Suzuki VStrom 650 και 1000 2017

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτό που λες εξηγεί το βάρος και την απόσταση από το έδαφος μεν δεν εξηγεί γιατί η σέλα είναι μισό πόντο χαμηλότερη δε
Εεεε... μηπως σε τυπικο ιαπωνικο στυλ με το επιπλεον βαρος καθεται περισσοτερο και η Palco αναρτηση? :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εεεε... μηπως σε τυπικο ιαπωνικο στυλ με το επιπλεον βαρος καθεται περισσοτερο και η Palco αναρτηση? :p
Άρα η ποδιά δεν κλέβει ύψος

Γενικά κάτι περίεργο παίζει με αυτό το πράγμα

Επίσης θα αποφύγω να πω ότι είναι συνωμοσία των κοντών το χωμάτινο μοντέλο να είναι πιο χαμηλό από το ασφάλτινο, ουπς μου ξέφυγε
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Με χάλασε λίγο ο ατσούμπαλος τρόπος που ρυθμίζεις τη ζελατίνα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εμένα πολύ καιρό είχε να μου αρέσει εμφανισιακά κάποια Suzuki και αυτή το κατάφερε. Η ακριβή στοιχίζει όσο η φθηνή Άφρικα και είναι αρκετά φορτωμένη με ηλεκτρονικές ευκολίες!
Το ύψος από το έδαφος γιατί μας ενδιαφέρει; Αυτό που ξαφνικά όλες οι 1000+cc On/Off μας ενδιαφέρουν για τη χωμάτινη απόδοση τους...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εμένα πολύ καιρό είχε να μου αρέσει εμφανισιακά κάποια Suzuki και αυτή το κατάφερε. Η ακριβή στοιχίζει όσο η φθηνή Άφρικα και είναι αρκετά φορτωμένη με ηλεκτρονικές ευκολίες!
Το ύψος από το έδαφος γιατί μας ενδιαφέρει; Αυτό που ξαφνικά όλες οι 1000+cc On/Off μας ενδιαφέρουν για τη χωμάτινη απόδοση τους...
Γιατι εαν πας χωμα (που δεν ειναι αναγκαστικο παρ'ολο που εδω ειναι ADVRIDE και καλως ή κακως ειναι χωματινο το mentality, οξω οι γουρουνες και τα τροχοσπιτα κτλ κτλ) τα 16εκ υψους απο εδαφος γινονται 10εκ με το sag και με 10εκ αποσταση εχεις live μουσικη υποκρουση απο συναυλια των Stomp στην ποδια σου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εμένα πολύ καιρό είχε να μου αρέσει εμφανισιακά κάποια Suzuki και αυτή το κατάφερε. Η ακριβή στοιχίζει όσο η φθηνή Άφρικα και είναι αρκετά φορτωμένη με ηλεκτρονικές ευκολίες!
Το ύψος από το έδαφος γιατί μας ενδιαφέρει; Αυτό που ξαφνικά όλες οι 1000+cc On/Off μας ενδιαφέρουν για τη χωμάτινη απόδοση τους...
Είναι η αστεία λεπτομέρεια απλά, δεν είναι ουσίας η συζήτηση.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επανέρχομαι με άλλες αστείες λεπτομέρειες.

V-STROM1050

3 κιλά ανά βαλίτσα το όριο φόρτωσης για τις μεταλλικές βαλίτσες. 3 κιλά ανά βαλίτσα το όριο φόρτωσης για τις πλαστικές των 29 λίτρων. Όχι τοπ κέις μαζί με τις πλαστικές πλαϊνές, το οποίο έχει όριο 3 κιλά το μεγάλο, 5 κιλά το μικρό. 2.5 κιλά όριο το τανκμπαγκ.

κατά τα λοιπά, τα SS τα κορόιδευαν ότι και καλά ταξιδεύεις μόνο με την οδοντόβουρτσα, εδώ μπορείς να πάρεις ας πούμε στα 6 κιλά βρακί φανέλα κάλτσες, αφρόλουτρο, σαμπουάν και κοντίσιονερ για να πλυθεί το κομενάκι στο αγαπησιάρικο ΣΚ και να φέρεις πίσω ένα πακέτο χυλοπίτες και τραχανά από το χωριό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επανέρχομαι με άλλες αστείες λεπτομέρειες.

V-STROM1050

3 κιλά ανά βαλίτσα το όριο φόρτωσης για τις μεταλλικές βαλίτσες. 3 κιλά ανά βαλίτσα το όριο φόρτωσης για τις πλαστικές των 29 λίτρων. Όχι τοπ κέις μαζί με τις πλαστικές πλαϊνές, το οποίο έχει όριο 3 κιλά το μεγάλο, 5 κιλά το μικρό. 2.5 κιλά όριο το τανκμπαγκ.

κατά τα λοιπά, τα SS τα κορόιδευαν ότι και καλά ταξιδεύεις μόνο με την οδοντόβουρτσα, εδώ μπορείς να πάρεις ας πούμε στα 6 κιλά να πάρεις βρακί φανέλα κάλτσες, αφρόλουτρο, σαμπουάν και κοντίσιονερ για να πλυθεί το κομενάκι στο αγαπησιάρικο ΣΚ και να φέρεις πίσω ένα πακέτο χυλοπίτες και τραχανά από το χωριό.
Αφρόλουτρο και σαμπουάν αγοράζεις στο τόπο προορισμού. Χυλοπίτες και τραχανά επιστρέφεις Αθήνα και παίρνεις από τον ilai και παραδοσιακές μάλιστα!
Έτσι γεμίζουν άσκοπα οι βαλίτσες! Άμα τα λέω εγώ....

:p
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Επανέρχομαι με άλλες αστείες λεπτομέρειες.

V-STROM1050

3 κιλά ανά βαλίτσα το όριο φόρτωσης για τις μεταλλικές βαλίτσες. 3 κιλά ανά βαλίτσα το όριο φόρτωσης για τις πλαστικές των 29 λίτρων. Όχι τοπ κέις μαζί με τις πλαστικές πλαϊνές, το οποίο έχει όριο 3 κιλά το μεγάλο, 5 κιλά το μικρό. 2.5 κιλά όριο το τανκμπαγκ.

κατά τα λοιπά, τα SS τα κορόιδευαν ότι και καλά ταξιδεύεις μόνο με την οδοντόβουρτσα, εδώ μπορείς να πάρεις ας πούμε στα 6 κιλά βρακί φανέλα κάλτσες, αφρόλουτρο, σαμπουάν και κοντίσιονερ για να πλυθεί το κομενάκι στο αγαπησιάρικο ΣΚ και να φέρεις πίσω ένα πακέτο χυλοπίτες και τραχανά από το χωριό.
Λίγοι τα ψάχνουν αυτά πρίν την αγορά.
Ακόμα λιγότεροι ,φανταζονται οτι υπάρχουν τόσο τραγικοί περιορισμοί φόρτωσης.
Οταν το καταλάβουν ,είναι αργά.
Αλλά ,για όποιο πρόβλημα κι αν αντιμετωπίσουν ,ο κατασκευαστής είναι καλυμένος ,αφού το αναφέρει στα σπεκς.

Αμα θες να παγαίνεις μονάχος με την οδοντόβουρτσά σου ,πάρε Γιαμπάν.
Αμα θες να παγαίνεις 2πλός με τη μισή προίκα της γυνάικας ,...Μονόδρομος.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάντως στο πρόμο βίντεο στην σελίδα ο μόνος που έχει γκόμενα την πάει για ψάρεμα, πράγμα που θυμίζει το "δεν γ..... δεν πας για ψάρεμα" κακή διαφήμιση κάνουν.
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
£10.000(περίπου 11.700€) για το απλό V-strom 1050 2020 και £11.300(13.200€) για το 1050 ΧΤ οι τιμές στο UK.Το δημοσίευμα εκτιμά μια τιμή εκκίνησης κοντά στα 13 χιλιάρικα για την ιταλική αγορά.

Στο Αμέρικα έχουμε τρεις εκδόσεις...
1050:13.400$,
1050 ΧΤ:14.800$,
1050 ΧΤ Adventure:17.000$.

Οι πρωτες παραδόσεις αναμένονται στις αρχές του νέου έτους.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Top Bottom