Suzuki VStrom 650 και 1000 2017

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Είχα την εντύπωση ότι υπάρχει θέμα για τα καινούρια στρώματα( 650 και 1000 ) αλλά δε βρήκα κάτι...αν υπάρχει, ας συγχωνευθούν :)
Τιμή στα 8.390€ σε Γαλλία-Γερμανία και 9.399€ στην Ολλανδία για το πρώτο και 12.799€(Γαλλία) , 13.699€ (Ολλανδία) για το χιλιάρι.
Υπάρχουν και εκδόσεις ΧΤ με επιπλέον κόστος κοντά στο 500ρικο.

Εδώ το 650



Και εδώ το μεγάλο

 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Στο ρύγχος είναι οι πρώτοι διδάξαντες, αλλά το φανάρι μου θυμίζει ΚΤΜ. Μ' αρέσει η σέλα και τα καλύματα του ψυγείου,
θα μπορούσαν να έχουν βάλει την ποδιά και στο 650. Μου αρέσει.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Το φαναρι κατεμοφερνει, απο τη μεση και πισω triumphοφερνει,το μικρο ειναι πολυ χαμηλοκωλικο και το πλαισιο δεν εχει ουσιαστικες αλλαγες απο το 2002 :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

αστραχαν

Μέλος
Όνομα
γιωργος
Μοτό
vstrom 1000 (2015)
Πολυ μικρες αλλαγες για το 1000 ( σε σχεση με το 1000 του 2014-2016)που πλησιασε ποιο πολυ στο DRBIG θελοντας να πουλησει ενα ποιο χωματινο profil .Το 650 εγινε ιδιο εξωτερικα με τον μεγαλο του αδελφο στα χναρια που εχει χαραξει η suzuki χρονια πριν(το 650 δηλαδη να ειναι ιδιο σχεδον με το 1000)πραγμα και πολιτικη που μπορει να ειναι συμφερουσα αλλα τελειως αντιαισθητικη για μενα καθως τη θεωρω λαθος απο αποψη marketing.Τωρα οσο αφορα τα εξωτερικα χαρακτηριστικα σιγουρα καποιοι κλεψαν απο τον παπου της το φτερο και το καναν δικο τους ,απο καπους αλλους εκλεψε το φαναρι που μας θυμιζει κτμ το υποπλεσιο που μας θυμιζει bmw της οποιας το δανιστικε και το tiger (και μπλεξαμε τα μπουτια μας)αλλα ετσι ειναι ,η παρθενογενεση εχει εκλειψει χρονια τωρα οποτε κλεβουμε ,συνδιαζουμε αρμονικα τα κλεμενα ,σχεδιαζουμε και κατι εμεις και ετοιμο το αποτελεσμα..
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Ιδιο μηχανακι πλασαρουν οι ανθρωποι με αλλα πλαστικα.. δειτε πλασιο-παταρακια-τρομπες φρενου-λαιμους εξατμισης,ολα ιδια.

Εχει δάκρυα και ανάγλυφο, και προστατευτικό πλαστικό που καλύπτει τον άξονα του ψαλιδιού ως νεωτερισμούς :D

ΑΜΑΝ Teleshoping λέμε :laugh: τι τους πέρασες τους Ιάπωνες ρε; Αμα έκαναν καινοτομίες θα χαλούσαν και αυτά σαν τα αΒρουπαϊκά :laugh:
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Ιδιο μηχανακι πλασαρουν οι ανθρωποι με αλλα πλαστικα.. δειτε πλασιο-παταρακια-τρομπες φρενου-λαιμους εξατμισης,ολα ιδια.

Ισχύει αλλά ίσως είναι το πιο σταθερό 650 για ταξίδι.
Για μένα είναι θαύμα πως μπορείς να ταξιδεύεις με ενα μηχανάκι με 170 + ακλονητο και μετα να σκεφτεσαι οτι ειναι 650.Πιο λίγα απο ενα XT !

Οποτε ισως να μην ειχαν λογους να το αλλαξουν.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ισχύει αλλά ίσως είναι το πιο σταθερό 650 για ταξίδι.
Για μένα είναι θαύμα πως μπορείς να ταξιδεύεις με ενα μηχανάκι με 170 + ακλονητο και μετα να σκεφτεσαι οτι ειναι 650.Πιο λίγα απο ενα XT !

Οποτε ισως να μην ειχαν λογους να το αλλαξουν.
Συμβίωσα για 1,5 χρόνο με 650 07 μοντέλο..., το ότι ταξιδεύει με 170+ άνετα νομίζω δεν του ταιριάζει σαν όρος... πας ναι μεν με 170 αλλα μουγκρίζει όταν έχεις κοντά 8χιλιαδες στροφές... και σε αυτήν την ταχύτητα καίει 6 λίτρα.. καλό ναι τίμιο ναι αλλα εγώ το βαρέθηκα στο τρίμηνο πάνω... δεν έχει πολλά να προσφέρει πέρα απο την οικονομία...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

chaosm

Μέλος
Έγινε η παρτούζα της Ευρώπης και βγήκε ο Ιάπωνας.

Από παντού έχει κλέψει.

Ένα μοτέρ διαμάντι, αλλά ένα αδιάφορο μηχανάκι.

