, έβαλα με λάθος σειρά την τσιμουχα με αποτέλεσμα να μην μπορώ τώρα να την βγάλω. Έχει κανείς εξωλκεα ρουλεμαν ώστε να μπορέσω να τραβήξω έξω την τσιμουχα; Αβαδιστα έρχομαι στον χώρο σας, βγάζω την τσιμουχα και φεύγω. Ελπίζω να τα καταφέρω επί τόπου.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν βάζεις κάποια φωτογραφία για να δούμε μήπως μπορέσουμε και βοηθήσουμε?
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Κάτω από την τσιμουχα έπρεπε να έχω βάλει αυτήν την ροδέλα. Χωρίς την ροδέλα δεν μπορώ να την βγάλω.


Στάλθηκε από το iQS805 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Spiros 00

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
ktm 640 adventure 1997
ktm 990 adventure s 2007
honda z50r 1984
Εχω πάθει το ίδιο και κατάφερα να τη βγάλω με μεγάλο κατσαβίδι σιγά σιγά και περιμετρικά χωρίς να πληγωθεί η τσιμούχα αλλά είναι ρίσκο!
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Εχω πάθει το ίδιο και κατάφερα να τη βγάλω με μεγάλο κατσαβίδι σιγά σιγά και περιμετρικά χωρίς να πληγωθεί η τσιμούχα αλλά είναι ρίσκο!
Το δοκίμασα, αλλά αφ'ενός μου έσπασε το κατσαβίδι, αφ'ετέρου όταν έβγαινε η μία πλευρά έξω έμπαινε η απέναντι μέσα που κράταγε την κόντρα στο κατσαβίδι
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Η σαν αυτό από πάνω η χτυπά την τσιμουχα από την μια πλευρά να βγει μονοπατα
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εγω παλι δεν καταλαβα Πως εσπασες το κατσαβιδι :oops:? Μια απλη τσιμουχα εναι Μαλακια με ενα ελατηριο περιμετρικα Γιατι δεν μπορεις να την βγαλεις (καταστρεφοντας την φυσικα);

Κατι δεν βλεπω-καταλαβαινω;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγω παλι δεν καταλαβα Πως εσπασες το κατσαβιδι :oops:? Μια απλη τσιμουχα εναι Μαλακια με ενα ελατηριο περιμετρικα Γιατι δεν μπορεις να την βγαλεις (καταστρεφοντας την φυσικα);

Κατι δεν βλεπω-καταλαβαινω;
Θέλει να την βγάλει, χωρίς να την καταστρέψει. Αυτό κατάλαβα εγώ!

Βγαίνει με υπομονή.
Θέλει λίγο σήκωμα την φορά, και αντιδιαμετρικά!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ζέστανε περιμετρικά το αλουμίνιο με ένα θερμοπιστολο και ξανακάνε προσπάθεια με ένα ίσιο κατσαβίδι σχετικά πλατύ
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Αφού η τσιμουχα γύρω γύρω, είναι σκληρή. Μέσα από το λάστιχο έχει μεταλλικό δαχτυλίδι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αφού η τσιμουχα γύρω γύρω, είναι σκληρή. Μέσα από το λάστιχο έχει μεταλλικό δαχτυλίδι.
Δεν πιστεύω να έχεις βάλει καμία ασφάλεια στο πάνω μέρος...
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Δεν πιστεύω να έχεις βάλει καμία ασφάλεια στο πάνω μέρος...
Όχι. Αν εξαιρέσεις την μεγάλη ροδέλα που μπαίνει κάτω από την τσιμουχα, όλα όπως τα λέει το μανουαλ.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Κέρδισε ο Γιάννης. Αφού απομάκρυνα τους εξωγενείς παράγοντες το κατάφερα με θέρμανση της μπότας. Ευχαριστώ πολύ όσους μπήκατε στον κόπο. Την Δευτέρα θα πάρω άλλη τσιμουχα και θα την κλείσω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κέρδισε ο Γιάννης. Αφού απομάκρυνα τους εξωγενείς παράγοντες το κατάφερα με θέρμανση της μπότας. Ευχαριστώ πολύ όσους μπήκατε στον κόπο. Την Δευτέρα θα πάρω άλλη τσιμουχα και θα την κλείσω.
Γεννημένος για ΚΤΜ είσαι απλά δεν το ξέρεις :p
 
Top Bottom