Tiger 800xc vs F800gs

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Καλοτάξιδος ο Τίγρης, αγρατζούνιστος και πάντα όρθιος. Να είσαι γερός και με γεμάτο πορτοφόλι να τον λιώσεις στα ταξίδια.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Καλά χιλιόμετρα σε όλους, ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά και στο δρόμο τώρα :friendship::friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Καλά χιλιόμετρα σε όλους, ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά και στο δρόμο τώρα :friendship::friendship:
Σε περιμένουμε την Κυριακή :ok:
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Καλοτάξιδοι να είστε και να το απολαύσεις!
Ωραίο μηχάνημα, στην σωστή έκδοση!

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Καλορίζικο Αντώνη!
Να το λιώσεις στα χλμ και να το φχαριστηθείς όπως του αξίζει και όπως το ονειρεύεσαι...!!!


...άντε και για το χωμάτινο τώρα...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πρώτες εντυπώσεις Κε Αντώνη μας μετά τη βόλτα της κυριακής!! (??)
Έλεγα να γράψω κανά χιλιόμετρο παραπάνω ώστε να είναι πιο ακριβής η κριτική. Αλλά μάλλον και η πρώτη εντύπωση έχει την σημασία της.

Από την πρώτη επαφή λοιπών αυτό που κατάλαβα με το που ανέβηκα επάνω είναι η πολύ ελαφριά αίσθηση που έχει, τόσο στατικά όσο και στο δρόμο, σαν ποδήλατο μου φάνηκε.
Άνετη ωραία σέλα και φαρδύ τιμόνι που σε προϊδεάζει για πολλά ξεκούραστα χιλιόμετρα. Η θέση οδήγησης είναι λίγο πιο σκυφτή από την κλασσική των on-off.
Δεν έχει κραδασμούς συντονισμούς και τέτοια, σε όλο το εύρος των στροφών, ευτυχώς γιατί είναι κάτι που με κουράζει πολύ.
Ωστόσο επιστρέφοντας από εθνική είδα ότι η ζελατίνα κάνει καλή δουλειά μέχρι τα 150, από εκεί και επάνω τρως πολύ αντίσταση από αέρα.
Ήταν τέρμα πάνω και το ύψος μου είναι 1,78.

Και τώρα το πιο απολαυστικό κομμάτι απ' όλα... Ο ΉΧΟΣ και οι ρεπρίζ :p:woot::D Φοράει την Arrow μαζί με το πρόγραμμα της Triumph. Νομίζω πως σε τέτοια περίπτωση πρέπει να μπει και φίλτρο ελευθέρας. Δεν είμαι σίγουρος αν το έχει ήδη, δεν έχω προλάβει καν να το κοιτάξω.

Αλλά αυτός ο ήχος και το ωραίο τράβηγμα είναι σκέτη απόλαυση!!!
Σε ικανά χέρια και στο κλασσικό ελληνικό στροφιλίκι θα κάνει πάρτι! Αν και εγώ εχθές πήγα πολύ συντηρητικά. Κάτι ο σχεδόν ένας χρόνος αποχής, κάτι που δεν ξέρω πόσο εμπιστοσύνη μπορώ να δώσω στα Metzeler που φοράει επάνω, είπα να γνωριστούμε σιγά σιγά. Τα λάστιχα είναι απάτητα με μπιμπίκια επάνω παραγωγής 2018.

Πέραν αυτών έχω αρκετές λεπτομέρειες που θα μπορούσα να πω ακόμα, αλλά θα περιμένω να βάλω μερικά χιλιόμετρα ώστε να είναι πιο χρήσιμος οδηγός για όποιον το έχει στις πιθανές επιλογές του. Αν και τα δεύτερης γενιάς 2015-2018 είναι δυστυχώς ελάχιστα.

Ευχαριστώ για τις ευχές και Καλά χιλιόμετρα σε όλους
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom