To ADV-TrOFFy-2019 είναι εδώ!!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ρε σεις εχω χασει επισοδια???? Παρασκευη ελατη και σαββατο μετσοβο δεν ειναι;;;; οπα γιατι πρεπει να ακυρωσουμε δωματια

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Ρε σεις εχω χασει επισοδια???? Παρασκευη ελατη και σαββατο μετσοβο δεν ειναι;;;; οπα γιατι πρεπει να ακυρωσουμε δωματια
Ακύρωσε. Είχε γραφτεί πιο πίσω στην κουβέντα ότι οι τελική διαδρομή θα βγει μετά την χαρτογράφηση. Τα χλμ εβγαιναν πολλα αλλιως. Συγγνωμη για την αναστατωση. Τα σημεια που εγραψα ειναι τα τελικα.
Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Ακυρωσε. Ειχε γραφτει πιο πισω οτι το τελικο προφραμμα θα βγει μετα την χαρτογραφηση. Τα χλμ ηταν πολλα. Συγγνωμη για την αναστατωση. Τα σημεια ειναι τα τελικα.
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Ερώτηση: θα χρειαστούμε κανα μπετονακι εξτρα βενζίνης φετος μαζι; γιατι εχω κανει τρελή οργάνωση φορτώματος για χωμα φετος και θελω να ξερω αν συμπεριλάβω μπετονακι! Θα ανεβει και φωτο πατεντας !
Τι αυτονομία έχεις;
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Τώρα που έχει βγει και η τελική διαδρομή ξέρουμε τελικά τι αυτονομία χρειαζόμαστε, για να φροντίσει κι ο καθένας τα κουμάντα του;
Επίσης (εσείς οι παλιοσειρές στο troffy), δε κάνετε και μια λίστα για μας τους νεότερους με εξοπλισμό που χρειάζεται να κουβαλάμε, δεδομένης της κατασκήνωσης;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όποιος έχει 200 χλμ αυτονομία είναι οκ..
Θα μπουν όλες οι λεπτομερειες εντός των ημερών με τις διαδρομές κλπ.
Μου αρέσει που ανυπομονούμε...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να προσθέσω ότι θα έχουμε και έναν "κλέφτη" βενζίνης μαζί, για τυχόν προβλήματα.
Ποτέ δεν μου άρεσε η μεταφορά βενζίνης σε μπετονακια και ας είναι "ειδικά".
Κινητή μολοτωφ... Μου θυμίζει.
 

vagio

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R 1200 GSA 2014
KTM LC4 640 adv
BETE 200RR 2020
1η ημέρα:
Εκκίνηση από την Λίμνη πλαστηραΤρικάλων με προορισμό την Καστανια Τρικάλων.
Από τον Κόζιακα και τις πλαγιές της Νεράιδας θα δρασκελίσουμε στην Τριγγία.
Από εκεί θα χωθούμε στο βασιλικό δάσος στις πλαγιές του Δοκιμιού.
Θα οδηγήσουμε πάνω στην κορυφογραμμή Χιόλι, μια φανταστική διαδρομή που θα μας φέρει στο δάσος της Ρόνα

Καλημέρα πολύ θα ήθελα να συμμετάσχω στην εκδρομή αλλά θορυβήθηκα λιγάκι σχετικά με τις διαδρομές και τα μεγάλα on-off. Απλά να διορθώσω κάτι εκεί στην πρώτη μέρα, είναι Λίμνη Πλαστήρα νόμου Καρδίτσας όχι Τρικάλων.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
1η ημέρα:
Εκκίνηση από την Λίμνη πλαστηραΤρικάλων με προορισμό την Καστανια Τρικάλων.
Από τον Κόζιακα και τις πλαγιές της Νεράιδας θα δρασκελίσουμε στην Τριγγία.
Από εκεί θα χωθούμε στο βασιλικό δάσος στις πλαγιές του Δοκιμιού.
Θα οδηγήσουμε πάνω στην κορυφογραμμή Χιόλι, μια φανταστική διαδρομή που θα μας φέρει στο δάσος της Ρόνα

Καλημέρα πολύ θα ήθελα να συμμετάσχω στην εκδρομή αλλά θορυβήθηκα λιγάκι σχετικά με τις διαδρομές και τα μεγάλα on-off. Απλά να διορθώσω κάτι εκεί στην πρώτη μέρα, είναι Λίμνη Πλαστήρα νόμου Καρδίτσας όχι Τρικάλων.
Σωστός... Διορθώθηκε.
Τι ακριβώς σε θορυβησε?
 

