Top μοτοδιαδρομών στην Ελλάδα

Morniac

Μέλος
Όνομα
Morniac Zaratus
Μοτό
Vstrom K4 650
Για Ολυμπο η καλυτερη διαδρομη (προσωπικα ) απο το περασμα Ναουμ https://goo.gl/maps/HNpQq
(εχω τη διαδρομη σε video και φωτο)
Για Παπιγγο

Aγραφα εχω κανει αλλα νομιζω αλλοι ειναι πιο ειδικοι καθως εχω κανει ενα περασμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
@Morniac Σωραίος!

Για να μην γεμίζω το παρόν με επιπλέον σελίδες και γίνομαι κουραστικός θα ενημερώνω την λίστα στο πρώτο post του παρόντος κάθε φορά που υπάρχει κάτι νεότερο. Θέλω λίγο επιείκεια όσον αφορά τον χρόνο για να περνάω νέες πληροφορίες στην λίστα μιας και είναι κάπως περιορισμένος. Η συμμετοχή σας κρίνεται απαραίτητη, με φωτογραφικό υλικό, σχόλια και περιγραφές στις υπάρχουσες διαδρομές, καθώς και με προτάσεις για διαδρομές που θα έπρεπε κατά την γνώμη σας να συμπεριληφθούν.
 

thanasismk1

Μέλος
Περιοχή
Πολύκαστρο
Όνομα
Αθανασιος Ταντσιδης
Μοτό
VARADERO - AFRICA TWIN
Ναουσα-αγιος νικολαος-γιακακοχωρι-αγιος παυλος- χ κ 3 5 πηγαδια - χ κ σελιου - κουμαρια - ξηρολιβαδο- βεροια. περιοχη ορος βερμιο.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η νεα δευτερη φωτογραφια στη διαδρομη 11 δεν ειναι απο τη διαδρομη
αλλα απο καποιο δρομο στη Χαλκιδικη (πηγαινοντας προς τα εκει).
Αυτη που ειχα βαλει πριν δευτερη ειναι αναμεσα στη Σκαλωτη και το Δασικο χωριο Ελατιας,τραβηγμενη φθινοπωρο.
Συνεχιζω το ψαξιμο αλλα ο σκληρος με τα χρονια εχει γινει ενα χαος !!
Κι αλλη μια φρεσκια για την Νο 11

 

Morniac

Μέλος
Όνομα
Morniac Zaratus
Μοτό
Vstrom K4 650
Aπο το Ξηρολιβαδο εχει μονοπατι που πηγαινει μηχανη και βγαινεις στα εργαστασια της ΔΕΗ στη Κοζανη.....super διαδρομη https://goo.gl/maps/cvixO (χωμα εννοειται,εχω τη διαδρομη σε video και φωτο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Η νεα δευτερη φωτογραφια στη διαδρομη 11 δεν ειναι απο τη διαδρομη
αλλα απο καποιο δρομο στη Χαλκιδικη (πηγαινοντας προς τα εκει).
Αυτη που ειχα βαλει πριν δευτερη ειναι αναμεσα στη Σκαλωτη και το Δασικο χωριο Ελατιας,τραβηγμενη φθινοπωρο.
Συνεχιζω το ψαξιμο αλλα ο σκληρος με τα χρονια εχει γινει ενα χαος !!
Κι αλλη μια φρεσκια για την Νο 11

Ωραία... αφαίρεσα αυτή που ήταν προς Χαλκιδική (παρασύρθηκα γιατί ήταν όμορφη φωτογραφία και το ταξιδιωτικό ήταν προς Παρανέστι και έλεγε για βροχή μετά την Δράμα) και πρόσθεσα αυτή με την γέφυρα. Την άλλη φωτογραφία που λες την αφαίρεσα γιατί δεν ήταν σε καλή ανάλυση και εμφανιζόταν μικρή συγκριτικά με τις άλλες.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Aπο το Ξηρολιβαδο εχει μονοπατι που πηγαινει μηχανη και βγαινεις στα εργαστασια της ΔΕΗ στη Κοζανη.....super διαδρομη https://goo.gl/maps/cvixO (χωμα εννοειται,εχω τη διαδρομη σε video και φωτο)
Δώσε υλικό Morniac! :)
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Πασχάλη αυτή κολλάει με την 7 διαδρομή και γίνεται έτσι... http://tinyurl.com/lmdnmt4
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Επίσης μπορεί να κολλήσει στο "Πέρασμα του Καλλικράτη" (διαδρ. 4) και η διαδρομή Αράδαινα Σφακιά (βλ εδώ) έτσι δεν είναι?
 
Όνομα
Γιάννης Π.
Μοτό
GS 1200
Παιδιά...ζαλιστήκαμε απο τις ομορφιές.....καλό είναι να τις δούμε απο κοντά να γίνει εκτίμηση..... ;)
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Παιδιά...ζαλιστήκαμε απο τις ομορφιές.....καλό είναι να τις δούμε απο κοντά να γίνει εκτίμηση..... ;)
Για να τις δεις ΠΡΕΠΕΙ να πας.........φίλε μου!!!!!! Κι εδω μέσα... μ' αυτούς που έμπλεξες ΘΑ ΠΑΣ :yew::friendship::biker:
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Παιδιά...ζαλιστήκαμε απο τις ομορφιές.....καλό είναι να τις δούμε απο κοντά να γίνει εκτίμηση..... ;)
Εγώ πάντως απέκτησα πολλά απωθημένα από αυτό το νήμα... ήδη κάνω σχέδια!
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Εγώ πάντως απέκτησα πολλά απωθημένα από αυτό το νήμα... ήδη κάνω σχέδια!
Καλή φάση θα ήταν όλοι μαζί σαν Φόρουμ, να διοργανώσουμε κάποια εκδρομή σε αυτά τα μέρη. Εντάξει και μόνος σου να τα διασχίσεις είναι μαγευτικά, αλλά συνοδευόμενος με την κατάλληλη παρέα... Είναι άλλο πράγμα!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ζητούνται φωτογραφίες διαδρομών για τα μονά... 3, 5, 7, 9, 11, 13
Φώτο από τον γύρο της Θάσου υπάρχουν στην δημοσίευσή μου στην πρώτη σελίδα (καθώς και link για χωματάδα με ανάλογες φώτο)

Για την Νο 11, πάρτε και μια φώτο της γέφυρας με μηχανάκια, είναι στην ανεβασιά προς Πρασινάδα:




και λίγο παραπάνω:

 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
:ok: Παναγιώτη ενημερώθηκε το 1ο post

Από τα 16 μέχρι στιγμής δεν έχουν φωτογραφίες τα εξής...
1) Καλαμπάκα (Μετέωρα) - Μονή Τιμίου Σταυρού - Περτούλι - Πύλη
2) Γρεβενά - Σαμαρίνα - Μαυρογέφυρο - Κόνιτσα - Βοϊδομάτης (γεφύρι της Κλειδωνιάς)
3) Καρπενήσι - Φουρνά, Πέρασμα Καρπενησίου, Καρπενήσι - Μεγάλο Χωριό
4) Νάουσα - 3 5 Πηγάδια - Βέροια

Εννοείται ότι και στις ήδη υπάρχουσες διαδρομές ή σε όποιες νέες μπορείτε να προτείνετε άλλες φωτογραφίες. Στο τέλος αν υπάρχουν πολλές θα γίνει μια επιλογή (ανάλογα με την ανάλυση, την απεικόνιση του θέματος κλπ).
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom