TomTom Rider 410 Great Rides Edition

esel

Μέλος
Περιοχή
δωθε
Όνομα
Stelios tzianetopoulos
Μοτό
bmw R1200LC adv

Νεο gps απο την ολλανδικη εταιρεία ...η εξελιξη του προηγουμενου μοντελου του 400 με εγκαταστημενους Παγκοσμιους (!!!???) χαρτες και με 100 προεγκαταστημενες διαδρομες για μοτοσυκλετα στην Ευρωπη (;;;).
Μπορει να λαμβανει πληροφοριες για την κίνηση και τις καμερες ασφαλείας με με το tom tom drive σχεδιαζει αυτοματα τις βελτιστες διαδρομες μετ' επιστροφης.
φυσικα ειναι αδιαβροχο και σχεδιασμενο να τοποθετειται κάθετα ή οριζόντια. Εχει ολο τα λοιπα καλουδια bloutooth,φωνητική πλοηγηση, κ.α. Ενα αλλο χαρακτηριστικο του ειναι οτι επιτρεπει τον χειρισμό με γάντια. Η εκδοση premium pack περιλαμβάνει κιτ τοποθετησης και αντικλεπτικο συστημα (hardware-software). Η τιμη του στην Ιταλια θα ειναι 400 εουρια γαι την απλη και 500 εουρια για την εκδοση premium .....
motoblog.it
Υ.Γ. (τα σημεια στιξης δικα μου)
 
Τελευταία επεξεργασία:

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Πολύ καλό δείχνει αλλά μου φαίνονται πολλά τα λεφτά. Αν και επειδή προσφέρει παγκόσμιους χάρτες (???) μάλλον τα αξίζει τα λεφτά του.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Έχω διαβάσει αρκετά για το εν λόγο μηχάνημα και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την μεγάλη αμερηκανιά!!!

Επίσης η γραμμή άφιξης τερματισμού με ενδιάμεσα τα βενζινάδικα ίσως το καλύτερο feature
 

Tzortzis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Τζώρτζης
Μοτό
R 1200 GS ADVENTURE DOHC
Μετά απο πολλά χρόνια garmin πήρα για αλλαγή το rider 400. Εξαιρετικό μοτοσυκλετιστικό GPS. Σου βγάζει γραφικές, πράσινες και διαδρομές με στροφιλίκι. Επισης ο σχεδιασμός της διαδρομής σου κατευθείαν στον πλοηγό με τα ενδιάμεσα way points χωρίς την χρησιμοποίηση υπολογιστή πολύ βολικό. Όσο για την οθόνη η καλύτερη που εχω συναντήσει ακόμα και σε συνθήκες πολύ έντονης ηλιοφάνειας.
 
Top Bottom