To KTM or not to KTM?

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
...είμαι σε αντίστοιχη φάση, ήτοι:
690 ή 790 ;;;
/// Β

ΥΓ... βασικά είχα καταλήξει σε 690, μια κουβέντα όμως με τον Κωστή (El-Gatto) έσπειρε αμφιβολίες...
790

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
...είμαι σε αντίστοιχη φάση, ήτοι:
690 ή 790 ;;;
/// Β

ΥΓ... βασικά είχα καταλήξει σε 690, μια κουβέντα όμως με τον Κωστή (El-Gatto) έσπειρε αμφιβολίες...
Μεταχειρισμένο 690 ή καινούριο; Καινουριο μοντελο ή παλιό; Γάτε εμφανίσου...
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
1090R μεγειά σου.Αν πάλι δεν θέλεις ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και χωματάκι, πάρε το κοντό.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μην πας σε tracer ρε Ακη, καποια στιγμη θα σου λειψει το βουνο εστω μια χαλαρη βολτα.
Πηγαινε σε 1090 ή 1050
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πάρ'το Ακη akis92 το ΚΤΜ...όποιο γουστάρεις ,αλλά πάρ'το.
Μην αφήνετε ψυχολογικά απωθημένα...Ειδικά εσείς τα νιάτα...Δεν υπάρχει λόγος.
Κανένας κ τίποτα δεν είναι για πάντα.
Οι μοτό , Δεν είναι απόφαση ζωής ,είναι απόφαση στιγμής.
Το γεύεσαι ,κ πας για άλλα ,όποτε θες.

Βασίλη vassat ...790...στα είπα κι από κοντά...ήρεμα.
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Αν δεν πάρεις τώρα το ΚΤΜ θα σε στοιχιώνει μια ζωή.
Πάρε τώρα που είσαι σόλο και δεν θα σε πρήζει κανείς για τα έξοδα συνεργείου :hh:


Πραγματικά πρέπει να το πάρεις. Για συνεργείο δεν ξέρω αλλά ότι θα πληρώσεις βενζίνες επειδή θα θέλεις να το βολτάρεις συνέχεια , αυτό έιναι το σίγουρο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είσαι εκτός θέματος... :p
Το θέμα είναι να μην τον παλαβωσετε εσείς οι περτικαλι
Κάτι για 690 και ταξίδια διαβάζω κλπ ομορφιες.
Αν είναι να πάρει σκατεμ... Μονο 1190
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
F800gs...
Ήρεμα μιλαω
Ε...Μα...Ναι...
Με τα GS ,ήρεμα μιλάς ,ήρεμα πας.
Αλλά μιλάμε για 28 χρονώΝΑΙ παιδί.
Ασ'το ν'ανοίξει τα φτερά του ,να δοκιμάσει ,να ζήσει ,να ξεσαλώσει.
Εχει άλλα τόσα χρόνια μπροστά του ,για να καταλήξει στην ηρεμία.


ΥΓ: Φεύγω τώρα. Εχω ραντεβού με οφθαλμίατρο. Ευτυχώς ,οδήγησα αυτά που ονειρεύτηκα ,ΚΑΙ χωρίς γυαλιά.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μανιακέ, F800GS, το μηχανάκι με όλους τους κραδασμούς του 9Χ0 χωρίς το γκάζι του 9Χ0, χωρίς τις αναρτήσεις του 9Χ0. Από το να πάρει "καλομεταχειρισμένο" τελευταίας γενιάς 800GS, καλύτερα να πάρει το 990 που πουλάει ο φίλος του STF και να χτυπήσει δύο τρυγόνια με ένα σμπάρο.

Δεν λέει κανείς ότι το 800 είναι κακή μοτοσικλέτα ή δεν είναι ικανή μοτοσικλέτα. Είναι σίγουρα υποδεέστερο hardware στα ίδια χρήματα όμως, ο ίδιος οδηγός στο ένα και στο άλλο μηχανάκι θα ευχαριστηθεί το ΚΤΜ περισσότερο.


1090 από Ελλάδα δεν αξίζει καν να το συζητάμε, καλύτερα αναμονή για Τ7.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μανιακέ, F800GS, το μηχανάκι με όλους τους κραδασμούς του 9Χ0 χωρίς το γκάζι του 9Χ0, χωρίς τις αναρτήσεις του 9Χ0. Από το να πάρει "καλομεταχειρισμένο" τελευταίας γενιάς 800GS, καλύτερα να πάρει το 990 που πουλάει ο φίλος του STF και να χτυπήσει δύο τρυγόνια με ένα σμπάρο.

Δεν λέει κανείς ότι το 800 είναι κακή μοτοσικλέτα ή δεν είναι ικανή μοτοσικλέτα. Είναι σίγουρα υποδεέστερο hardware στα ίδια χρήματα όμως, ο ίδιος οδηγός στο ένα και στο άλλο μηχανάκι θα ευχαριστηθεί το ΚΤΜ περισσότερο.


1090 από Ελλάδα δεν αξίζει καν να το συζητάμε, καλύτερα αναμονή για Τ7.
Στην αρχή λέει για tracer και ταξίδια...
990 λοιπόν να ευχαριστηθει.. Οκ
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Υπαρχουν δυο ειδων αγορες, αυτες στις οποιες αγοραζεις το μηχανακι που σου αρεσει και προσαρμοζεσαι σε αυτα που κανει και στο πως τα κανει και οι αγορες στις οποιες εχεις μια χρηση στο μυαλο σου και βρισκεις το πιο καταλληλο μηχανακι γι αυτην.

Δεν εχω καταλαβει ο δημιουργος του νηματος προς ποια κατηγορια κλινει. Συμφωνα με τα οσα διαβαζω ομως πιστευω πως θελει κατι με 19ρι τροχο.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Υπαρχουν δυο ειδων αγορες, αυτες στις οποιες αγοραζεις το μηχανακι που σου αρεσει και προσαρμοζεσαι σε αυτα που κανει και στο πως τα κανει και οι αγορες στις οποιες εχεις μια χρηση στο μυαλο σου και βρισκεις το πιο καταλληλο μηχανακι γι αυτην.

Δεν εχω καταλαβει ο δημιουργος του νηματος προς ποια κατηγορια κλινει. Συμφωνα με τα οσα διαβαζω ομως πιστευω πως θελει κατι με 19ρι τροχο.
Έχεις δίκιο σε αυτό...απλά ένα 1090 και ένα t9 είναι τόσο διαφορετικά;εννοώ με την έννοια πόσο εύκολα ταξιδεύουν η βολταρουν.καταλαβαινω τι όρια έχει το ένα η το άλλο αλλά δεν βάζουν στοπ σε κάποιο δικό μου.
Γενικά μου αρέσουν τα μηχανάκια που ανέφερα...δεν θα νιώσω άσχημα με κανένα από αυτά.

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom