Tο νου σας...μας

memos

Μέλος
Περιοχή
αθηνα
Όνομα
Mωχαμεντ
Μοτό
BMW r 1150 gs 2001 - ΤDM 900 2008 - XTX 660 motard
παιδια καλησπερα απλα αναφερω ενα ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ για να εχουμε ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ... ΣΑΣ

Σημερα το πρωι στην μεσογειων εξω απο το υπουργειο εκαναν αποπειρα κλοπης στην μηχανη 1150 gs adventure του μηχανικου μου ..ΕΥΤΥΧΩΣ του εκαναν ζημια μονο στην κλειδαρια!! ΤΟ ΝΟΥΥΥΥ ΜΑΣΣΣΣ
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
παιδια καλησπερα απλα αναφερω ενα ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ για να εχουμε ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ... ΣΑΣ

Σημερα το πρωι στην μεσογειων εξω απο το υπουργειο εκαναν αποπειρα κλοπης στην μηχανη 1150 gs adventure του μηχανικου μου ..ΕΥΤΥΧΩΣ του εκαναν ζημια μονο στην κλειδαρια!! ΤΟ ΝΟΥΥΥΥ ΜΑΣΣΣΣ
Γενικως αναζητουνται δοτες ανταλλακτικων κι αυτο φαινεται απο τα μοντελα που στοχοποιουνται.
Μηχανες bmw που φορανε σε ανταλλακτικα καμμια 60000 ευρω ειναι φυσικο να μπαινουν απο τις πρωτες στο στοχαστρο.
Το εχω ξαναπει πως μοτοσυκλετα που δεν ειναι δεμενη απο σταθερο δικο της σε σταθερο σημειο του δρομου
εστω και για 10 λεπτα απουσιας θεωρειται ξεκλειδωτη κι ετοιμη για αναχωρηση.
Το συστημα των κλεφτων σπαω τιμονι και σπρωχνω μεχρι το φορτηγακι μεταφορας ειναι το πλεον συνηθισμενο οποτε οπως λεει και ο Μεμος.....το νου σας.
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι άρχισαν να κυνηγάνε και τα 1150, που μέχρι πριν καναδυό χρόνια ούτε που τα κοίταγαν. Τώρα άρχισε να εκτιμάται η αξία τους κι αυτό φαίνεται από τις τιμές των μεταχειρισμένων (ιδιαίτερα των ADV).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
το εχουμε ξαναγραψει....αν πιασουμε ποτε καποιον, καποτε επ' αυτοφορω ...τον κανουμε ανταλλακτικα..
Μονο να μην υπαρχουν μαρτυρες.....προσοχη!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Το εχω ξαναπει πως μοτοσυκλετα που δεν ειναι δεμενη απο σταθερο δικο της σε σταθερο σημειο του δρομου
εστω και για 10 λεπτα απουσιας θεωρειται ξεκλειδωτη κι ετοιμη για αναχωρηση.
Το συστημα των κλεφτων σπαω τιμονι και σπρωχνω μεχρι το φορτηγακι μεταφορας ειναι το πλεον συνηθισμενο οποτε οπως λεει και ο Μεμος.....το νου σας.
Κλειδωμα τιμονιου δε σημαινει τιποτα καθως σχεδον σε ολες τις μοτο σπαει για πλακα. Αν δεν γινεται να δεθει η μηχανη σε σταθερο σημειο, τοτε βαζουμε ενα καλο λουκετο δισκοφρενου, πεταλο ή κατι τετοιο και παρκαρουμε τη μηχανη σε σημειο που να μη μπορει να σηκωθει ευκολα στα χερια για να μπει σε φορτηγακι π.χ. πισω απο καγκελα καποιου μηκους που εχουν πολλα πεζοδρομια, σε σημειο που υπαρχουν παρκαρισμενα αυτοκινητα με μικρο κενο κλπ.
 

memos

Μέλος
Περιοχή
αθηνα
Όνομα
Mωχαμεντ
Μοτό
BMW r 1150 gs 2001 - ΤDM 900 2008 - XTX 660 motard
οτι και να κανεις ειναι ματαιο πλεον...ΓΕΝΙΚΑ πρεπει να ΜΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΜΕ !!!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Πο ρε φιλε....το καρδιοχτυπι μου δεν λεγεται καθε βραδυ... κουκουλα-συναγερμος-και κλειδωμενη με δυο αλυσιδες σε σταθερο βιδωμενο κρικο στο πεζοδρομιο......τον πρωτο μηνα δεν μπορουσα να κλεισω ματι.....απειρες φορες ξυπναω 3-4ηωρα και βγαινω εξω απο το αγχος μου να δω οτι ειναι εκει και ξανακοιμαμαι.........
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Τον τελευταίο καιρό έχουν οργιάσει....

Προχτές ένα 1190 και χτες ένα multi 1200.

Πλέον όσα γίνονται "παραγγελία " είναι για ανταλλακτικά ύστερα από τρακάρισμα και τα υπόλοιπα φεύγουν έξω.
 

paco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
J.b
Μοτό
LC
2 συναγερμο (ένας με περιμετρικό)ι+2 λουκέτα με συναγερμό+Αλυσίδα abus 12αρα+Κουκούλα+ανοιχτό παράθυρο χειμώνα καλοκαίρι+ γκλομπ και αλλά στο σπιτι....
Ασφάλεια κλοπής.
Όλα αυτΑ για τα pust o παιδα..
Έναν να πιάσω εύχομαι και ας έχω και μάρτυρες.
Μήνυση μα φορά θα το σκεφτεί αν θα μου κάνει.:sneaky:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
2 συναγερμο (ένας με περιμετρικό)ι+2 λουκέτα με συναγερμό+Αλυσίδα abus 12αρα+Κουκούλα+ανοιχτό παράθυρο χειμώνα καλοκαίρι+ γκλομπ και αλλά στο σπιτι....
Ασφάλεια κλοπής.
Όλα αυτΑ για τα pust o παιδα..
Έναν να πιάσω εύχομαι και ας έχω και μάρτυρες.
Μήνυση μα φορά θα το σκεφτεί αν θα μου κάνει.:sneaky:
Σε στρατοπεδο μενεις; :D

Περα απ'τη πλακα, καλα κανεις! Εχουν περασει χρονια τωρα, ολα τα ορια τα καριόλι@:mad::mad::mad:!!!
 
Top Bottom