Suzuki V Strom 1050 xt red

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πραγματικά πολύ τίμιο μηχανάκι, όπως άλλωστε και τα περισσότερα Σουζούκι. Έχοντας οδηγήσει για λίγο το προηγούμενο μοντέλο, αν ήμουν στην αγορά για ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μεγάλο ον οφ, θα το σκεφτόμουν. Διαβάζοντας το τεστ στο ΜΟΤΟ όμως, αναρωτιέμαι αν αξίζει να δώσει κανείς λεφτά για το καινούριο όταν ουσιαστικά είναι ίδιο με το προηγούμενο μοντέλο (μοτέρ, αναρτήσεις, φρένα). Αξίζουν τα τόσα παραπάνω ευρώ μόνο για ένα (ομολογουμένως) πολύ ομορφότερο design, τα αναβαθμισμένα ηλεκτρονικά και την οθόνη LCD ή ίσως να ήταν προτιμότερη η αγορά ενός στοκ 2018 ή 2019 μοντέλου με σημαντική έκπτωση?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα τόσα παραπάνω, αν σκεφτείς ηλεκτρονικά και εξοπλισμό βασικού μοντέλου στο ΧΤ, δεν είναι τόσα παραπάνω. Δεν έχω δει αν το ελληνικό ΧΤ είναι ίδιο με το αγγλικό που είχαμε δει το φθινόπωρο βέβαια, οπότε κρατάω επιφύλαξη.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
ισως η καλυτερη επιλογη αυτη την στιγμη για καποιον που θελει να αγορασει μεγαο on-off και δεν τον ενδιαφερουν τα 160 αλογα...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό το μηχανάκι ασκεί μια μυστηριώδη περίεργη έλξη....
Το νιώθω μόνο εγώ άραγε?
Είδες; Λίγο πορτοκαλί ρίξανε μέσα στο κόκκινο και σε αναστατώσανε Γιάννη μου.

Για αυτό σου λέω, δε κρατάς το Tracer; Όλα μια ιδέα είναι! Μπορώ να σου φτιάξω και τα γκάζια, και το πλαίσιο, και τις αναρτησάρες σου να έχεις, τα πάντα!

Όλα στο μυαλό είναι φιλαράκι, να ορίστε...

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-



ή έστω αυτό:



 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το κόκκινο του Vstrom στις φωτό όντως πορτοκαλίζει, από κοντά όχι τόσο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το κόκκινο του Vstrom στις φωτό όντως πορτοκαλίζει, από κοντά όχι τόσο.
Όντως όχι τόσο έντονα αλλά δεν είναι και το κλασικό κόκκινο. Ε, τι νομίζεις πολύ θέλει ο Aldebaran ?

Με πρόλαβαν οι κερατάδες οι δημοσιογράφοι στο review. Δε βαριέσαι ήπια έναν τέλειο καφέ σε ηλιόλουστη ημέρα με τον Πετράν petros KLR
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε όχι, σόρι, πλέον το vstrom είναι όμορφο. Θέλω να το δω και με την σέλα ψηλά και να μάθω αν όντως είναι πλήρως ρυθμιζόμενη η πίσω ανάρτηση ή είναι κλασικά σύγχρονα Ιαπωνικά προφόρτιση και επαναφορά μόνο.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Όντως όχι τόσο έντονα αλλά δεν είναι και το κλασικό κόκκινο. Ε, τι νομίζεις πολύ θέλει ο Aldebaran ?

Με πρόλαβαν οι κερατάδες οι δημοσιογράφοι στο review. Δε βαριέσαι ήπια έναν τέλειο καφέ σε ηλιόλουστη ημέρα με τον Πετράν petros KLR
Σαν πολυ ενδιαφερον βλεπω....!!!!!

