Suzuki drz400, tips & tricks by Smias

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Απλά δεν έχω χρόνο και ηρεμία να ασχοληθώ.

Γνωρίζει κάποιος που κάνουν περιέλιξη με νορμάλ κόστος?

Ή αν υπάρχουν κάποια αξιόλογα καινούργια aftermarket στο eBay?

υπηρχε ενας τυπος νεα ιωνια, απο εκεινον ειχα προμυθευτει τις ρητίνες...μιλουσε πολυ αλλα γενικα λεγαν πως ηταν καλος στη δουλεια του, εγω τα εκανα μονος μου τοτε γιατι ειχε μεγαλη αναμονη εκεινη την περιοδο και ψηλοβιαζομουν...ενα σκ ειχα ασχοληθει...δεν ξερω τι εννοεις νορμαλ κοστος αλλα τιμες τοτε (κοντα 10 χρονια πριν) νομιζω ηταν γυρω στα 150, φανταζομαι δεν θα εχει αλλαξει και σημερα....

αν σε ενδιαφερει πες μου να σου στειλω με πμ τη διευθυνση
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
έχουμε κανένα νέο με τα πηνεία kordix;;;;
Tα έστειλε ο μηχανικός μου σε δικό του άνθρωπο και έκανε περιέλιξη με ένα χρόνο εγγύηση. Επίσης αλλαξα και τμήμα της πλεξούδας μετα τον ανορθωτή γιατι ήταν ταλαιπωρημένη.

Είμαι ευχαριστημένος από τη δουλειά που έγινε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Makis makis

Μέλος
Όνομα
Makis
Μοτό
Suzuki drz 400
Drz 400s εδώ κ κάποιες μέρες, ενώ δουλευει μια τέλεια.... Κάτι παθαίνει κ κάνει διακοπές οι οποίες δεν σε αφήνει να δώσεις ούτε λίγο γκάζι, μισά να ξαναπάρει μπερδέματα πολλά μέχρι που θα σβήσει πάλι....αυτό μπορεί να γίνει κ 20 φορές ...μέχρι που κάποια στιγμή θα το ξεπεράσει κ θα δουλεύει αψογα πάλι...έχει ιδέα κάποιος τι μπορεί να είναι;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν ξέρω από αυτά ..ούτε και από τα άλλα ....
Ένα καθάρισμα και έλεγχο στο καρμπυρατέρ όμως είναι μια αρχή
Σου κάνω παρέα μέχρι να έρθει κάποιος από το τεχνικό τμήμα

ΥΓ
γράψε και άλλες πληροφορίες για το εργαλείο.
Χλμ έτος παραγωγής ,δεύτερο χέρι , κλπ
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Drz 400s εδώ κ κάποιες μέρες, ενώ δουλευει μια τέλεια.... Κάτι παθαίνει κ κάνει διακοπές οι οποίες δεν σε αφήνει να δώσεις ούτε λίγο γκάζι, μισά να ξαναπάρει μπερδέματα πολλά μέχρι που θα σβήσει πάλι....αυτό μπορεί να γίνει κ 20 φορές ...μέχρι που κάποια στιγμή θα το ξεπεράσει κ θα δουλεύει αψογα πάλι...έχει ιδέα κάποιος τι μπορεί να είναι;
Αμα αναβεις φωτα ή μεγάλη σκάλα διορθώνεται κάπως?
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Είχα κάποτε αλλά δεν μου είχε παρουσιάσει κάτι. Από αυτά που αναφέρεις μάλλον για πηνία το βλέπω...
 

Makis makis

Μέλος
Όνομα
Makis
Μοτό
Suzuki drz 400
Πιθανόν άρπαξε η ηλεκτρονική κ πρέπει να βρω ένα άλλο μηχανάκι να τσεκαρω την δική αν θα παρουσιάσει το ίδιο πράγμα, να επιβεβαιώσω δηλαδή την ζημιά πριν παραγγείλω άλλη ηλεκτρονική
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Ως πρώην κάτοχος drz400 για 10 χρόνια τα πηνία θα έλεγα και εγώ έτσι από μακριά.
3 φορές είχα θέμα..
Η ηλεκτρονική τους συνήθως είναι το τελευταίο που θα την ακούσει.
Δες για μεταχειρισμένη εάν τελικά είναι αυτή η βλάβη, ταιριάζει από όλα τα drz400, του drz400E μπαίνει αλλά πρευνα βγάλεις από τη φίσα που κουμπώνει ένα καλώδιο.
Τον παλιό καλό καιρό έπαιρνες από Αμερική μια ηλεκτρονική με €50-€70.
 

Makis makis

Μέλος
Όνομα
Makis
Μοτό
Suzuki drz 400
Χθες που έκανα αρκετά μεγάλη βόλτα, στην αρχή δεν πήγαινε πάνω από 3000 στροφές, με από κάνα μισάωρο μες στη πόλη , συνήλθε και ας πούμε δούλευε σχεδόν τέλεια, υστερουσε βέβαια λίγο το γκάζι αλλά καμία σχέση με πριν[/QUOTE]
 
Top Bottom