Tank bag

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Θέλω να αγοράσω ένα τσαντάκι για το ρεζερβουάρ για καθημερινή χρήση, εκδρομές αλλά και για να το έχω όταν πάω μια βόλτα στο βουνό, έλεγα για ένα με το δακτυλίδι στην ταπα του ρεζερβουάρ της sw αλλά είδα ότι οι περισσότεροι έχουν με ιμάντες, ο λόγος? Έχει δοκιμάσει κανείς με το δακτυλίδι σε βουνό? Καμία πρόταση? Για το κτμ 390?
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Θέλω να αγοράσω ένα τσαντάκι για το ρεζερβουάρ για καθημερινή χρήση, εκδρομές αλλά και για να το έχω όταν πάω μια βόλτα στο βουνό, έλεγα για ένα με το δακτυλίδι στην ταπα του ρεζερβουάρ της sw αλλά είδα ότι οι περισσότεροι έχουν με ιμάντες, ο λόγος? Έχει δοκιμάσει κανείς με το δακτυλίδι σε βουνό? Καμία πρόταση? Για το κτμ 390?
εχει μεταλλικο η πλαστικο ντεποζιτο το 390;
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Αν "βόλτα στο βουνό" εννοείς σκληρή χωμάτινη βόλτα, και το κάνεις συχνά, μάλλον οι ιμάντες είναι πιο σίγουροι.

Έχω givi 5 λίτρα με tanklock δαχτυλίδι και σε δασικούς δρόμους που έχω πάει, και αρκετό κοπανημα και κραδασμο, δεν κουνήθηκε από την θέση του. Ένα μεγαλύτερο με περισσότερο βάρος ίσως να μην άντεχε, δεν ξέρω.
Η ευκολία τους πάντως δεν συγκρίνεται με ιμάντες και μαγνητες



Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
για νορμαλ χρηση και σε χωμα νομιζω οτι δαχτυλιδι αρκει και δεν θα εχεις θεμα
.η ευκολια του σε σχεση με τους ιμαντες στα πολυ συν εννοειται.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Στο χώμα ακόμα βόλτα κάνω μιας και ασχολούμαι μόλις 3 μήνες και έχω κάνει 5 βόλτες, δεν κάνω κάτι extreme, βέβαια στο μέλλον ποιος ξέρει, απλά αυτό ήθελα πιο πολύ αν κάποιος έχει δοκιμάσει χώμα με tanklock δακτυλίδι, γιατί οι ιμάντες για κάθε μέρα υποθέτω είναι μπελάς
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Για απλη βολτα καθιστος στη σελα το τανκ μπαγκ ειναι ΟΚ Στην ορθια θεση ομως πιθανον να σε ενοχλει

Περαν αυτου και αν τελικα αποφασισεις να αγορασεις ενα οποιοδηποτε τανκ μπαγκ να ξερεις και οτι αργα ή γρηγορα (μαλλον γρηγορα) το ρεζερβουαρ θα γεμισει μικρογραρζουνιες απο τη σκονη που θα εισχωρησει μεταξυ ρεζερβουαε και τανκ μπαγκ
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Για απλη βολτα καθιστος στη σελα το τανκ μπαγκ ειναι ΟΚ Στην ορθια θεση ομως πιθανον να σε ενοχλει

Περαν αυτου και αν τελικα αποφασισεις να αγορασεις ενα οποιοδηποτε τανκ μπαγκ να ξερεις και οτι αργα ή γρηγορα (μαλλον γρηγορα) το ρεζερβουαρ θα γεμισει μικρογραρζουνιες απο τη σκονη που θα εισχωρησει μεταξυ ρεζερβουαε και τανκ μπαγκ
Δηλαδη για χώμα και εντούρο βόλτες καλύτερα κάτι στην πίσω σέλα και κανένα τσαντάκι μέσης, και τανκ μπαγκ μόνο για καθημερινή χρήση στην πόλη?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ουτε το tank lock κουνιέται τις givi k τις swmotech , ουτε αυτα με τους ιμάντες .

Προσωπικά μου αρεσουν αυτα με το tank lock .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Για απλη βολτα καθιστος στη σελα το τανκ μπαγκ ειναι ΟΚ Στην ορθια θεση ομως πιθανον να σε ενοχλει

Περαν αυτου και αν τελικα αποφασισεις να αγορασεις ενα οποιοδηποτε τανκ μπαγκ να ξερεις και οτι αργα ή γρηγορα (μαλλον γρηγορα) το ρεζερβουαρ θα γεμισει μικρογραρζουνιες απο τη σκονη που θα εισχωρησει μεταξυ ρεζερβουαε και τανκ μπαγκ
Ανάλογα το σχέδιο, δεν είναι απαραίτητο. Το δικό μου δεν ακουμπάει καθόλου στο ρεζερβουάρ, και τα περισσότερα που έχω δει έχουν κενό από κάτω

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ανάλογα το σχέδιο, δεν είναι απαραίτητο. Το δικό μου δεν ακουμπάει καθόλου στο ρεζερβουάρ, και τα περισσότερα που έχω δει έχουν κενό από κάτω

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν εχω ιδεα για το συστημα tank lock Η αναφορα μου στις μικρογρατζουνιες αφορουσε αυτα με του ιμαντες και με τους μαγνητες Ναι δεν το διευκρινησα

Η πιθανη δυσκολια ομως κατα την ορθια οδηγηση αφορα ολα τα tank bags Οποιο συστημα συγκρατησης και αν εχουν
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Δεν εχω ιδεα για το συστημα tank lock Η αναφορα μου στις μικρογρατζουνιες αφορουσε αυτα με του ιμαντες και με τους μαγνητες Ναι δεν το διευκρινησα

Η πιθανη δυσκολια ομως κατα την ορθια οδηγηση αφορα ολα τα tank bags Οποιο συστημα συγκρατησης και αν εχουν
Α οκ, κι εγώ παρανοησα. Ναι αυτά με τους ιμάντες νομίζω είναι δεδομένο ότι θα προκαλέσουν φθορές.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
εγώ έχω το 5αρι της sw και δεν έχει κανένα θέμα σε ονοφάδες. Δε ξέρω τα μεγαλύτερα αν έχουν θέμα (αν έχουν θα έχουν σε πετρόκηπους ) αλλα το ίδιο θα έβαζα αν ξαναγόραζα !
 
Top Bottom