Tiger 800xc vs F800gs

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Συμφωνώ με τις δυο επιλογές.
Αν αγόραζα σήμερα, που οδηγώ μηχανή μόνο για βόλτες και χόμπι θα διάλεγα το 1090R εύκολα.
Αν με ενδιέφερε το καθημερινό commuting... χωρίς συζήτηση το Tracer 900GT. Θεωρώ πως ο κινητήρας αυτός της Yamaha είναι από τους καλύτερους που έχουν παραχθεί και είναι 10 φορές πιο πολύ fun bike από το TDM που διαρκώς το συγκρίνουν (εντελώς λάθος, παρόμοιο κοινό μπορεί να έχει αλλά οι μηχανές είναι εντελώς διαφορετικές).

Tracer 900 από το 2017 και πίσω δε θα αγόραζα, δε πείθομαι από τις δικαιολογίες περί ρυθμίσεων ή αναβάτη διότι οι μηχανές όταν δίδονται δεν πρέπει και δεν έχουν πρόβλημα... χωρίς να ασχολείσαι, δε καταλαβαίνω γιατί να αποτελεί εξαίρεση το Tracer. Οπωσδήποτε αν ασχοληθείς θα βελτιώσεις πράγματα αλλά το θέμα είναι πως οι σταθερές που δημιουργούν το πρόβλημα θα υπάρχουν πάντα.

Από το 2018 και μετά είναι θησαυρός το εργαλείο.
Διαβάζοντας μέχρι τώρα είχα καταλάβει ότι το πρόβλημα είχε λυθεί στα σίγουρα μόνο με το GT. Αν το έχουν φτιάξει και στο απλό από 18' και μετά αυτό ίσως το ξανά βάζει στην εξίσωση
 
Reactions: STF

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Από το 2018 και μετά είναι θησαυρός το εργαλείο.
Στέφανε σου έχω πει ότι μου αρέσεις ε?
Δεν εννοώ ότι μου αρέσεις σαν τους βαρβάτους στο brokeback.... εννοω σαν χαρακτήρας, νοοτροπία, τρόπο σκέψης κτλ.
Το διευκρινίζω γιατί έχουμε μερικούς μερικούς που δεν αφήνουν να πέσει τίποτα χάμε.. :sneaky:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Διαβάζοντας μέχρι τώρα είχα καταλάβει ότι το πρόβλημα είχε λυθεί στα σίγουρα μόνο με το GT. Αν το έχουν φτιάξει και στο απλό από 18' και μετά αυτό αλλάζει αρκετά τους υπολογισμούς μου.
Δεν είμαι στην Ελλάδα ρε γκαμώτο να στο δώσω ένα ΣΚ να το κάνεις ένα τεστ ράιντ χορταστικό....
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δεν είμαι στην Ελλάδα ρε γκαμώτο να στο δώσω ένα ΣΚ να το κάνεις ένα τεστ ράιντ χορταστικό....
Και μόνο που το λες σε υπερ ευχαριστώ!!! Ωστόσο δύσκολα θα έπαιρνα ξένο μηχανάκι, το παραμικρό να γινόταν θα στεναχωριόμουν περισσότερο και από δικό μου.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στέφανε σου έχω πει ότι μου αρέσεις ε?
Δεν εννοώ ότι μου αρέσεις σαν τους βαρβάτους στο brokeback.... εννοω σαν χαρακτήρας, νοοτροπία, τρόπο σκέψης κτλ.
Το διευκρινίζω γιατί έχουμε μερικούς μερικούς που δεν αφήνουν να πέσει τίποτα χάμε.. :sneaky:
Κοιτα να δεις συμπτωση.....κ αυτοι οι βαρβατοι που λες......ελειπαν μηνες μακρια απο τα σπιτια τους.....οπως κ εσυ.....εχω κ τον Πανο....να λεει συνεχεια τις πιπερατες ιστοριες που ειχε δει....στα αμπαρια στο ναυτικο.....δυσκολα το σωζεις φιλαρακι.....χαχαχα....!!!!!!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μετά από πολύ περίμενε γενικότερα, αλλά και σήμερα ειδικότερα μες το κρυο του λιμανιού, έφτασε επιτέλους η στιγμή...




όπου παρέλαβα την νέα μου κούκλα!!!

Tiger 800xrx




 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Άντε για να φεύγουμε οι πρωινοί να πάρουν κι άλλοι σειρά ;):p:laugh:

Ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες, βοήθησαν πολύ στην επιλογή! Miltiadis ευχαριστώ για την πρόθεση να κάνεις το ταξίδι κι ας μην χρειάστηκε ;)
Καλά χιλιόμετρα σε όλους :friendship::friendship::friendship:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εντάξει κλαίω λέμε, Αθάνατη Κρήτη!!! :laugh::friendship::friendship::friendship:

Αυτό ήταν μέσα στη βαλίτσα...

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πήρες το καλύτερο μηχανάκι!
Καλοταξιδο και άπεφτοι!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μετά από πολύ περίμενε γενικότερα, αλλά και σήμερα ειδικότερα μες το κρυο του λιμανιού, έφτασε επιτέλους η στιγμή...




όπου παρέλαβα την νέα μου κούκλα!!!

Tiger 800xrx




ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ....!!!! :ok:
Να το χαρείς όσο και όπως μπορείς...!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
καλορίζικο, καλοτάξιδο, καλολάσπωτο και εύχομαι να σου χαρίσει όσες περισσότερες υπέροχες αναμνήσεις αντέχεις :)
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Εντάξει κλαίω λέμε, Αθάνατη Κρήτη!!! :laugh::friendship::friendship::friendship:

Αυτό ήταν μέσα στη βαλίτσα...

Καλοτάξιδο φίλε,πολλά και ασφαλή χλμ εύχομαι και ΠΑΝΤΑ όρθιοι!ΚΟΥΚΛΑ η κυρία λέμε!
...και ΝΑΙ ρε φίλε,ΑΥΤΗ είναι η ΚΡΗΤΗ!Σας περιμένω:friendship::brs::crs:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλοτάξιδο φίλε,πολλά και ασφαλή χλμ εύχομαι και ΠΑΝΤΑ όρθιοι!ΚΟΥΚΛΑ η κυρία λέμε!
...και ΝΑΙ ρε φίλε,ΑΥΤΗ είναι η ΚΡΗΤΗ!Σας περιμένω:friendship::brs::crs:
:friendship::friendship::friendship:
 
Top Bottom