SUZUKI GSX-S 1000 GT

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βάλε μου κάτι δίπλα στο versys 1000 και στο ninja 1.000 SX και μην ασχοληθείς με τα ηλεκτρονικά μοντέλα ασχολήσου με τα απλά...
Πήγαινε από μία έκθεση kawasaki και ανέβα πάνω στο απλό versys 1000 και βρες μου μία μοτοσυκλέτα στην κατηγορία στα 14 χιλιάδες ευρώ να μου πεις ότι μπαίνει δίπλα της στην εξίσωση.
Άμα θέλω.. :roflmao:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Juve_750 περα από τη πλάκα ξέρεις πως αγαπάω kawasaki

Προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ ψηλό on off με 17αρες ζάντες πολύ απλά γιατί είμαι κάτοικος Ελλάδας και αν επιθυμούσα να έχω ψηλή θέση οδήγησης, άνεση, φορτώματα, ανεμοκαλυψη και ήθελα να δαπανησω 16 χιλιάρικα για κούτα μηχανάκι θα αγόραζα ένα Suzuki vstrom 1050 xt στη πλήρη εκδοση του με τη σουίτα Intelligent ride system και θα μου έφταναν να αλλάξω την εξάτμιση και να ρίξω επάνω ένα 3βαλιτσο.

Με αυτόν τον τρόπο θα είχα μια μοτοσυκλέτα τουρισμου εξαιρετική με 19/17 ζάντες να μπορώ να οδηγώ με ασφάλεια στους Ελληνικούς κάρο δρόμους και άμα βρω χωμα σε ένα ταξίδι να μη βάλω την όπισθεν!

Σε sport touring άμα ήθελα πάλι να τα χώσω θα έκανα βόλτα suzuki, kawasaki και r1250rs και οποίο μου καθόταν καλύτερα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Βάλε μου κάτι δίπλα στο versys 1000 και στο ninja 1.000 SX και μην ασχοληθείς με τα ηλεκτρονικά μοντέλα ασχολήσου με τα απλά...
Πήγαινε από μία έκθεση kawasaki και ανέβα πάνω στο απλό versys 1000 και βρες μου μία μοτοσυκλέτα στην κατηγορία στα 14 χιλιάδες ευρώ να μου πεις ότι μπαίνει δίπλα της στην εξίσωση.
Ο με τα περίεργα γούστα δηλώνει fan... δηλ. εγώ.
Στα μάτια μου δεν το θεωρώ όμορφο, θα έλεγα ότι το αντιμετωπίζω ουδέτερα. Λατρεύω τα όργανα του (με ενδιαφέρει πολύ η εικόνα της μοτοσυκλέτας που έχω μπροστά μου τη στιγμή που τη καβαλάω), την ανεμοπροστασία που προσφέρει και μια από τις καλύτερες σέλες στο κόσμο της μοτοσυκλέτας.
Θα ήθελα πάαααρα πολύ να έχω τη τύχη να την οδηγήσω, να δω πόσο μου ταιριάζει. Σε θεωρητική βάση νομίζω πως θα ήταν η επιλογή μου για ταξίδια στην Ευρώπη.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
90% των ιαπωνικών μοτο δεν βλέπονται.
Just sayin'
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλοτάξιδοι Γιωργάρα, λιωστονστα χιλιόμετρα!
Γράψε εντυπώσεις.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έλα ρε τρελό αγόρι , καλοτάξιδο .

Περίμενα να πάρεις ktm 1290 gt


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχουν διαφορετικό χαρακτήρα και κοινό τα δύο μηχανάκια, ο Jeronimo είναι και γιαπωνεζόφιλος οπότε δεν νομίζω να προτιμούσε/του έκανε το 1290 GT. To μόνο συν που βλέπω εγώ στο ΚΤΜ GT για χρήση τουρισμού είναι η πιο άνετη θέση οδήγησης για πιο ψηλούς αναβάτες και ίσως ανεμοκάλυψη (λόγω ρυθμιζόμενης ζελατίνας και μεγαλύτερου ρεζερβουάρ) σε σχέση με το Suzuki.


Καλά χιλιόμετρα, με το καλό να παραλάβεις!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Με το καλό Γιώργη...!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλοτάξιδο! :p:D:ok:
 
Top Bottom