Tasmania 2019 - Ktm Rally

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Την επόμενη το πρωί δε μπορούσα να σηκωθώ,
Ποναγα παντού.
Συνηθως έφευγα γύρω στις 8, ήταν Πέμπτη 9:20 το πρωί και εγώ ακόμη να ξεκινήσω.
Βγαίνω φορτώνω το μοτοσακό χαιρετάω την πολύ φιλοξενη γιαγιά που είχε το κατάλυμα που έμεινα και ξεκινάω για St Hellens.



Στο πρώτο χιλιόμετρο χώμα μπλέκει ένα κλαδί στο πατάκι και κατεβαίνω να το βγάλω. Κοιτάω δεξιά και λείπει η μια βίδα από το υποπλαίσιο.
Σε λίγο σκάει και η σκούπα, με ρωτάνε τι γίνεται λέω το και το. Προσπάθησαν να το φτιάξουμε με άλλη βίδα αλλά χωρίς αποτέλεσμα, οποτε λέω παίδες το κόβω παραλιακά άσφαλτο 120 χλμ κυριλέ!



Η διαδρομή κάθε άλλο παρα αδιάφορη ήταν με ωραία μπλε νερά στο περισσότερο μήκος της διαδρομής στα δεξιά μου και όμορφο καθαρό τοπίο στα αριστερά.



Γρήγορα εφτασα στο st Helen’s όπου βρήκα ένα συνεργείο και πήγα μήπως μου φτιάξει τη βίδα του υποπλαίσιο ωσπου να έρθει η τεχνική υποστήριξη της Ktm.



Ο τύπος έκανε κάτι πατέντες γιατί οι βίδες που είχε δε ταίριαζαν και μετά από λίγο του λέω μεγάλε άστο, είναι και ξένο μηχανάκι θα το φτιάξω μετά όπως πρέπει.



Πέρασα γενικά μια ωραία χαλαρή μέρα χωρίς άγχος με τον ώμο μου ομως σχεδόν κουλό από τη γαμοπροβατινα, οποτε χρειαζόμουν την ξεκούραση. Δε μετάνιωσα που δε βγήκα στο βουνο αν και όλοι επέστρεψαν κατενθουσιασμένοι.



Δεν είναι καθολου εύκολο να κανεις τόσα χλμ κάθε μέρα σε κάθε τεραίν και ειδικά όντας αμάθητος - απροπονητος για τόση συνεχόμενη καταπόνηση.



Το βραδάκι μαζευτήκαμε για τα κλασσικά, φαγητό, καβλαντα, ενημέρωση και μετά νανακια.




Η επόμενη μέρα θα ήταν η τελευταία του ράλι και η πιο πολλά υποσχόμενη!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τέλος καλό όλα καλά
Καλώς όρισες
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Ευχαριστώ παίδες, είμαι στο πλοίο για ναξο, πολλή ταλαιπωρία τις τελευταίες μέρες με το ταξίδι και το τζετλαγκ αλλά άξιζε τον κόπο!
Κάτω στο παρκιν είναι φορτωμένο ένα 790R που περιμένει υπομονετικά να οργώσει το νησί ενώ το αδελφάκι του το s θα έρθει και αυτό στο νησί την άλλη βδομάδα για το NaxosRally 19.
Πιστεύω σήμερα το βραδάκι θα βρω λίγη ησυχία να ολοκληρώσω το οδοιπορικό με τις τελευταίες μέρες και εμπειρίες
Στο μεταξύ παραθέτω το preview του rally όπως το συνέλαβε ο Αδαμαντιος.
καλημέρα!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ευχαριστώ παίδες, είμαι στο πλοίο για ναξο, πολλή ταλαιπωρία τις τελευταίες μέρες με το ταξίδι και το τζετλαγκ αλλά άξιζε τον κόπο!
Κάτω στο παρκιν είναι φορτωμένο ένα 790R που περιμένει υπομονετικά να οργώσει το νησί ενώ το αδελφάκι του το s θα έρθει και αυτό στο νησί την άλλη βδομάδα για το NaxosRally 19.
Πιστεύω σήμερα το βραδάκι θα βρω λίγη ησυχία να ολοκληρώσω το οδοιπορικό με τις τελευταίες μέρες και εμπειρίες
Στο μεταξύ παραθέτω το preview του rally όπως το συνέλαβε ο Αδαμαντιος.
καλημέρα!
:omg2::l2::l2::l2::l2::l2::l2::l2::l2::l2::prft::friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πωωωω φιλε, φοβερη εμπειρια και μας εδωσες απιστευτες και διαφορετικες εικονες - well done & welcome back! :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
καλώς όρισες ρε Ευθύμη και πάντα τέτοια !!! Όνειρο για πολλούς νομίζω το συγκεκριμένο event
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φοβερή εμπειρία...!!! :ok:
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Αφού μπόρεσα και συνήλθα από το τζετ λαγκ, προσαρμόστηκα στο να οδηγώ και πάλι δεξιά... μάζεψα λιγο δουλειές και υποχρεώσεις, ήρθε η ώρα να κλείσω το οδοιπορικό με την τελευταία μέρα του Rally.

Το πρωί της παρασκευης ξεκίνησα με πολύ καλή διάθεση και σωματικά ξεκούραστος αφού την προηγούμενη έκανα τον τουρίστα.



Βγήκα στο δρόμο έτοιμος για μια μεγάλη μέρα
Όλα έμοιαζαν εξαιρετικά ωσπου στο βάθος βλέπω ένα αμάξι ναρχεται κρι αναρωτιέμαι «που πάει ο μαλ@κας»...!



Ούπς....



Μεγάλε σορυ... η δύναμη της συνήθειας

Συνεχίζω και μπαίνω στο χώμα, μας είχαν υποσχεθει πολύ μονοπάτι και ωραίο τεραιν σήμερα,





Πράγματι ήταν μια μέρα απόλαυση με πέρασμα από τόση ζούγκλα, που όσες φωτό και να βάλω λίγες θα είναι







Σε κάποια σημεία είχε γέφυρες από κορμούς και χώμα, το οποίο υποχωρούσε και δημιουργούσε πολύ επικίνδυνες παγίδες.
Πολλοί ήταν εκείνοι που έχασαν το μπροστινό τους μέσα σε αυτες τις τρύπες...





Η συνέχεια είχε απολα





Ωσπου αισίως μετά από πολλές ώρες εφτασα στον τερματισμό στο Λωντσεστον







Μετά από ένα πολύ ωραίο πάρτι αποχαιρετισμού, την επόμενη μέρα φορτώσαμε μηχανάκια και πίσω για το λιμάνι που θα παίρναμε το βράδι το καράβι



Και καπως έτσι ολοκληρώθηκε το ταξίδι και μια μοναδική περιπέτεια στην τασμανια.

Αντί επιλόγου θα πω το εξής.

Κανεις δεν έφυγε από τον κόσμο ετούτο και να έχει τελειώσει ολες του τις δουλειές!

Καλό βράδι σε όλους!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
....

Κανεις δεν έφυγε από τον κόσμο ετούτο και να έχει τελειώσει ολες του τις δουλειές!
ΜΕΓΑΛΗ κουβέντα φίλε.

Να'σαι ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ & ΥΓΙΗΣ ,κ να ΖΕΙΣ τα ΟΝΕΙΡΑ σου !!!
 
Top Bottom