Θα μας το φανε το.....μοτορι.....φιλε....!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ε όχι, σόρι, πλέον το vstrom είναι όμορφο. Θέλω να το δω και με την σέλα ψηλά και να μάθω αν όντως είναι πλήρως ρυθμιζόμενη η πίσω ανάρτηση ή είναι κλασικά σύγχρονα Ιαπωνικά προφόρτιση και επαναφορά μόνο.
Το ποιο σημαντικό χαρακτηριστικό ξέχασες να αναφέρεις.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το ποιο σημαντικό χαρακτηριστικό ξέχασες να αναφέρεις.
To έχω αναφέρει από τον Νοέμβριο, όπως ήταν στημένο στην Αγγλία, γόνατα νο-νο. Και το καβαλήσαμε τρεις ψηλοί και αφράτοι.


Έχει πλάκα ο κορώνας. Εκεί που συζητούσαμε το μαύρο ή τρικολόρ άφρικα με την καλή μου, αυνανίζονται οι ντίλερς της χόνδα και με το τιμολογιακό μηχανής και αξεσουάρ και με το τεστ ράιντ, περνάει ο καιρός, πλησιάζει η παρουσία της λατρείας στις εκθέσεις, πέφτει απαγόρευση κυκλοφορίας και όλα πάνε στο διάολο, τελικά κάποια στιγμή τον Ιούνιο θα έρθει και η λατρεία και το βεστρόμ το οποιο δεν το συμπαθεί η συμβία (μα καλά ΒΕΣΤΡΟΜ θα πάρεις) και δεν ξέρω και τι θα γίνει με τα εργοστάσια, με τις μεταχειρισμένες λατρείες μόνο για γνώστες και ειδικούς, μήπως στείλω και κανένα email στον καμικάζι που έχει προμηθεύσει όλο το Λεωνίδιο δίτροχα...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
To έχω αναφέρει από τον Νοέμβριο, όπως ήταν στημένο στην Αγγλία, γόνατα νο-νο. Και το καβαλήσαμε τρεις ψηλοί και αφράτοι.


Έχει πλάκα ο κορώνας. Εκεί που συζητούσαμε το μαύρο ή τρικολόρ άφρικα με την καλή μου, αυνανίζονται οι ντίλερς της χόνδα και με το τιμολογιακό μηχανής και αξεσουάρ και με το τεστ ράιντ, περνάει ο καιρός, πλησιάζει η παρουσία της λατρείας στις εκθέσεις, πέφτει απαγόρευση κυκλοφορίας και όλα πάνε στο διάολο, τελικά κάποια στιγμή τον Ιούνιο θα έρθει και η λατρεία και το βεστρόμ το οποιο δεν το συμπαθεί η συμβία (μα καλά ΒΕΣΤΡΟΜ θα πάρεις) και δεν ξέρω και τι θα γίνει με τα εργοστάσια, με τις μεταχειρισμένες λατρείες μόνο για γνώστες και ειδικούς, μήπως στείλω και κανένα email στον καμικάζι που έχει προμηθεύσει όλο το Λεωνίδιο δίτροχα...
Oχι αυτο ρε, για το πισω φρενο ρωταει.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Oχι αυτο ρε, για το πισω φρενο ρωταει.
Έχει άλογα το βεστρόμ για να χρειάζεται πίσω φρένο; Άσε που είναι και ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενο ανάλογα το αν είσαι υπό κλίση, σε ανηφόρα, σε κατηφόρα, μονός, διπλός, αυτή η IMU μεγάλη ρουφιάνα, ξέρει πιο πολλά από εσένα για εσένα σαν την Google ένα πράγμα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ε όχι, σόρι, πλέον το vstrom είναι όμορφο. Θέλω να το δω και με την σέλα ψηλά και να μάθω αν όντως είναι πλήρως ρυθμιζόμενη η πίσω ανάρτηση ή είναι κλασικά σύγχρονα Ιαπωνικά προφόρτιση και επαναφορά μόνο.
Δεν το έλεγα για το V-strom (αυτό το γουστάρω πολύ), για τα άλλα τα παρτάλια έλεγα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το καλό είναι ότι "παρτάλι" πλέον δεν υπάρχει, όλα έχουν ανέβει τρελά. Πιο πολύ παίζει ο συνδυασμός μάτι και τσέπη για την επιλογή.
 
Top Bottom