Tiger 800xc vs F800gs

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Nαι και επίσης torco, redline, Nils.

Οχι Belray γιατί είναι ψιλομαπα, όχι WP γιατί το 5ρι που έχω δοκιμάσει σπάει πολυ
γρήγορα.
Δεν έχω δει στο index τι διαφορά στην απόδοση ιξωδους έχουν! Το rsf 5 έχει κρύο 20 κάτι και 9.5 ζεστό... Το έχω κατά ευχαριστηθεί!!!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Άνθρωπο εμπιστοσύνης ξέρεις κάποιος για να το δεί?
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Nαι και επίσης torco, redline, Nils.

Οχι Belray γιατί είναι ψιλομαπα, όχι WP γιατί το 5ρι που έχω δοκιμάσει σπάει πολυ
γρήγορα.
Με επρηξε ο τυπος στο γνωστο.... μαγαζι για τα Redline τα κοκκινα, λεω οκ φερτα αφου λες οτι ειναι τοσο καλα.

Ε ειναι καλα τελικα :p
Το πιρουνι του Τιγρη καταπινει τα παντα και δε το παιρνεις χαμπαρι, πολυ καλη αποσβεση και δεν τερματιζει κιολας σε δυνατο φρεναρισμα.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Άνθρωπο εμπιστοσύνης ξέρεις κάποιος για να το δεί?
Γειτονας σου ειναι ο Ρεμουνδος μεγαλη εμπειρια στα αμορτισερ ακουω καλα λογια...δεν ξερω αν φτιαχνει κ μπροστινα...αλλα δεν χανεις κατι να πας....ειναι κ στο Facebook...εχει κανει δουλεια κ στον μανιακ...!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γειτονας σου ειναι ο Ρεμουνδος μεγαλη εμπειρια στα αμορτισερ ακουω καλα λογια...δεν ξερω αν φτιαχνει κ μπροστινα...αλλα δεν χανεις κατι να πας....ειναι κ στο Facebook...εχει κανει δουλεια κ στον μανιακ...!!!!
Ναι... Πήγαινε στον Γιώργο
Πες ότι είσαι από το advride και η Παναγία μαζί σου

Edit... Μάλλον είναι από τα καλύτερα μαστορια και είναι εντυπωσιακό το εργαστήρι του.
Νομίζεις ότι μπαίνεις στην ohlins
 
Τελευταία επεξεργασία:

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Φίλε τι έκανες τελικά με το θέμα του μπροστινού; Επειδή πρόσφατα έγινα και εγώ κάτοχος ενός xr 2016 έχω το ίδιο θέμα. Υπερβολικά σκληρό το μπροστινό σύστημα. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον Κόντη πληροφορήθηκα ότι κάποια μοντέλα xr εμφάνιζαν αυτό το πρόβλημα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Φίλε τι έκανες τελικά με το θέμα του μπροστινού; Επειδή πρόσφατα έγινα και εγώ κάτοχος ενός xr 2016 έχω το ίδιο θέμα. Υπερβολικά σκληρό το μπροστινό σύστημα. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον Κόντη πληροφορήθηκα ότι κάποια μοντέλα xr εμφάνιζαν αυτό το πρόβλημα.
Μετά το σέρβις στο μπροστινό το πρόβλημα λύθηκε τελείως χωρίς ωστόσο να βρεθεί κάποια συγκεκριμένη αιτία. Τώρα όσο το οδηγώ συνειδητοποιώ ότι υπήρχε θέμα από την αρχή, ίσως το λάδι ίσως κάτι άλλο, δεν ξέρω αλλά χαίρομαι που έφτιαξε.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Ευχαριστώ για την απάντηση! Οπότε προγραμματίζω και εγώ συντήρηση στο μπροστινό. Μπορεί να δοκιμάσω και πιο ελαφρύ λάδι μέσα για περισσότερο "διάβασμα".
 
Top Bottom