Suzuki V Strom 1050 xt red

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οι φωτό το αδικούν
Από ασχημόπαπο έχει γίνει μουρλια. Λίγο θα λυπηθώ όταν γίνει και το μικρό έτσι και γίνει σούπα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κι εμένα μ αρέσει ομολογώ. Οδηγικά το vstrom 1000 ήταν πολύ ωραία ταξιδιωτική μοτοσυκλέτα. Τώρα απέκτησε και χαρακτήρα οπότε μια χαρά,θα βρει πωλήσεις πιστεύω που έχανε λόγω εμφάνισης. Και πάνω απ' όλα είναι σουζουκαρα..
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Επιτέλους ένα όμορφο vstrom !!!

Άμα βγάλει και το 650 έτσι, θα σαρώσει στις πωλήσεις ξανά.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
τι σου ειναι παντως το ντεζαην...
δυο πλαστικα αλλαζεις και αλλαζει ολη η αντιληψη για τη μηχανη.

εδω μ αρεσει εμενα που μεχρι τωρα δεν ηθελα να τα βλεπω..
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τραβάει σίγουρα την προσοχή αλλά νομίζω μπορούσαν να φτιάξουν κατι καλύτερο στην περιοχή της ζελατίνας ή έστω μια πιο τακαρίσια επιλογή στο fairing στα αξεσουάρ...Ενδιαφέρον φαίνεται αλλά αμα η τιμή περάσει τα 14.000 τότε πλησιάζει πολυ σε αυτήν της Africa 1100...Βεβαια αν έχει στανταρ τα κάγκελα και το διπλό σταντ όπως και το cruise control και διάφορα άλλα τότε η διαφορά στην τιμή να είναι μεγαλύτερη από ο,τι φαίνεται...στην Αγγλία το απλό XT γύρω στις 11300 λίρες...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τραβάει σίγουρα την προσοχή αλλά νομίζω μπορούσαν να φτιάξουν κατι καλύτερο στην περιοχή της ζελατίνας ή έστω μια πιο τακαρίσια επιλογή στο fairing στα αξεσουάρ...Ενδιαφέρον φαίνεται αλλά αμα η τιμή περάσει τα 14.000 τότε πλησιάζει πολυ σε αυτήν της Africa 1100...Βεβαια αν έχει στανταρ τα κάγκελα και το διπλό σταντ όπως και το cruise control και διάφορα άλλα τότε η διαφορά στην τιμή να είναι μεγαλύτερη από ο,τι φαίνεται...στην Αγγλία το απλό XT γύρω στις 11300 λίρες...
Φωνάζει από μακριά πως είναι Suzuki, έχει κάτι από Dr big και ο προβολέας είναι παρόμοιος με του νεου Katana. Είναι ιδιαίτερη η σχεδίαση αλλά αυτή τη φορά είναι καλαίσθητη για μένα.

Στο πιο τακαρισιο αν έχει και άλλες διαφορές αναβαθμίσεις πχ πιο μεγάλες διαδρομές στις αναρτήσεις, ρυθμίσεις, άλλη σέλα, μεγαλύτερο ground clearance,. κτλ θα παίξει δυνατά. Στο εξωτερικό το big είχε πουλήσει πολύ και αυτό του μοιάζει πολύ.

(Μου θυμίζει και λίγο gs 1100 στη βάση της ζελατίνας αλλά κλάιν Μάιν.)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
κ γιατί δεν έβγαλαν την xt εκδοση το κόκκινο κ το κίτρινο που είναι σαν να βλέπεις το BIG, μετενσάρκωση που λενε...
με 21 τροχό μπροστά για πιο χωμάτινο?
πάντως πανέμορφο σαν DR.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
κ γιατί δεν έβγαλαν την xt εκδοση το κόκκινο κ το κίτρινο που είναι σαν να βλέπεις το BIG, μετενσάρκωση που λενε...
με 21 τροχό μπροστά για πιο χωμάτινο?
πάντως πανέμορφο σαν DR.
21 τροχό σε touring... Ξέχασε το.
Είναι όμορφο όντως.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
μαλλον μονο εμενα μου φαινεται απαισιο o_O
ενα οπτικο μπουγιο, χωρις λογο, και φυσικα το χειροτερο απ ολα ειναι το πως ταιριαξαν το φαναρι μπροστα...η ιδεα του σχηματος καλη, η υλοποιηση αισχος...

το προηγουμενο βστρομ ηταν σιγουρα πιο ωραιο και πολυ πιο αρμονικο (αληθεια θα βγαινουν μαζι αυτα?)

επισης το big ηταν οριτζιναλ χωματινο μηχανακι και ειχε τρεξει και ντακαρ, αν ηταν να ''εμπνευστουν'' απο αυτο θα επρεπε το τελικο αποτελεσμα να ηταν σαν το αφρικα, με 18-21 και σχετικα ψηλο...αυτο για καποιο λογο μου φαινεται οτι εχει την ιδια αποσταση απο το εδαφος που εχουν τα στριτ μηχανακια
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
21 τροχό σε touring... Ξέχασε το.
Είναι όμορφο όντως.
θα μπορούσαν να κρατήσουν touring την έκδοση με τις χυτες ζάντες κ την έκδοση με τις ακτινωτες να τις κάνει .on off αλλα BIG αυτό θέλω να πω,αφου οπως έγραψε κ ο pumba αλλα κ όπως βλέπουμε όλοι απο το μεγαλύτερο on off (μονοκυλινδρο μεν) του ονόματός τους εμπνεύστηκαν.
 
Top Bottom