Tιμές καυσίμων στην Ευρώπη

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η Τουρκία είναι στην Ευρώπη γεωγραφικά.
Η μόνη χώρα που παίζει στον ευρωπαϊκό αθλητισμό αλλά δεν ανήκει εκεί, είναι το Ισραήλ.
Οχι βεβαια.
Ενα μικρο της κοματι παταει στην Ευρωπη. Το 95% του εδαφους της ειναι Ασια. Παντα γεωγραφικα μιλωντας.
Αλλα ολα αυτα ειναι πολιτικα θεματα (γεω-πολιτικα στην ουσια) και μαλλον δεν εχουν θεση στο φορουμ.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Μαυροβουνιο 1.38 η 95αρα, 1.42 η 100αρα. Αλβανια περιπου 1.10 η 95αρα.

Και ναι Αλβανια εκαψα 4.9/100 γτ πηγαινα χεσμεντεν, πολυ μπλόκο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τουλάχιστον μπορούμε να λέμε ότι δεν είμαστε και η ακριβότερη χώρα στο καύσιμο...:hungover:
Μας φάγανε τα πάγια....:mad:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εκει που ενα μπεργκερ εχει 50€ κι ενα δωματιο μισο μηνιάτικο...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Για σύγκριση αφήνω κι αυτό.

Καλό είναι να υπάρχει και αυτό, αλλά στην ξέρουμε όλοι πως στην Ελλάδα δεν ισχύει κάτι τέτοιο..

Ο μέσος καθαρός μηνιαίος μισθός είναι πιο χαμηλά... Αρκετά πιο χαμηλά
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Δε ξέρω αν υπάρχουν πιο φρέσκα στοιχεία...

Σύμφωνα με ανάλυση του ΣΕΒ, η απόκλιση που διαπιστώνεται μεταξύ των μισθών στον δημόσιο τομέα και σε αυτούς που καταβάλλονται στον ιδιωτικό, εκτιμάται σε 38%, καθώς σύμφωνα με τα στοιχεία της έρευνας του εργατικού δυναμικού του β΄ τριμήνου του 2017, ο μέσος καθαρός μηνιαίος μισθός ανέρχεται σε 874 ευρώ. Η διαφορά μεταξύ των δύο είναι σημαντική, με την αναλογία να είναι συντριπτικά υπέρ των εργαζομένων στο Δημόσιο. Και συγκεκριμένα, ο μέσος καθαρός μηνιαίος μισθός στον ιδιωτικό τομέα ανέρχεται σε 777 ευρώ, έναντι 1.075 ευρώ για τον εργαζόμενο στο Δημόσιο.

 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Νομίζω πως κ οι τιμές του χάρτη είναι σχετικά φρέσκες γιατί αναφέρει τους γείτονες με το καινούριο όνομα.
Μήπως στο 890 έχουν υπολογίσει και την πρόσφατη αύξηση; :D

Η πίκρα πάντως είναι ότι οι χώρες που έχουν πάνω-κάτω ίδιους μισθούς μ' εμάς, εχουν χαμηλότερες τιμές στην βενζίνη και οι χώρες που έχουν ίδια τιμή μ' εμάς, έχουν πολλαπλάσιους μισθούς.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλό είναι να υπάρχει και αυτό, αλλά στην ξέρουμε όλοι πως στην Ελλάδα δεν ισχύει κάτι τέτοιο..

Ο μέσος καθαρός μηνιαίος μισθός είναι πιο χαμηλά... Αρκετά πιο χαμηλά
Κάτι δε πάει καλά κ
αι με μισθούς σε άλλες χώρες. Π.χ. είναι δυνατό ο μέσος καθαρός μισθός στην Ιταλία να είναι κοντά 1900€. Μπορεί και να 'ναι, απλά μου φαίνεται πολύ!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Κάτι δε πάει καλά κ
αι με μισθούς σε άλλες χώρες. Π.χ. είναι δυνατό ο μέσος καθαρός μισθός στην Ιταλία να είναι κοντά 1900€. Μπορεί και να 'ναι, απλά μου φαίνεται πολύ!
Αισιοδοξος ο δημιουργός...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: STF

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Σωστα τα γραφει.. Τοσο ειναι περιπου στην Ιταλια οπως και στην Ελλαδα. Στην Ελλαδα ισως να ειναι και λίγο μεγαλυτερο το νουμερο!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Σωστα τα γραφει.. Τοσο ειναι περιπου στην Ιταλια οπως και στην Ελλαδα. Στην Ελλαδα ισως να ειναι και λίγο μεγαλυτερο το νουμερο!
Μιλάμε για καθαρές αποδοχές έτσι; Νομίζω ότι κάποιο λάθος κάνετε εδώ... Μάλλον σε άλλη χώρα ζω εγώ. Τεσπα ας μην σπαμαρουμε άλλο το θέμα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Μιλάμε για καθαρές αποδοχές έτσι; Νομίζω ότι κάποιο λάθος κάνετε εδώ... Μάλλον σε άλλη χώρα ζω εγώ. Τεσπα ας μην σπαμαρουμε άλλο το θέμα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ασε τα ποσταρισματα και τραβα να παρεις γλυκα....:p
























:hpbrd::friendship: πολυχρονος Κωστη !!!!
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Ενδιαφερον και χρησιμο για οσους οργανωνουν μονοι τα οδικα ταξιδια τους.

fuel-prices-europe.info
Κάνω ένα up αυτό το thread με ένα ανανεωμένο link γιατί το παραπάνω δεν δούλεψε τώρα που το άνοιξα να τσεκάρω.

 
Top Bottom