Test Ride - Honda Transalp 750, ένας διασκεδαστικός εργάτης.

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Να και ενα ωραιο συγκριτικο με τις τρεις νεραιδες της κατηγοριας


Aprilia Tuareg 660 vs Honda XL 750 Transalp vs Suzuki V-Strom 800DE

καλη αναγνωση
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Σκοτείνιασε ο ουρανός, κρύφτηκε ο ήλιος, η θάλασσα αντάριασε και από την ανατολή ακούστηκε μια στεντόρεια δυνατή φωνή :



"Αποστολε ελαααααααα κι αγορασέ με.

Είμαι τζαπαν σου λέω.

Απόοοοοοοοόοστολε τι τα θες τα τελελεβερια και τα παραλεβέριαααααα, αυτά ειναι πράματα του εξω απ' δω. "
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σκοτείνιασε ο ουρανός, κρύφτηκε ο ήλιος, η θάλασσα αντάριασε και από την ανατολή ακούστηκε μια στεντόρεια δυνατή φωνή :



"Αποστολε ελαααααααα κι αγορασέ με.

Είμαι τζαπαν σου λέω.

Απόοοοοοοοόοστολε τι τα θες τα τελελεβερια και τα παραλεβέριαααααα, αυτά ειναι πράματα του εξω απ' δω. "
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Μόλις επέστρεψα από τεστ ράιντ…
Θα το πω λιτά και περιεκτικά … ΔΕΝ!!!
Κρίμα ρε Χοντα!!!

Το Τ7 όταν το είχα οδηγήσει περίπου ένα χρόνο+ πριν το πάρω είπα αυτό το μηχανάκι το θέλω!
Το στρομ8 όταν το οδήγησα είπα ρε μπας και να το αλλάξω το Τ7; (Ακόμα δεν έχει απαντηθεί αυτό.. Χεχε)
Όλα τα πιο πάνω με το περιθώριο σφάλματος που έχει ένα τεστ μισής ώρας…
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ δεν το έχω οδηγήσει, αλλά προχθές το είδα από κοντά. Μόλις από το χρώμα κατάλαβα ότι είναι το transalp. Από τα ποιο αδιάφορα μηχανάκια σε εμφάνιση μακράν...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ πάντως θα παρακολουθήσω τους επόμενους μήνες τις πωλήσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό του transalp όπως και τα διάφορα τεστ του ειδικού τύπου. Θα είναι το καλύτερο crash test για να φανεί τελικά ποιοι από τον ειδικό τύπο εγχώρια και εξωτερικό έχουν τα άντερα να τα πουν όπως είναι και τελικά πως αγοράζει κάποιος. Με ουσία η με το όνομα.

Γιατί αυτή τη στιγμή σαν σύνολο το ΤΑ είναι το πιο φτωχό της κατηγορίας.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Εγώ πάντως θα παρακολουθήσω τους επόμενους μήνες τις πωλήσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό του transalp όπως και τα διάφορα τεστ του ειδικού τύπου. Θα είναι το καλύτερο crash test για να φανεί τελικά ποιοι από τον ειδικό τύπο εγχώρια και εξωτερικό έχουν τα άντερα να τα πουν όπως είναι και τελικά πως αγοράζει κάποιος. Με ουσία η με το όνομα.

Γιατί αυτή τη στιγμή σαν σύνολο το ΤΑ είναι το πιο φτωχό της κατηγορίας.
εκανες τεστ ραιντ?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
εκανες τεστ ραιντ?
Όχι η αλήθεια είναι πως δεν έχω κάνει. Θα αναγκαστώ να κάνω κιόλας απλά να δω και στη καβάλα αυτό που φαίνεται με γυμνό μάτι. Πως η honda το εννοούσε όταν το βάφτισε τρανσαλπ.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εγώ πάντως θα παρακολουθήσω τους επόμενους μήνες τις πωλήσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό του transalp όπως και τα διάφορα τεστ του ειδικού τύπου. Θα είναι το καλύτερο crash test για να φανεί τελικά ποιοι από τον ειδικό τύπο εγχώρια και εξωτερικό έχουν τα άντερα να τα πουν όπως είναι και τελικά πως αγοράζει κάποιος. Με ουσία η με το όνομα.

Γιατί αυτή τη στιγμή σαν σύνολο το ΤΑ είναι το πιο φτωχό της κατηγορίας.
To πιο φτωχό;;;; Εγώ νόμιζα ότι ήταν το υπηρετικό προσωπικό των άλλων χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Όχι η αλήθεια είναι πως δεν έχω κάνει. Θα αναγκαστώ να κάνω κιόλας απλά να δω και στη καβάλα αυτό που φαίνεται με γυμνό μάτι. Πως η honda το εννοούσε όταν το βάφτισε τρανσαλπ.
αυτό που εσείς βλέπετε με γυμνο ματι εγώ δεν το εχω δει...
το vstrom περα απο το μοτέρ και εμφάνιση απο την μεση και μπροστά δεν μου έκανε κατι...
το χοντα μόνο οπτικά μου φάνηκε πιο ποιοτικο...
το οτι δεν εχει ρυθμίσεις δεν σημαίνει οτι δεν δουλεύουν ουτε και οτι δουλεύουν βέβαια... και το κτμ δεν εχει...
ναι δεν εχει προστασία απο κατω αλλα και οποίος θελει να κανει χωμα δεν θα κρατήσει αυτή που εχει το βστρομ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
αυτό που εσείς βλέπετε με γυμνο ματι εγώ δεν το εχω δει...
το vstrom περα απο το μοτέρ και εμφάνιση απο την μεση και μπροστά δεν μου έκανε κατι...
το χοντα μόνο οπτικά μου φάνηκε πιο ποιοτικο...
το οτι δεν εχει ρυθμίσεις δεν σημαίνει οτι δεν δουλεύουν ουτε και οτι δουλεύουν βέβαια... και το κτμ δεν εχει...
ναι δεν εχει προστασία απο κατω αλλα και οποίος θελει να κανει χωμα δεν θα κρατήσει αυτή που εχει το βστρομ
Περίμενε μισό λεπτό.. το έχεις δει από κοντά?? Και σου άρεσε??

Δεκτον. Εμένα δεν μου άρεσε τίποτα επάνω του. Από το κοινότυπο και ήδη δουλεμενο φανάρι. Από το καντράν που είναι όλο ένα πλαστικό επίπεδο με ένα όργανο στη μέση μέχρι τον φλατ σχεδιασμό του μοτέρ. Η λέξη έμπνευση πρέπει να έμεινε για την ύλη της επόμενης χρονιάς.

Στο θέμα αναρτήσεων πέρα από τις ρυθμίσεις από στόματα δοκιμαστών off the record έχουν ακουστεί πως δεν κάνουν για πολλά πολλά ( να το πούμε εύγενικα) και μένει ένα καλό μοτέρ και οι αγαπημένες λέξεις ομοιογένεια αξιοπιστία μεταπώληση προς διαπραγμάτευση οπότε εγώ προς το παρόν μένω εκεί.

Αν το καβαλήσω κάποια στιγμή θα έχω και μια πιο πλήρη εικόνα.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Το μηχανάκι προφανώς δεν ψάχνει για κοινό.
Έχει ήδη κοινό, εδώ και 30χρονια.

Σ' αυτούς απευθύνεται κυρίως.

Οι οποίοι περιμένουν αξιοπιστία τούβλου, και όταν ανοίξουν το γκάζι θα τους πέσει το σαγόνι με την διαφορά από 40αλογα τροχο που είχαν πριν στα διπλάσια.

Αναρτήσεις ,USB, quick shifter κλπ δεν είχαν και δεν θα τους λείψουν .
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Χρυση μετριοτης,ηταν το παλαιο,χρυση μετριοτης ειναι και το νεο.Σε χρυσους μετριους αναβατες απευθυνοταν το παλαιο,στους ιδιους απευθυνεται και το νεο.Σ΄ αυτην την χρυση μετριοτητα,του 90% των καθημερινων αναβατων,που θα την παρουν για να πανε στις καθημερινες διαδρομες που πηγαινει ο μεσος καθημερινος μετριος αναβατης.Και θα το κανει χωρις να σκεφτεται αν θα αναψει το πρωι,ή αν θα μεινει το μεσημερι,ή αν θα το πειραξει η χειμωνιατικη υγρασια το βραδυ.Απλα πραγματα ,καθημερινα,χωρις ιδιαιτερα ''γουστα'' ,και ''συγκινησεις''.Οσοι πιστοι θα ''προσελθουν''.Οι υπολοιποι (το 10%) θα προσπερασουν για ''αλλες πολιτειες'' που λεει και το τραγουδι.Αυτο ηταν το τρανσαλπ,αυτο ειναι και τωρα.Τοκανε με τεραστια επιτυχια παλαιοτερα,θα το κανει και τωρα.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Χρυση μετριοτης,ηταν το παλαιο,χρυση μετριοτης ειναι και το νεο.Σε χρυσους μετριους αναβατες απευθυνοταν το παλαιο,στους ιδιους απευθυνεται και το νεο.Σ΄ αυτην την χρυση μετριοτητα,του 90% των καθημερινων αναβατων,που θα την παρουν για να πανε στις καθημερινες διαδρομες που πηγαινει ο μεσος καθημερινος μετριος αναβατης.Και θα το κανει χωρις να σκεφτεται αν θα αναψει το πρωι,ή αν θα μεινει το μεσημερι,ή αν θα το πειραξει η χειμωνιατικη υγρασια το βραδυ.Απλα πραγματα ,καθημερινα,χωρις ιδιαιτερα ''γουστα'' ,και ''συγκινησεις''.Οσοι πιστοι θα ''προσελθουν''.Οι υπολοιποι (το 10%) θα προσπερασουν για ''αλλες πολιτειες'' που λεει και το τραγουδι.Αυτο ηταν το τρανσαλπ,αυτο ειναι και τωρα.Τοκανε με τεραστια επιτυχια παλαιοτερα,θα το κανει και τωρα.
90% μέτριοι...,τους bmwδακιδες που τους βαζεις? εσυ με τον κινέζο στο 10%?
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
90% μέτριοι...,τους bmwδακιδες που τους βαζεις? εσυ με τον κινέζο στο 10%?
Οχι εγω με την κινεζα μου στους φτωχομπινεδες μετριους.Οι BMWδακιδες,ειναι ανευ κατηγοριοποιησεως,διοτι ειναι μια κατηγορια μονοι τους. :ha
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Οχι εγω με την κινεζα μου στους φτωχομπινεδες μετριους.Οι BMWδακιδες,ειναι ανευ κατηγοριοποιησεως,διοτι ειναι μια κατηγορια μονοι τους. :ha
να ξέρεις πιο ακριβή ειναι η δικια σου απο πολλά bmw... :UH:
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
να ξέρεις πιο ακριβή ειναι η δικια σου απο πολλά bmw... :UH:
ΟΧΙ ομως καινουργια,μεταχειρισμενα ΝΑΙ.Την δικιά μου στην ηλικια των μεταχειρισμενων BMW ,θεωρητικα θα πληρωνω για να την παρουν.Παντως μεχρι τωρα και με εναν χρονο κατοχης ακριβως,και με 18200 χλμ,δεν μου εχει καψει ουτε λαμπα.ΙΔΩΜΕΝ.Που ξερεις μπορει και να βγει λαχειο.:plqtr:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Χρυση μετριοτης,ηταν το παλαιο,χρυση μετριοτης ειναι και το νεο.Σε χρυσους μετριους αναβατες απευθυνοταν το παλαιο,στους ιδιους απευθυνεται και το νεο.Σ΄ αυτην την χρυση μετριοτητα,του 90% των καθημερινων αναβατων,που θα την παρουν για να πανε στις καθημερινες διαδρομες που πηγαινει ο μεσος καθημερινος μετριος αναβατης.Και θα το κανει χωρις να σκεφτεται αν θα αναψει το πρωι,ή αν θα μεινει το μεσημερι,ή αν θα το πειραξει η χειμωνιατικη υγρασια το βραδυ.Απλα πραγματα ,καθημερινα,χωρις ιδιαιτερα ''γουστα'' ,και ''συγκινησεις''.Οσοι πιστοι θα ''προσελθουν''.Οι υπολοιποι (το 10%) θα προσπερασουν για ''αλλες πολιτειες'' που λεει και το τραγουδι.Αυτο ηταν το τρανσαλπ,αυτο ειναι και τωρα.Τοκανε με τεραστια επιτυχια παλαιοτερα,θα το κανει και τωρα.
Εκωφαντικα σωστός κατεμε.....
 
Top Bottom