Στη ίδια κατηγορία έρχεται το versys που παίζει πολύ πιο ψηλά σε όλα τα επίπεδα (κάτοχος με 50.000χλμ στη πλάτη)

Τώρα μη γίνει κουβέντα για on off
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Η αλήθεια είναι, τι να αλλάξεις σε αυτό το μηχανάκι;
Το μοτεράκι του είναι (αν και 15ετίας) αξιοπρεπέστατο σε επιδόσεις, οικονομία και αντοχή.
Παραμένει μέχρι και σήμερα ένα καλοστημένο σύνολο και φουλ ανταγωνιστικό στην κατηγορία του.
Θα μπορούσαν να το ομορφύνουν λίγο, αλλά μετά δεν θα ήταν το V Strom που αγαπάμε να μισούμε (ή μισούμε να αγαπάμε)..
 

αστραχαν

Μέλος
Όνομα
γιωργος
Μοτό
vstrom 1000 (2015)
Τρομαζω να σκεφτω ποσα θα κυκλοφορουσαν αν περα απο τιμιο οικονομικο ταξιδιαρικο με μεταπωλητικη αξια και αξιοπιστο δεν ηταν και βαρετο,παλι καλα γιατι εχω βαρεθει να το βλεπω
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Εγώ την αμαρτία μου θα την πω, και επειδή είμαι άνθρωπος της εκκλησίας, αμαρτία εξομολογουμένη δεν είναι αμαρτία...

Στα 3 περίπου χρόνια που το είχε η γυναίκα μου, ζήτημα ήταν να είχα κάνει 6-7 χιλ. χιλιόμετρα με το BMW :D
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Εγώ την αμαρτία μου θα την πω, και επειδή είμαι άνθρωπος της εκκλησίας, αμαρτία εξομολογουμένη δεν είναι αμαρτία...

Στα 3 περίπου χρόνια που το είχε η γυναίκα μου, ζήτημα ήταν να είχα κάνει 6-7 χιλ. χιλιόμετρα με το BMW :D
Τι bmw ρε? τι λες? μιλα ξεκαθαρα γεροντα :p
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Τι bmw ρε? τι λες? μιλα ξεκαθαρα γεροντα :p
Εγώ φταίω που δεν διαβάζεις τα νήματα; Όταν είχα BMW επί 13 συναπτά έτη εσύ πήγαινες Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο :D

Τι νόμιζες ότι ξύπνησα μια μέρα, πήρα ένα παπί και το έπαιξα ξένοιαστος καβαλάρης;

Αθώε μου νεανία :p
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Εγώ φταίω που δεν διαβάζεις τα νήματα; Όταν είχα BMW επί 13 συναπτά έτη εσύ πήγαινες Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο :D

Τι νόμιζες ότι ξύπνησα μια μέρα, πήρα ένα παπί και το έπαιξα ξένοιαστος καβαλάρης;

Αθώε μου νεανία :p
καβαλαρη:inlove:.... ξαναβαλε την τουμπα που ειχες με το στρωμα της κυρας...:laugh::laugh::laugh:
την ψαχνω παντου στο φλωρουμ και δεν την βρισκω !!!:(
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Ιδιο μηχανακι πλασαρουν οι ανθρωποι με αλλα πλαστικα.. δειτε πλασιο-παταρακια-τρομπες φρενου-λαιμους εξατμισης,ολα ιδια.

δεν ειναι καν "αλλα πλαστικα",ειναι το ιδιο μηχανακι χωρις πλαστικα.
απλα κ αυτοι οπως οι περισσοτερες εταιριες,ολο και αφαιρουν,και αντικαθιστουν απο αλλα,αβαφα και χειροτερης ποιοτητας,φυσικα λογω κοστους..
9 στα 10 μηχανακια πλεον δεν εχουν πλαστικα(οπως τα ξεραμε παλια τουλαχιστον) απο το τεποζιτο και πισω.
δλδ βαφουν-λουστραρουν ενα τεποζητο,αντε και κανα δυο φιλετακια στο μουτρο ή και καθολου,και ετοιμο το νεο μεκανακι.
καιρο ηθελα να τα πω :mad::cool:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Εγώ φταίω που δεν διαβάζεις τα νήματα; Όταν είχα BMW επί 13 συναπτά έτη εσύ πήγαινες Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο :D

Τι νόμιζες ότι ξύπνησα μια μέρα, πήρα ένα παπί και το έπαιξα ξένοιαστος καβαλάρης;

Αθώε μου νεανία :p
εεεε αμα δε ρωτησω θα μου πεις....Δεν ηξερες, δεν ρωταγες???? :p
22.000χλμ εκανα στον 1μιση χρονο, και πολυ το κρατησα... SPAMOFF
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
καβαλαρη:inlove:.... ξαναβαλε την τουμπα που ειχες με το στρωμα της κυρας...:laugh::laugh::laugh:
την ψαχνω παντου στο φλωρουμ και δεν την βρισκω !!!:(
http://www.advride.gr/threads/Σκονισμένες-Μοτο-Αναμνήσεις.4522/page-6


Αν είχα δίπλωμα τώρα, θα είχα ένα Strom 650 07, ένα Bandit 650 '09 και ένα Versys X 300 για καθημερινό, στο γκαράζ μου :)
 
Top Bottom