Ti γνώμη έχετε για την Go pro hero 4?

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
Προφανώς και δεν είναι go pro. Όπως και το xiaomi, huawei κτλ δεν είναι iPhone.
Το ερώτημα είναι κατά πόσο οι σούπερ ντουπερ δυνατότητες του iPhone (gopro) μπορούν να αξιοποιηθουν από ένα μέσω χρήστη.

Όσο για την αντοχή... δεν μπορούμε να ξέρουμε ακόμα, (εγώ τουλάχιστον) με δύο χρόνια χρήσης. Θα δείξει
Το iPhone συντροχε είναι ατυχές παράδειγμα καθώς του λείπουν απλές δυνατότητες που όλα τα άλλα κινητά τις έχουν.. Της gopro δε της λείπει κάτι.. Γι αυτό δεν χάνει την αγορά όπως τη χάνει κατακόρυφα το iPhone!
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Το iPhone συντροχε είναι ατυχές παράδειγμα καθώς του λείπουν απλές δυνατότητες που όλα τα άλλα κινητά τις έχουν.. Της gopro δε της λείπει κάτι.. Γι αυτό δεν χάνει την αγορά όπως τη χάνει κατακόρυφα το iPhone!
Έφερα παράδειγμα το iPhone για το σταθερό και γρήγορο λειτουργικό του με τις άπειρες δυνατότητες και την ποιοτική κατασκευή του.
Το θαυμάζω για την αρχιτεκτονικη του. Το εύρος των εξειδικευμενων εφαρμογών το κάνει να ξεχωρίζει. Φυσικά όχι στο μέρος των ανθρώπων που θέλουν ένα κινητό μόνο για τα σοσιαλ. (Σε αυτούς βρίσκομαι και γω)


Στο θέμα μας αν ήμουν επαγγελματίας σίγουρα μια go pro θα ήταν μονόδρομος.
Τώρα δεν βρίσκω το λόγω να έχω μια action Camera που κάνει μια περιουσία, για ερασιτεχνική χρήση, απλά για να λέω ότι έχω go pro

Φιλικα πάντα


Υ.Γ Sorry για το οff topic του θέματος
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Το iPhone οπως και η gopro ΔΕΝ εχει άπειρες δυνατότητες. Η νεα xiaomi Yi 4K π.χ. στα 230€ είναι σουπερ αγορά με τρελές δυνατότητες. Καλώς λειτούργησε ο ανταγωνισμός και έριξε και η gopro τις τιμες της.
Υ.Γ και εγω την Session έχω , βολεύει το μέγεθος.

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
:pointu::pointu::pointu::pointu::pointu::pointu:
 

tzigis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα /Συβοτα Θεσπρωτίας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F650gs twin
P200
Avon 300
Μια GoPro πολλους αντιπάλους δεν έχει εύκολα κακά τα ψέματα στις περισσότερες των παραμέτρων/κριτηρίων που συνυπολογίζει ο υποψήφιος αγοραστής ..
Όπως όμως και μια GoPro δεν μπορεί να χαρακτηριστεί "value for money" σε καμία των περιπτώσεων !!
Ανάλογα το προϊόν και την αναγκαιότητα του υπάρχουν πολλές επιλογές στην αγορά !!
Παρότι ευχαριστημένος κάτοχος της silver 4,σκεπτόμενος κατόπιν εορτής αναθεωρώ την επολογη μου μιας και η "ανωτερότητα "της δεν μου ήταν απαραίτητη , έκανα την καυλα μου και με λιγότερα χρήματα ....
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Εδώ και αρκετούς μήνες χρησιμοποιώ παράλληλα 1 gopro 4 black (αξίας 480ε που μαζί με κάποια βασικά αξεσουάρ έφτασε περίπου 600ε) και 2 ακόμη κάμερες των οποίων η τιμή μαζί με αρκετά αξεσουάρ κυμαίνεται στα 120ε και 140ε . Η διαφορά τιμής τους είναι τεράστια.
Πάμε τώρα στη σύγκρισή τους στην πράξη
-Η gopro σαφώς και υπερέχει στην ποιότητα κατασκευής
-Τα χρώματα της gopro είναι πιο ζωντανά αλλά η διαφορά είναι πολύ μικρή και σε καμιά περίπτωση δεν αντικατροπτίζει την διαφορά τιμής
-Σε χαμηλό φωτισμό υπερέχουν οι δύο οικονομικότερες αλλά κερδίζει στον ουρανό και στα χρώματα η gopro όταν έχει έντονη ηλιοφάνεια
-Απαράδεκτο ήταν όταν στα συγκριτικά έβλεπα τη gorpo συχνά να χάνει την εστίαση στη μοτοσυκλέτα εν κινήσει ενώ οι άλλες δύο το έκαναν σπάνια
-Η gopro μου έκανε ένα τρελό νερούλιασμα στην εικόνα όταν ξεκινούσα ή σταματούσα τη μοτοσυκλέτα που δεν το έκαναν οι άλλες δυο .
-Στη φωτογραφία και πάλι θα κατατάξω πρώτη την gopro τονίζοντας όμως πως και οι άλλες δύο έβγαζαν αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες

να σημειώσω πως ή gopro που χρησιμοποιώ είναι η 4 black (η ακριβότερη έκδοσή της) και οι κάμερες βρίσκονταν στο ίδιο σημείο της μοτοσυκλέτας με τον ίδιο τρόπο στερεωμένες (ίδιες συνθήκες).

Σαν συμπέρασμα λοιπόν κατέληξα πως σαφώς υπερέχει η gopro αλλά αν συνυπολογίσουμε το κόστος τότε νομίζω πως αλλάζουν τα πράγματα.
Σε κάποιον που έχει θέμα και ψώνιο με video και φωτογραφία σίγουρα θα τον βάλει στον πειρασμό (όπως και εμένα).
Όμως μπορείς να κάνεις άνετα τη δουλειά σου χωρίς συμβιβασμούς και με άλλες κάμερες που θα είναι 400ε παρακάτω χωρίς να νοιώσεις ότι μετάνοιωσες για την επιλογή σου!
Αυτά με δύο λόγια μιας και η κουβέντα αυτή είναι ατελείωτη!
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
πράγματι ατελείωτη η κουβέντα.,

και γω την Black δουλεύω τα τελευταία χρόνια και δεν την συγκρινω με καμιά άλλη .,εκτος με gopro πιο καινούργιες..
αλλα έχουν δικιο και οι περισσοτεροι που λένε οτι με λίγότερα χρήματα μπορεις να βρεις και άλλες κάμερες που θα κάνουν στο περίπου την ίδια δουλειά..
κάποιος αρχάριος δύσκολα θα διαχειριστει αρχεια 4K, timelapses
και άλλες δυνατότητες που έχουν οι gopro.
το έγραψα και αλλού οτι παίζουν πλέον ευτυχώς και πολλες μεταχειρισμένες gopro ποιο παλιά μοντέλα σε καλές καταστάσεις .,
γιατι αυτο ακριβώς πολλοί την αγοράζουν και δεν την δουλεύουν.,η δεν ξέρουν να την δουλέψουν.
και αξίζει κάποιος που θέλει μια gopro να ᾽᾽παίξει᾽᾽ και με ποιο παλιά μοντέλα ..
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Έχω την εξής απορία:
πόσοι έχετε δουλέψει ένα protune αρχείο από gopro και σας φάνηκε το τελικό αποτέλεσμα ίδιο με τις υπόλοιπες;
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Καλημέρα σε όλους.
Ήθελα να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος τα go pro accessory pack που υπάρχουν κατά δεκάδες στις ηλεκτρονικές αγορές.
Αντιλαμβάνομαι ότι δε θα έχουν την ίδια ποιότητα με τα αυθεντικά (μπορεί και να έχουν, δεν ξέρω), αλλά είναι διαφορετικό να σπάσουν π.χ. με την πρώτη χρήση.
Η τιμή τους δεν είναι υψηλή, οπότε το "πολύ πολύ" να χαραμίσεις 20€, αλλά καλό θα ήταν αν είχε κάποιος μια γνώμη για αυτά.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Εξαρτάται για ποιά accessories λες. Αυτοκόλλητες βάσεις που έχω πάρει κινέζικες είναι το ένα και το αυτό. Ίσως έχουν λίγο τζόγο αλλά αυτό μου έχει συμβεί και με "μαμά" gopro, και λύνεται εύκολα.
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Εξαρτάται για ποιά accessories λες. Αυτοκόλλητες βάσεις που έχω πάρει κινέζικες είναι το ένα και το αυτό. Ίσως έχουν λίγο τζόγο αλλά αυτό μου έχει συμβεί και με "μαμά" gopro, και λύνεται εύκολα.
Για παράδειγμα αυτό

https://www.amazon.co.uk/Leknes-Outdoor-Essentials-Parachuting-Surfing/dp/B00ZIAMRAI/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1486550335&sr=8-9&keywords=go+pro+accessory+pack+hero+4

Έχω τις βάσεις που είχε μέσα το πακέτο αγοράς (αν δεν κάνω λάθος είναι για επίπεδες και κυρτές επιφάνειες) αλλά θα ήθελα τον ιμάντα που δένει στο στήθος και το σελφοκόνταρο για όταν είμαι πεζός!
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Τα έχω και τα 2. Τα χρησιμοποιώ χωρίς κάποιο πρόβλημα, περιστασιακή χρήση. Γενικά εχω αφήσει άθικτα τα της συσκευασίας και πηρα βασεις κλπ ιμιτασιον

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom