TKC 80 λενε για ταξιδι ?

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Παιδια καλημερα !
Με τα ανωτερο λαστιχα ,μπορω να κανω ταξιδι 5-6 ημερων με 90% ασφαλτο η ειναι απαγορευτικα στην βροχη κ στο φορτωμα ?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Με χαμηλές ταχύτητες και πίεση αέρα οπως στα ασφαλτινα στο ξερό !!!δεν εχεις θεμα
Στο βρεγμένο θελει προσοχή
Προσωπικά επειδη μου αρεσει να ελαχιστοποιω τους κινδύνους ειδικα στα φρενα λάστιχα κλπ δεν θα τα φοραγα
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μια χαρά ταξιδεύουν και μάλιστα με εξαιρετική πρόσφυση (στο στεγνό) με ασφάλτινες πιέσεις.

Σεντ φρομ Ténéré φον
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
μπορεις ναι,αλλα οπως προειπαν και παραπανω προσοχη στο βρεγμενο,οπως με ολα τα τακουνατα εξ αλλου.
κατα τα αλλα με ασφαλτινες πιεσεις δεν θα εχεις κανενα θεμα και θα δεις οτι κρατανε ικανοποιητικοτατα.
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Και στο βρεγμένο δεν έχουν πρόβλημα. Το μόνο κακό είναι ότι τρώγονται γρήγορα...

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Πιέσεις όχι ασφαλτινες ένα κλικ κάτω γύρω στα 2.0 bar.

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Γιατί να βάλεις τα tkc80 για 10% χώμα; Πλέον τα χώματα είναι στεγνά και πηγαίνεις εύκολα με ένα σαφώς πιο ασφαλτινο λάστιχο. Δες τα metzeler tourance πχ με τα οποία έχω κάνει πολύ χώμα. Αν όμως ανησυχείς τόσο πολύ για το χώμα τότε βάλε μπροστά ένα tkc ή ένα sahara ώστε να έχεις στο χώμα καλύτερο τιμόνι (και μπροστά βγάζουν και αρκετά χιλιόμετρα) και άσε πίσω το tourance.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Οτι ειπε ο stavrouliasp παραπανω αλλα
Αν ομως αποφασισεις να βαλεις μπρος πισω TKC80 κανενα προβλημα δεν θα εχεις παρα μονο οτι το πισω ειδικα θα λοιωσει γρηγορα Ειδικα αν βαλεις λιγο μικροτερη πιεση για αυξημενη προσφυση οπως σωστα προταθηκε παραπανω
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Μια χαρα πανε τα TKC 50-50 ειναι λιγο φασαρια και πολυ λιγο δονηση εχεις οταν τα βαζεις αερα για ασφαλτο και ειναι "τεζα"....Αλλοι γυρνανε την υφηλιο με αυτα σε ολα τα εδαφη...
Αλλα εδω στην Ελλαδιτσα ειμαστε παντογνωστες και τα ξερουμε ολα...
Οπως λεει και στο site της η Continental.....
"Well-tried multi-use tire for both street and dirt."
  • Proven and tested for long hauls and competition.
  • Self-cleaning tread pattern.
  • High levels of side stability on soft surfaces.
  • Very good on-road handling and mileage.
Βαλτα και καλα χλμ!
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Eυχαριστω παιδια ,τα tkc 80 τα φοραω εδω κ 2 χρονια κ ειμαι υπερευχαριστημενος , απλα δεν τα εχω δοκιμασει σε βροχη κ ταξιδι συν οτι εχω διαβασει οτι σε φορτωμα κ υψηλη ταχυτητα τελειωνει γρηγορα.Μαλλον θα βαλω μονο για το ταξιδι κατι michelin anake 2 μεταχειρισμενα με 4000χλμ κ μετα επιστροφη στα αγαπημενα μου.Οταν βλεπω την μπεμπα με τα τακουνια ειναι σαν να βλεπω Σερβα με 8αρα γοβα.......ΥΔΟΝΗ !!!!!!
 
Top Bottom