Suzuki Test Ride Days 2022

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Καλοκαιρινές Test ride days της Suzuki από 10/6 έως 10/7 σε 5 ελληνικές πόλεις. Συμμετέχουν η οικογένεια V-Strom, η οικογένεια GSX-S και η HAYABUSA για την οδήγηση της οποίας απαιτείται κατοχή μοτοσυκλέτας άνω των 1000cc.

Πρόγραμμα (ώρες διεξαγωγής 10.00 - 17.00)

ΚΩΣ 10/6 έως 12/6 - ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΚΑΣΕΤΑΣ (KOSONE MOTORCYCLES), Εθνικής Αντίστασης 43, Κως 853 00 τηλ. 2242 028837
ΠΑΤΡΑ 16/6 έως 18/6 - MIKIS RACING (G.P.R. PROMOTION EVENTS RACING ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ι.Κ.Ε), Ν.Ε.Ο. Πατρών - Αθηνών 150, Πάτρα 264 42, τηλ. 2610 201320
ΧΑΛΚΙΔΑ 24/6 έως 26/6 - ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΥΚΑΚΗΣ (KOUKAKIS MOTOCLUB), Αρεθούσης 38, Χαλκίδα 341 00, τηλ. 2221 085537
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 30/6 έως 2/7 - ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΕΒΕΔΟΥΡΑΚΗΣ, Μάρκου Μπότσαρη 2, Θεσσαλονίκη 546 43, τηλ. 2310 539638
ΑΘΗΝΑ 5/7 έως 7/7 - MOTOSPIRIT ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ, Λεωφόρος Αλεξάνδρας 11, Αθήνα 11473, τηλ. 210 6441954
ΑΘΗΝΑ 8/7 έως 10/7 - SUZUKI MOTOCENTER, Καλλιρρόης 23, Αθήνα 117 43, τηλ. 210 9211150
 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Καλησπέρες! Σήμερα πήγα και δοκίμασα το Hayabusa. Ήμασταν 3 άτομα (τα άλλα 2 με Vstrom1050 & GSX1000 δε θυμάμαι ποιο ακριβώς) και κάναμε μια βολτουλα 10' ακολουθώντας έναν υπάλληλο με πολύ αργό ρυθμό (δεν το λέω σαν αρνητική κριτική). Υπήρχε και ένας στο τέλος του υποτιθέμενου group. Δεν μ'αρεσε ο συγκεκριμένος τρόπος που έγινε το test drive. Ναι μεν είναι κλασική νοοτροπία αλλά θα προτιμούσα το επίσης κλασικό - πάρε την μηχανή μόνος σου για 20-30' αλλά it is what it is. Σε μια φάση προσπέρασα στιγμιαία (τύπου 4") τον 1ο οδηγό που ηγείτο του group (ο ίδιος είχε πει "προσπαθήστε να μην με προσπεράσετε") και όταν γυρίσαμε αυτό έγινε θέμα από τον τελευταίο οδηγό/υπάλληλο του group. Το επιχείρημα ήταν ότι έσπασε το group. Ότι δηλαδή φύγαμε εγώ και ο 1ος υπάλληλος πιο μπροστά με αυτή την προσπέραση η οποία έγινε στην Συγγρού που ούτως ή άλλως ήταν μεγαλύτερες οι αποστάσεις. Εκείνη τη στιγμή ήταν λίγο passive/aggressive η συμπεριφορά του σαν να με κατηγορούσε αλλά και όχι ταυτόχρονα (ίσως έπαιξε ρόλο το ότι έγραφα με GoPro) και ο 1ος υπάλληλος/οδηγός ένιωσα ότι με υπερασπίστηκε (γιατί σε εκείνον κάπως τα έχωνε άλλα μιλούσε και για εμένα). Σε μια φάση του παραδέχτηκα ότι μπορεί να ήταν λάθος η συμπεριφορά μου αλλά δεν ήθελα να δωθεί έκταση. Overall θα έλεγα να πάει οποίος ενδιαφέρεται, ήταν ευγενικοί οι υπάλληλοι και η εμπειρία καλή. Απλά όσο minimum γίνεται για test drive. Επίσης όταν είχα κλείσει ραντεβού δεν ρώτησα πώς θα γίνει το test drive. Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Άρα καλύτερα που δεν πήγα σήμερα. Μπούρδες test ride να δεις αν σου κάνει μια μηχανή. Το καλύτερο το έκανε η ktm μισή ώρα βόλτα με πλοηγό καλό γκαζι σε καλή διαδρομη δεν πήγαινε κότα. Είδαμε αυτά που θέλαμε να δούμε στα μηχανάκια.
 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Άρα καλύτερα που δεν πήγα σήμερα. Μπούρδες test ride να δεις αν σου κάνει μια μηχανή. Το καλύτερο το έκανε η ktm μισή ώρα βόλτα με πλοηγό καλό γκαζι σε καλή διαδρομη δεν πήγαινε κότα. Είδαμε αυτά που θέλαμε να δούμε στα μηχανάκια.
Συμφωνώ! Αν το ήξερα ούτε εγώ θα πήγαινα σήμερα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εκτός και κάποιος θέλει να κάνει delivery με το busa στο κέντρο.
Νομίζω ότι οι εταιρείες ζουν στον κόσμο τους.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Έτσι έκανε και ο Βαγιανελης τα cf. Είχα κλείσει τρία. Μόλις έκανα το πρώτο ευχαρίστησα κ έφυγα. Αυτό δεν λέγεται τεστ ραιντ μ εξαίρεση της ktm που αν και με πλοηγο αξιζε
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Σοβαρα τωρα πιστεψατε οτι η καθε εταιρεια θα δωσει ενα μηχανακι 200 ,ή ενα αυτοκινητο 800 ιππων,ελευθερα στον καθενα που ερχεται απο το πουθενα,για να το κανει τεστ ,και ειδικα σε δημοσιο δρομο?Το αλλο με τον τοτο το ξερετε???? :ha:ha:ha:ha
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σοβαρα τωρα πιστεψατε οτι η καθε εταιρεια θα δωσει ενα μηχανακι 200 ,ή ενα αυτοκινητο 800 ιππων,ελευθερα στον καθενα που ερχεται απο το πουθενα,για να το κανει τεστ ,και ειδικα σε δημοσιο δρομο?Το αλλο με τον τοτο το ξερετε???? :ha:ha:ha:ha
Όλες οι εταιρείες το κάνουν. Και η suzuki αυτό έκανε.

Πριν μερικές βδομάδες μπορούσες να οδηγήσεις σε δημόσιο δρόμο το 1290 naked της ktm με πόσα άλογα έχει 150 160 δε ξέρω. Απλά η suzuki εβαλε ορο να έχεις μοτοσυκλέτα 1000cc για την hayabusa. To gsx1000f των 150 αλόγων το οδηγαγες απλά με το δίπλωμα σου.

Οπότε σε ποιο ανέκδοτο με τον Τοτό αναφέρεσαι?
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Όλες οι εταιρείες το κάνουν. Και η suzuki αυτό έκανε.

Πριν μερικές βδομάδες μπορούσες να οδηγήσεις σε δημόσιο δρόμο το 1290 naked της ktm με πόσα άλογα έχει 150 160 δε ξέρω. Απλά η suzuki εβαλε ορο να έχεις μοτοσυκλέτα 1000cc για την hayabusa. To gsx1000f των 150 αλόγων το οδηγαγες απλά με το δίπλωμα σου.

Οπότε σε ποιο ανέκδοτο με τον Τοτό αναφέρεσαι?
Σ αυτα.


 
Top Bottom