Suzuki V-Strom 800DE 2023

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
 

jaygmiata

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Tenere 700 23'
Θα πάω να το δω και να κανω ενα test ride την Τρίτη και θα σας πώ εντυπώσεις. Απο σπέκ αν εξαιρέσεις το βάρος φαίνεται τιμιο !
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μεταξύ μας και το βάρος τίμιο είναι. Μετέχω της υστερίας με τα κιλά αλλά το 800 δεν είναι "τρου αντβε ρεισερ", ένας τουρίστας παντός εδάφους είναι.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το βάρος καλό είναι.μην ξεχνάμε τα 209 κιλά του τρανσαλπ είναι πλασματικά καθότι δεν έχει ούτε χούφτες.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ απορώ ακόμα γιατί στο 800αρι συνέχισαν την ονοματολογία Vstrom, νομίζω πως θα ταίριαζε καλύτερα το DR.
Γιατί αυτό ξέρει ο κόσμος

Να κάνεις νέα καμπάνια με όνομα;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον να το δούμε από κοντά καθώς το σχέδιο του είναι τέτοιο που ή θα σου αρέσει ή δε θα σου αρέσει καθόλου. Νομίζω από κοντά θα είναι "αλλιώς", ελπίζω προς το καλύτερο. Πάντως πολλά από τα τεχνικά χαρακτηριστικά του έχουν ενδιαφέρον.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ένα από τα σημεία που μου κολλάει άσχημα οπτικά (από τότε που το πρωτοείδα), είναι οι δυο σωλήνες που κατεβαίνουν από το πλαίσιο στο εμπρός τμήμα του κινητήρα και συνδέονται μεταξύ τους με έναν άλλον εγκάρσιο σωλήνα... δε ξέρω, μοτοσυκλετιστικά δε μου κάθεται αυτή η δομή και με όλα αυτά τα κενά χώρου που αφήνει και τις εξατμίσεις να περνούν από μέσα.... δε ξέρω, δε ξέρω. Πρέπει να το δούμε από κοντά.



Το θέμα είναι πως πριν από ένα μήνα περίπου ρώτησα για την έκδοση 1050DE στα κεντρικά του Σφακιανάκη και μου είπαν καλό Ιούλιο θα έρθει, στη καλύτερη Ιούνιο. Οπότε για το 800 δε θα μου φανεί περίεργο να φθινοπωριάσουμε.
Αυτό που δε μου άρεσε εδώ τελικά πρέπει να είναι υποπλαίσιο και όχι πλαίσιο. Και έτσι ξαφνικά.... το μείον γίνεται συν.
Τοποθετήθηκε προφανώς για να μπορούν να στηριχθούν πράγματα όπως η ποδιά.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Οι του Μοτο γράφουν σχετικά στο παραπάνω:
"Το V-Strom 800 DE, με το “V” να αφορά πλέον στη λέξη Versatile, ήτοι πολύπλευρο, καθώς ο κινητήρας V μας αποχαιρέτισε στο συγκεκριμένο μοντέλο..."

Προφανώς είναι από την προώθηση της Σουζούκι

Αξιοσημείωτο επίσης το ότι "... το 800 DE δεν αποτελεί τον αντικαταστάτη του V-Strom 650, αλλά το τρίτο μοντέλο της γκάμας Adventure της Suzuki στα μεσαία-μεγάλα κυβικά"
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Διθυραμβικά τα σχόλια για το 800DE από την πρώτη επαφή του ΜΟΤΟ!!! Για να δούμε... :yew:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ειδα σημερα το μηχανακι που θα κανει τεστ για το Μοto
Πολυ ωραιο καμια σχεση με τις φωτο που δεν μου αρεσε καθολου το κιτρινο.
Και ογκωδες στο ντεποζιτο σαν gs adve.
:prft:
Με αφησε να βγαλω φωτο αλλα να μην την ανεβασω καπου, και πριν λιγο ειδα οτι τελικα δεν πατησα το κουμπι για να βγαλω. :roflmao:
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Και εγώ το είδα στην βιτρίνα της Σουζούκι στην Καλλιρρόης! Είχε κλείσει το μαγαζί!
Πολύ πιο ωραίο από τις φωτό.
Είχε και το γκρι στο βάθος.
Αυτές οι μπλε/μωβ λεπτομέρειες που στις φωτό ήταν "όχι ωραίες" να το πω ευγενικά, live είναι μέχρι και ωραίες!
Είναι μακράν πιο ενδιαφέρον σχεδιαστικά από το T. Alp.
Τέλος δείχνει και αρκετά ποιοτικό.. όσο μπόρεσα να καταλάβω από την βιτρίνα!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εν τω μεταξύ το δήθεν μην βγάλεις φωτό αλλά το έχουμε δει μήνες τώρα σε έκθεση και φωτογραφίσει...


Α χάσου ρε προφήτη
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και εγώ το είδα στην βιτρίνα της Σουζούκι στην Καλλιρρόης! Είχε κλείσει το μαγαζί!
Πολύ πιο ωραίο από τις φωτό.
Είχε και το γκρι στο βάθος.
Αυτές οι μπλε/μωβ λεπτομέρειες που στις φωτό ήταν "όχι ωραίες" να το πω ευγενικά, live είναι μέχρι και ωραίες!
Είναι μακράν πιο ενδιαφέρον σχεδιαστικά από το T. Alp.
Τέλος δείχνει και αρκετά ποιοτικό.. όσο μπόρεσα να καταλάβω από την βιτρίνα!
Συμφωνώ!

Το μόνο που μου κλωτσάει είναι που μοτοσυκλέτες σαν και αυτήν δεν έχουν tubeless ζάντες. Τι να γίνει, ας υπάρχει και μια μικρή αδυναμία.
 
Top Bottom