vagio

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R 1200 GSA 2014
KTM LC4 640 adv
BETE 200RR 2020
Σωστός... Διορθώθηκε.
Τι ακριβώς σε θορυβησε?
"Η πρώτη ημέρα είναι ιδανική για μαστοδοντα, αλλά όχι για άπειρους.
Η δεύτερη μέσα στη βαλια καλντα είναι πιο τεχνική, αλλά και εκεί δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα για κάποιον που το "ΈΧΕΙ".
Ξανατονιζω ότι κανένα advtroffy δεν είναι για κάποιον που ξεκινάει τώρα τις βόλτες του στα χώματα."

Ανήκω κατά κάποιο ποσοστό σε όλα αυτά, χα χα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
"Η πρώτη ημέρα είναι ιδανική για μαστοδοντα, αλλά όχι για άπειρους.
Η δεύτερη μέσα στη βαλια καλντα είναι πιο τεχνική, αλλά και εκεί δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα για κάποιον που το "ΈΧΕΙ".
Ξανατονιζω ότι κανένα advtroffy δεν είναι για κάποιον που ξεκινάει τώρα τις βόλτες του στα χώματα."

Ανήκω κατά κάποιο ποσοστό σε όλα αυτά, χα χα
Αν δεν έχεις κάνει βόλτα σε χώμα.... Το δέχομαι.
Αν έχεις κάνει χωμάτινες βόλτες θα είσαι ΟΚ.
Θα πας στην ομάδα του πουλιού που ξέρει από" πτωσεις"και σηκώνει τα μηχανακια γρήγορα.
 

vagio

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R 1200 GSA 2014
KTM LC4 640 adv
BETE 200RR 2020
Αν δεν έχεις κάνει βόλτα σε χώμα.... Το δέχομαι.
Αν έχεις κάνει χωμάτινες βόλτες θα είσαι ΟΚ.
Θα πας στην ομάδα του πουλιού που ξέρει από" πτωσεις"και σηκώνει τα μηχανακια γρήγορα.
Έχω κάνει χωμάτινες βόλτες όχι συνέχεια βέβαια, έχω παρακολουθησει κ κάποια μαθήματα!! Τις πτώσεις δεν τις φοβάμαι εαν ξανά σηκώνομαι επομένως Θα δείξει οσο πλησιαζει ο καιρος.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχω κάνει χωμάτινες βόλτες όχι συνέχεια βέβαια, έχω παρακολουθησει κ κάποια μαθήματα!! Τις πτώσεις δεν τις φοβάμαι εαν ξανά σηκώνομαι επομένως Θα δείξει οσο πλησιαζει ο καιρος.
Τότε είσαι έτοιμος....
Κατά κάποιο τρόπο αυτές οι βολτες και ο τρόπος που γίνονται είναι ένας καλός τρόπος να ανεβάσεις level.
Υπαρχει πάντα κάποιος για βοήθεια και τα χωμάτινα χλμ είναι πολλά για να πάρεις απόφαση να τα κάνεις μόνος σου.
Θα υπάρχουν και γκρουπ φυσικά, που χωριζομαστε ανάλογα τις ορέξεις και την παρέα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχω κάνει χωμάτινες βόλτες όχι συνέχεια βέβαια, έχω παρακολουθησει κ κάποια μαθήματα!! Τις πτώσεις δεν τις φοβάμαι εαν ξανά σηκώνομαι επομένως Θα δείξει οσο πλησιαζει ο καιρος.
Μπορείς εύκολα να κάνεις αίτηση για να ενταχθεις στην πορτοκαλί ομάδα , εμείς δεν πέφτουμε , δεν χανόμαστε και απλά είμαστε ένα στάδιο πάνω από τους πανγκοζμιους Ντακάρ ραιντερζ.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπορείς εύκολα να κάνεις αίτηση για να ενταχθεις στην πορτοκαλί ομάδα , εμείς δεν πέφτουμε , δεν χανόμαστε και απλά είμαστε ένα στάδιο πάνω από τους πανγκοζμιους Ντακάρ ραιντερζ.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ναι...να προσθέσω ότι είσαστε μια μέρα πίσω από το πρόγραμμα και δεν τερματίζεται ποτέ.
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Τώρα που έχει βγει και η τελική διαδρομή ξέρουμε τελικά τι αυτονομία χρειαζόμαστε, για να φροντίσει κι ο καθένας τα κουμάντα του;
Επίσης (εσείς οι παλιοσειρές στο troffy), δε κάνετε και μια λίστα για μας τους νεότερους με εξοπλισμό που χρειάζεται να κουβαλάμε, δεδομένης της κατασκήνωσης;
Υπνόσακκο, καριματ, αντισκηνο, πυζάμες, παντόφλες, κρεμα ημέρας, κρεμα νυκτός, κρέμα χεριων εαν δεν φορας γαντια.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω κάνει χωμάτινες βόλτες όχι συνέχεια βέβαια, έχω παρακολουθησει κ κάποια μαθήματα!! Τις πτώσεις δεν τις φοβάμαι εαν ξανά σηκώνομαι επομένως Θα δείξει οσο πλησιαζει ο καιρος.
Η παρέα είναι ο καταλύτης στους ενδεχόμενους προβληματισμούς σου.
Είχα ακριβώς τις ίδιες ανυσηχιες την πρώτη φορά που πήγα σε χωμάτινη με τα παιδιά από εδώ μεσα, και χωρίς να έχω κάνει ποτέ κάποιο σχολείο.

Όταν έφτασε η στιγμη που ξεκίνησα να συνοδηγω στους χωματοδρομους με την ομαδα, ένιωσα μια ιδιαίτερη ασφάλεια, ότι οτιδήποτε και να συμβεί η ομάδα θα τα βγάλει πέρα και όπως συνέβησαν διάφορα ευτράπελα, ήμασταν εκεί όλοι μαζι και τα βγάλαμε πέρα σε χρόνο dt.

Όταν είναι δεμένη η παρέα γίνεται μια γροθιά και υποστηρίζει ο ένας τον άλλο σε διάφορα που μπορεί να συμβούν (πτώσεις, λαστιχο, ζημιά), ακόμα και σε δύσκολες καιρικές συνθήκες.

Σιγουρα πολλοί από εδώ μέσα θα θυμουνται το ADVtrOFFy (το γνήσιο ;)) του '17 στο Παναχαϊκό, εκείνο το απόγευμα του Σαββατου που από την πολλή βροχή δεν έβλεπες μπροστά σου, λίγο πριν φτάσουμε στο καταφύγιο σε εκείνη την ανηφορικη χωμάτινη σαθρη φουρκέτα η οποία κατέβαζε χείμαρρο που είχε ανοίξει ένα βαθύ αυλάκι, έπεσα 2 απανωτές φορες...
Σε χρόνο dt με περικύκλωσαν 2 άτομα και σηκωσαμε τα 240 κιλά του 990 σε ανάποδη κλίση τόσο γρήγορα που ήταν σα να μην έπεσα ποτέ χαχαχα....
Αυτα τα σκηνικά μπορεί να συμβούν στο βουνό, αλλά πάντα είναι εκεί η παρέα για να σε βοηθήσει.

Σόρυ για το σεντόνι αλλά περιμένω να πλυνουν το αμάξι και με έχει πιάσει συγγραφικός οίστρος :D
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Υπνόσακκο, καριματ, αντισκηνο, πυζάμες, παντόφλες, κρεμα ημέρας, κρεμα νυκτός, κρέμα χεριων εαν δεν φορας γαντια.
Εκτός από αυτά, πάρε και καμμία σαμπρέλα. Απο ρούχα λίγα πραγματα, 1-2 t-shirt, κάτι ζεστό για το βράδυ. Μπάρες ή ξηρους καρπους για την διαδρομή. Γενικώς λίγα πραγματα. Μην φορτωθείς χωρίς λόγο.
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Δεν έχουμε καταλαβει όλοι οι άνθρωποι ότι είμαστε αυτό που έχουμε γύρω μας.

Μέσα στην πόλη πνίγεσαι, αγχώνεσαι θες να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα.

Τα βουνα είναι διαφορετικά, δεν θα έλεγα ότι βγάζουν τον πραγματικό εαυτό μας, αλλά βγάζουν το καλύτερο εαυτό μας!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom