SOS - DOMINATOR 650

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δωστου το τηλέφωνο μου Κωστή.

Οι cdi των domi είναι γνωστό ότι θελουν τις κλωτσιές τους.
Hrc rules
Όταν έχουν πρόβλημα... Ανοίγεις διακόπτη πατάς μίζα και συγχρόνως τον κοπανάς και παίρνει.
Δεν σε αφήνει δηλαδή στην Σαχάρα για να σε φάνε οι βεδουινοι.
Να σαι καλά, θα τον δω αύριο και θα του το δώσω :friendship:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
ειναι πιθανο να φταιει και ο αισθητηρας της αναφλεξης, καλο ειναι να το τσεκαρει και αυτο αν μπορει...
Αυτός ο αισθητήρας είναι στο καπάκι του βολάν, "το ματι" που λέμε στην πιάτσα?
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αυτός ο αισθητήρας είναι στο καπάκι του βολάν, "το ματι" που λέμε στην πιάτσα?
Ναι!

Βεβαια μερικα μηχανακια τον εχουν πανω στα πηνια, αλλα σιγουρα ια ξεκινουσα απο εκει πριν παω σε ηλεκτρονικη
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
μια χαρα φτιαχνονται, απλα ο ανθρωπος προσπαθει να ελαχιστοποιησει το κοστος του...
Είναι ακριβή υπόθεση να πας στην Σαχάρα για επισκευές, φαντάζομαι.

Για τα λοιπά η μεθοδολογία είναι απολύτως σεβαστή και πολύ σωστή σκέψη να δοκιμάσει γνωστά λειτουργικά ανταλλακτικά πριν αγοράσει οτιδήποτε, δεν αστειεύομαι με αυτό, ούτε διαφωνώ με το θέμα κόστους που γράφεις.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Είναι ακριβή υπόθεση να πας στην Σαχάρα για επισκευές, φαντάζομαι.

Για τα λοιπά η μεθοδολογία είναι απολύτως σεβαστή και πολύ σωστή σκέψη να δοκιμάσει γνωστά λειτουργικά ανταλλακτικά πριν αγοράσει οτιδήποτε, δεν αστειεύομαι με αυτό, ούτε διαφωνώ με το θέμα κόστους που γράφεις.
Κόλλησες εσύ με την Σαχάρα...πηγενε ανατολικά...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κόλλησες εσύ με την Σαχάρα...πηγενε ανατολικά...
Ανοίγεις μεγάλη συζήτηση αλλά είναι καθαρά θέμα τύχης (ή από άλλη σκοπιά ατυχίας) το ότι δεν έγινε αυτό με "ανοιχτή επιστροφή" το 2018. Με την γαμοκορόνα μένει στο μπάκετ λιστ.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Είναι ακριβή υπόθεση να πας στην Σαχάρα για επισκευές, φαντάζομαι.

Για τα λοιπά η μεθοδολογία είναι απολύτως σεβαστή και πολύ σωστή σκέψη να δοκιμάσει γνωστά λειτουργικά ανταλλακτικά πριν αγοράσει οτιδήποτε, δεν αστειεύομαι με αυτό, ούτε διαφωνώ με το θέμα κόστους που γράφεις.

μια ηλεκτρονικη και ενα πικαπ ειναι αυτα που θες για να παιξει το μηχανακι, και μαλιστα, μπορεις να χρησιμοποιησεις και απλα οτι υπαρχει τριγυρω, δεν ειναι αναγκη να βαλεις καν απο το δικο σου μηχανακι, αλλο ενα πλεονεκτημα της old school τεχνολογιας, οτι παντου και παντα μπορεις να το φτιαξεις...τωρα αν υπαρχουν φθορες, δεν φταιει το μηχανακι αλλα το οτι κανενας δεν το προσεξε οπως επρεπε

οπως ειπα και στο αλλο θρεντ ομως, δεν ειναι για ολους, αν δεν ξερεις τι και πως χαιρονται ολοι εκτος απο εσενα που απλα πληρωνεις, χωρις φυσικα να σημαινει πως τα ''παλια'' μηχανακια ειναι για ειδικη καστα εκλεκτων ανθρωπων, απλα ειναι για συγκεκριμενους που μπορουν να τα ακουνε και να τα μαζευουν, τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο...

btw στο μπεβερλακι μου πριν δυο χρονια χαλασε το μπεκ σε ανυποπτο χρονο, 140ε αν θυμαμαι καλα και το μηχανακι δεν ειχε κλεισει ουτε 10ετια...σε πιο μεγαλα μηχανακια φυσικα ειναι πιο ακριβα
 

nikk

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Kle 500
Δεν υπάρχει κάποια μέτρηση που μπορει να γίνει στην ηλεκτρονική; Ρωτάω επειδή κι εγώ έχω κάποια θέματα με τα ηλεκτρικά κ το μανουαλ λέει για μετρήσεις στην ηλεκτρονική που πρέπει να δίνουν τα βόλτ της μπαταρίας.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Δεν υπάρχει κάποια μέτρηση που μπορει να γίνει στην ηλεκτρονική; Ρωτάω επειδή κι εγώ έχω κάποια θέματα με τα ηλεκτρικά κ το μανουαλ λέει για μετρήσεις στην ηλεκτρονική που πρέπει να δίνουν τα βόλτ της μπαταρίας.

δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα στην ηλεκτρονικη για ελεγχο, αν και συνηθως αν χαλασει απλα πας δοκιμαζοντας με αλλη...για να δοκιμασεις την ηλεκτρονικη και να δεις πως δουλευει χρειαζεσαι καποιο περιστροφικο δισκο, παγκο για να δουλευουν ολα και στρομπ λαιτ, αρκετα πολυπλοκη υποθεση
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
μια ηλεκτρονικη και ενα πικαπ ειναι αυτα που θες για να παιξει το μηχανακι, και μαλιστα, μπορεις να χρησιμοποιησεις και απλα οτι υπαρχει τριγυρω, δεν ειναι αναγκη να βαλεις καν απο το δικο σου μηχανακι, αλλο ενα πλεονεκτημα της old school τεχνολογιας, οτι παντου και παντα μπορεις να το φτιαξεις...τωρα αν υπαρχουν φθορες, δεν φταιει το μηχανακι αλλα το οτι κανενας δεν το προσεξε οπως επρεπε

οπως ειπα και στο αλλο θρεντ ομως, δεν ειναι για ολους, αν δεν ξερεις τι και πως χαιρονται ολοι εκτος απο εσενα που απλα πληρωνεις, χωρις φυσικα να σημαινει πως τα ''παλια'' μηχανακια ειναι για ειδικη καστα εκλεκτων ανθρωπων, απλα ειναι για συγκεκριμενους που μπορουν να τα ακουνε και να τα μαζευουν, τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο...

btw στο μπεβερλακι μου πριν δυο χρονια χαλασε το μπεκ σε ανυποπτο χρονο, 140ε αν θυμαμαι καλα και το μηχανακι δεν ειχε κλεισει ουτε 10ετια...σε πιο μεγαλα μηχανακια φυσικα ειναι πιο ακριβα
Μια ηλεκτρονική, ένα πικάπ, στου μάνιακ (δεν φαντάζομαι να είναι εξαίρεση) κοκκόρια και μπαχαρικά εδώ και εκεί, βέβαια πήρε λιωμένο μηχανάκι από τον σεβάσμιο κύριο Ουράιαχ Χίπ που είχε πάει στις εσχατιές και το πούλησε λίγο πριν σκορπίσουν τα πάντα επάνω του, πες κακή τύχη αλλά και πάλι. Δεν θα κάνουμε την ίδια συζήτηση σε δύο νήματα, με τον ίδιο παραλογισμό στο αντικείμενο, παμ παρακάτ, το τρολάζ συνεχίζεται κατά των αρχαίων λειψάνων όπως γίνεται και στους γοτθικούς ναούς των δυνάμεων του άξονα, του συλλόγου γιδοβοσκών φίλων της Χάιντι από τις αυστριακές βουνοπλαγιές, των παραγωγών δαντελένιων εσωρούχων από την (καββαθιακή) Καποτία (cup of tea, όχι την άλλη, βρωμόμυαλοι) (fun fact ο πρώτος κινητήρας της τριούμφ λεγόταν ΜΙΝΕΡΒΑ όπως τα άλλα εσώρουχα τυχαίο δεν νομίζω) και πάει λέγοντας. Επίσης διατηρώ κάθε δικαίωμα να τρολάρω τα πάντα γιατί συντηρώ ιδιόχειρα και χρησιμοποιώ εναλλάξ γριές με μηδέν ηλεκτρονικά, νιές με τα πάντα ηλεκτρονικά, σκούτερ, abs τριών διαφορετικών γενεών, τράξιο δύο διαφορετικών ειδών, αρκετές διαφορετικές διαστάσεις τροχών και φρένων, από ευρώπη και ιαπωνία και παρά την κολοσσιαία ασχετοσύνη μου διακρίνω διαφορές. Και γιατί έτσι μ'αρέσει και ξιδάκι.

Πιο ακριβό μπεκ η πενφέ όντως, 158 λιανική. Πάει το resale vaule στον απόπατο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λιωμένο μηχανάκι ο χιπ...???
Τα 130 σου φαντάζει τελική στο motogp για τον Βασίλη.
Πιο ήρεμο οδηγό δεν έχω δει

Στα χέρια μου λαλησαν τα κοκόρια... Αλλά όπως σωστά λες και τα έχουμε αναλύσει πολλές Φορές, όταν σε 20 μεταχειρισμένες κεφαλές, λείπουν τα κοκορακια με τον αποσυμπιεστη.. Μάλλον κάτι δεν έχει κάνει καλά το hrc.

Επειδή έχω αλλάξει και ηλεκτρονική και εκεί αστοχία έχουν.....γκαμω την αξιοπιστία τους
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κωστή όλο και κάτι θα χαλάει σε οποιοδήποτε μηχανολογικό πόνημα, είτε (ψεκασμένα; ) προγραμματισμένη καταστροφή είτε αβλεψία είτε λάθος είτε ελλιπείς δοκιμές, το "αθάνατο" δεν ξέρω αν υπήρχε ποτέ, με την έννοια του μόνο μπουζί και λάδια "για πάντα". Τα υπόλοιπα είναι να'χαμε να λέγαμε και κυρίως να γελάμε.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Μια ηλεκτρονική, ένα πικάπ, στου μάνιακ (δεν φαντάζομαι να είναι εξαίρεση) κοκκόρια και μπαχαρικά εδώ και εκεί, βέβαια πήρε λιωμένο μηχανάκι από τον σεβάσμιο κύριο Ουράιαχ Χίπ που είχε πάει στις εσχατιές και το πούλησε λίγο πριν σκορπίσουν τα πάντα επάνω του, πες κακή τύχη αλλά και πάλι. Δεν θα κάνουμε την ίδια συζήτηση σε δύο νήματα, με τον ίδιο παραλογισμό στο αντικείμενο, παμ παρακάτ, το τρολάζ συνεχίζεται κατά των αρχαίων λειψάνων όπως γίνεται και στους γοτθικούς ναούς των δυνάμεων του άξονα, του συλλόγου γιδοβοσκών φίλων της Χάιντι από τις αυστριακές βουνοπλαγιές, των παραγωγών δαντελένιων εσωρούχων από την (καββαθιακή) Καποτία (cup of tea, όχι την άλλη, βρωμόμυαλοι) (fun fact ο πρώτος κινητήρας της τριούμφ λεγόταν ΜΙΝΕΡΒΑ όπως τα άλλα εσώρουχα τυχαίο δεν νομίζω) και πάει λέγοντας. Επίσης διατηρώ κάθε δικαίωμα να τρολάρω τα πάντα γιατί συντηρώ ιδιόχειρα και χρησιμοποιώ εναλλάξ γριές με μηδέν ηλεκτρονικά, νιές με τα πάντα ηλεκτρονικά, σκούτερ, abs τριών διαφορετικών γενεών, τράξιο δύο διαφορετικών ειδών, αρκετές διαφορετικές διαστάσεις τροχών και φρένων, από ευρώπη και ιαπωνία και παρά την κολοσσιαία ασχετοσύνη μου διακρίνω διαφορές. Και γιατί έτσι μ'αρέσει και ξιδάκι.

Πιο ακριβό μπεκ η πενφέ όντως, 158 λιανική. Πάει το resale vaule στον απόπατο.
Περιμένω να τον Phoenix να ερθει να μας πει ότι έτσι εξηγείται που ο gsmaniac πήρε HRC...γιατί είναι της εποχής του πικαπ, εκείνου του στρογγυλου πράγματος που το έβαζες και γυρνουσε γυρω γυρω για να ακουγεται μουσική...HRC rules...συνεχίστε παρακαλώ απρόσκοπτα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περιμένω να τον Phoenix να ερθει να μας πει ότι έτσι εξηγείται που ο gsmaniac πήρε HRC...γιατί είναι της εποχής του πικαπ, εκείνου του στρογγυλου πράγματος που το έβαζες και γυρνουσε γυρω γυρω για να ακουγεται μουσική...HRC rules...συνεχίστε παρακαλώ απρόσκοπτα.
Εξηγώ... Η αγορά εγινε γιατί το κομμάτι είναι συλλεκτικό.
Το πρώτο domi με ταμπούρο πίσω μοντέλο 1988 και made in Japan.. Γ@μω τον σοιχιρο
Όταν είσαι αρχαιολαγνος πρέπει να το κάνεις σωστά.
Τι να πει η λουγκρα ο φοίνικας... Συνέχεια στον πάγκο λυμένο μοτέρ έχει το σβαρνα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom