To ADV-TrOFFy-2019 είναι εδώ!!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
θα εχει βροχες μπορες λασπη τα ρυακια θα γινουν ποταμια και τα ποταμια χειμαροι ....μιλαμε για πολεμο μεσα στην ανταρα ............
θα βγει και ο ραμπο σαν γκεστ σταρ.......
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
θα εχει βροχες μπορες λασπη τα ρυακια θα γινουν ποταμια και τα ποταμια χειμαροι ....μιλαμε για πολεμο μεσα στην ανταρα ............
θα βγει και ο ραμπο σαν γκεστ σταρ.......
...είπε ο Τσακ Νόρις...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
θα εχει βροχες μπορες λασπη τα ρυακια θα γινουν ποταμια και τα ποταμια χειμαροι ....μιλαμε για πολεμο μεσα στην ανταρα ............
θα βγει και ο ραμπο σαν γκεστ σταρ.......
...είπε ο Τσακ Νόρις...
Με φωναξε κανεις ? Θα σκουξ το γρούν...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Ρε παίδες μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος....Εχω κατεβάσει τις διαδρομές και στο κινητό και στον υπολογιστή όπου φαίνονται κανονικά χωρίς πρόβλημα...Όταν όμως τις πέρασα στην garmin συσκευή η διαδρομή της πρώτης και της τρίτης μέρας εμφανίζονται κομμένες....Δλδ από την πρώτη μέρα εμφανίζονται 95 από τα 167 χλμ ενώ στην τρίτη μέρα τα 95 από τα 102...Η δεύτερη μέρα φαίνονται όλα κανονικά....Τι μπορεί να συμβαίνει???
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ρε παίδες μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος....Εχω κατεβάσει τις διαδρομές και στο κινητό και στον υπολογιστή όπου φαίνονται κανονικά χωρίς πρόβλημα...Όταν όμως τις πέρασα στην garmin συσκευή η διαδρομή της πρώτης και της τρίτης μέρας εμφανίζονται κομμένες....Δλδ από την πρώτη μέρα εμφανίζονται 95 από τα 167 χλμ ενώ στην τρίτη μέρα τα 95 από τα 102...Η δεύτερη μέρα φαίνονται όλα κανονικά....Τι μπορεί να συμβαίνει???
Τάκη έχεις κάνει τα αρχεία πλοηγήσιμα? δηλαδή να σου λέει στρίψε δεξιά στρίψε αριστερά?
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Μπραβο ρε Σπυρο endtourista ...Πως το καταλαβες???Στο εκανε και εσενα????Στο αρχειο αυτο που εστειλες περιεχονται και οι 3 διαδρομες και φαινονται κανονικα...
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Τάκη έχεις κάνει τα αρχεία πλοηγήσιμα? δηλαδή να σου λέει στρίψε δεξιά στρίψε αριστερά?
Γιαννη αυτο που μου εστειλε ο Σπυρος φαινεται κανονικα...Δεν μπορω να καταλαβω τι γινοταν,παντως δεν νομιζω να εχει σχεση αν τα αρχεια ηταν πλοηγησιμα καθως η μια διαδρομη φαινοταν ολοκληρη...Η πρωτη και η τριτη κοβονταν...Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο και εχω περασει παρα πολλες διαδρομες...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
@ztakis τα αρχεία τα πέρασες με το Basecamp η τα έριξες χύμα στη συσκευή ; Και σε τι μορφή ;
Επίσης τα περνάς στη συσκευή η στη μεμορι ;

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
@ztakis τα αρχεία τα πέρασες με το Basecamp η τα έριξες χύμα στη συσκευή ; Και σε τι μορφή ;
Επίσης τα περνάς στη συσκευή η στη μεμορι ;

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Τα πέρασα όπως όλα τα άλλα...Με copy paste δλδ κατευθείαν στο φάκελο της συσκευής και σε μορφή gpx...Δεν έχω κάρτα μνήμης στην συσκευή κατευθείαν στον αποθηκευτικό της χώρο...Η πρώτη διαδρομή ξεκίναγε κανονικά και σταμάταγε στο 95χλμ η δεύτερη ήταν ολόκληρη ενώ η τρίτη ξεκίναγε κανονικά και σταμάταγε στο 85 χλμ...Όταν τις άνοιγα τις διαδρομές στον υπολογιστή ακόμα και αυτές που είχα περάσει στη συσκευή φαίνονταν κανονικά αλλά από την συσκευή κοβοντουσαν...Πολύ περίεργα πράγματα...Κάτι ξέρει τλκ το πουλί και δεν τα εμπιστεύεται αυτά τα τζιπιες...
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Το μυστικό είναι στον αριθμό των σημείων του ίχνους. Πολλά garmin δέχονται μέχρι 650 ανά ίχνος, οπότε είτε το τεμαχίζεις σε μικρότερα κομμάτια, είτε μειώνεις τα σημεία σε 650 με συνέπεια να εμφανίζεται πιο "χοντροκομμένο" στις καμπύλες.
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Εγω άνοιξα τα αρχεία στο basecamp και πάτησα δεξί κλικ και create route. Έφτιαξε την διαδρομή και τα πέρασα στη συσκευή. Η συσκευή μου τα ανοίγει κανονικά.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγω άνοιξα τα αρχεία στο basecamp και πάτησα δεξί κλικ και create route. Έφτιαξε την διαδρομή και τα πέρασα στη συσκευή. Η συσκευή μου τα ανοίγει κανονικά.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Σπύρο έλεγξε το Route που έφτιαξες με το αρχικό ίχνος αν περνάει από τα ίδια σημεία.

Το route κάνει το ίχνος πλοηγησιμο, αλλά βασίζεται πάνω στο δίκτυο δρόμων (χωματινων η μη) που έχει ο ψηφιακός χάρτης. Επομένως αν το ίχνος (track) περνάει από σημεία που δεν υπάρχει δρόμος - μονοπάτι σύμφωνα με τον ψηφιακό χάρτη (κάτι που συμβαίνει στα tracks του troffy) τότε το route που δημιουργείται είναι λάθος.

Κατάλαβες;
Εγώ με δυσκολία κατάλαβα τι έγραψα :p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επίσης, ρε μάγκες, μεταξύ σάρκας και θώρακα, τι φοράτε;;
Προσπαθώ να βρω μακρυμανικη, διαπνέον μπλούζα αλλά όσες βρίσκω είναι χεμωνιατικες (για ποδηλάτες, δρομείς κτλ)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επίσης, ρε μάγκες, μεταξύ σάρκας και θώρακα, τι φοράτε;;
Προσπαθώ να βρω μακρυμανικη, διαπνέον μπλούζα αλλά όσες βρίσκω είναι χεμωνιατικες (για ποδηλάτες, δρομείς κτλ)
Μακρυμανικη βαμβακερή ή αν είσαι σκληρό αγόρι κοντομάνικο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μακρυμανικη βαμβακερή ή αν είσαι σκληρό αγόρι κοντομάνικο.
Το σκέφτηκα Κώστα, αλλά το βαμβακερό κραταει τον ιδρώτα (δεν το θεμε) και το κοντομάνικο αφήνει τα χέρια ακάλυπτα και το δίχτυ του θώρακα μου προκαλεί τρελή φαγουρα/κοκκινίλες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το σκέφτηκα Κώστα, αλλά το βαμβακερό κραταει τον ιδρώτα (δεν το θεμε) και το κοντομάνικο αφήνει τα χέρια ακάλυπτα και το δίχτυ του θώρακα μου προκαλεί τρελή φαγουρα/κοκκινίλες.
Εγώ έτσι το φοράω και δεν έχω πρόβλημα... Γιατί περνάει αέρας.
Αλλά αν είσαι ευαίσθητος αλλάζει.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Εγώ έτσι το φοράω και δεν έχω πρόβλημα... Γιατί περνάει αέρας.
Αλλά αν είσαι ευαίσθητος αλλάζει.
Τα μισά να μου έλεγε ...

Χαμός

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ έτσι το φοράω και δεν έχω πρόβλημα... Γιατί περνάει αέρας.
Αλλά αν είσαι ευαίσθητος αλλάζει.
Δυστηχως.
Εκτός από τροφαντούλης είμαι και ευαίσθητούλης.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom