Tour πελοπόννησος

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Τέλος του μήνα που έχω άδεια θα κάνω ένα μικρό tour στην Πελοπόννησο. Θα ακολουθήσω κάποιες διαδρομές των περασμένων οδοιπορικών.
Οι πρώτες 2 μέρες θα ακολουθήσουν αυτήν την διαδρομή



Η 3η μέρα



Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ,αν υπάρχει κάποια παράκαμψη ,ακόμα και σε εύκολο / πατημένο χώμα (μιας και θα είμαι μόνος και φορτωμένος), που να αξίζει αφού τις διαδρομές των οδοιπορικών τις έχω ξαναπεράσει.

Και στην 4η μέρα είναι που θέλω πιο πολύ βοήθεια μιας και δεν τα γνωρίζω τα μέρη.Αξίζει αυτή η διαδρομή;Θέλω να περάσω από τον ισθμό.Απο εκεί και μετά δεν ξέρω καθόλου.Απο ναυπακτο - γαλαξίδι έχω πάει Αράχοβα.Αλλά απο αράχοβα παρνασσό δνε ξέρω τι αξίζει και πως να γυρίσω Γιάννενα δηλαδή Καλαμπάκα.Μετά την καλαμπάκα θα πάρω τον παλιό.Και αν αξίζει κάπου διαμονή εκεί γύρω.


 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Τέλος του μήνα που έχω άδεια θα κάνω ένα μικρό tour στην Πελοπόννησο. Θα ακολουθήσω κάποιες διαδρομές των περασμένων οδοιπορικών.
Οι πρώτες 2 μέρες θα ακολουθήσουν αυτήν την διαδρομή



Η 3η μέρα



Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ,αν υπάρχει κάποια παράκαμψη ,ακόμα και σε εύκολο / πατημένο χώμα (μιας και θα είμαι μόνος και φορτωμένος), που να αξίζει αφού τις διαδρομές των οδοιπορικών τις έχω ξαναπεράσει.
Μέσα στον Πάρνωνα έχει κάποια κομμάτια "ευκολα" θα δω τις διαδρομές που θα ακολουθήσεις και θα σου βγάλω κάτι . Αν σε ενδιαφέρει τις κανεις
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σπύρο δες λίγο την παρακάτω διαδρομή μετά το Ναύπλιο.
Έχει κάποια κομμάτια χώμα προς Αρτοτινα και Γαρδικι, αλλά νομίζω είναι βατό.

Διανυκτέρευση Καρπενήσι.

Nauplio to Karpenisi
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επίσης μετά το Καρπενήσι μπορείς να πας προς Αγραφα - Ελάτη - Μπάρος - Γιαννενα

Karpenisi to Ioánnina
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τέλος του μήνα που έχω άδεια θα κάνω ένα μικρό tour στην Πελοπόννησο. Θα ακολουθήσω κάποιες διαδρομές των περασμένων οδοιπορικών.
Οι πρώτες 2 μέρες θα ακολουθήσουν αυτήν την διαδρομή



Η 3η μέρα



Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ,αν υπάρχει κάποια παράκαμψη ,ακόμα και σε εύκολο / πατημένο χώμα (μιας και θα είμαι μόνος και φορτωμένος), που να αξίζει αφού τις διαδρομές των οδοιπορικών τις έχω ξαναπεράσει.

Και στην 4η μέρα είναι που θέλω πιο πολύ βοήθεια μιας και δεν τα γνωρίζω τα μέρη.Αξίζει αυτή η διαδρομή;Θέλω να περάσω από τον ισθμό.Απο εκεί και μετά δεν ξέρω καθόλου.Απο ναυπακτο - γαλαξίδι έχω πάει Αράχοβα.Αλλά απο αράχοβα παρνασσό δνε ξέρω τι αξίζει και πως να γυρίσω Γιάννενα δηλαδή Καλαμπάκα.Μετά την καλαμπάκα θα πάρω τον παλιό.Και αν αξίζει κάπου διαμονή εκεί γύρω.


Η διαδρομη της 4ης ημερας ειναι ωραιοτατη.
 

Steve

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Στάθης
Μοτό
HONDA CB500X 2013-14
Την 4η μέρα είναι ωραία η διαδρομή σου και θα πρόσθετα τα εξής,

-Λίγο πριν την Αράχοβα θα έκανα μιά μικρή παράκαμψη για να επισκεφθώ το μαρτυρικό Δίστομο.
-Μετά την Αράχοβα θα συνέχιζα παραλιακά μέχρι την Ερατεινή και εκεί καρφί επάνω βόρεια για Λιδωρίκι, Αθανάσιο Διάκο και Παύλιανη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την 4η μέρα είναι ωραία η διαδρομή σου και θα πρόσθετα τα εξής,

-Λίγο πριν την Αράχοβα θα έκανα μιά μικρή παράκαμψη για να επισκεφθώ το μαρτυρικό Δίστομο.
-Μετά την Αράχοβα θα συνέχιζα παραλιακά μέχρι την Ερατεινή και εκεί καρφί επάνω βόρεια για Λιδωρίκι, Αθανάσιο Διάκο και Παύλιανη
Αν θα πάει από εκεί.... Καλό είναι να ανέβει το τρομερό πάσο για πεντεορια!
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Σπύρο δες λίγο την παρακάτω διαδρομή μετά το Ναύπλιο.
Έχει κάποια κομμάτια χώμα προς Αρτοτινα και Γαρδικι, αλλά νομίζω είναι βατό.

Διανυκτέρευση Καρπενήσι.

Nauplio to Karpenisi
Αν θα πάει από εκεί.... Καλό είναι να ανέβει το τρομερό πάσο για πεντεορια!
Αυτή η διαδρομή που έβαλε ο Γιάννης ανεβαίνει το πάσο νομίζω.Σωστά;
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Την 4 ημέρα κατά την γνωμη μου μπες Ελικώνα να πας απο Αγια Άννα, Αρβανιτσα ,Κυριακι, Μονη Οσίου Λουκά προς Δίστομο κ μετά συνεχίζεις για Αράχωβα.
Αν έχεις χρόνο κ ευκαιρο κ εγω πίνουμε κ καφέ Πλαταιές βλέπουμε κ την διαδρομή.
Αν μπορέσω σε κανω κ παρέα μέχρι ενα σημείο.
Μπορούμε να βγάλουμε κ χωμάτινη βατη διαδρομη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Για να μελετήσω!
Μήπως κάνουμε μια από τις ημέρες παρέα! (αν δεν θέλεις μοναξιες );)
Η έστω πίναμε έναν καφέ βρε αδερφέ!!!
Έχω και εγώ άδεια στο τέλος!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Top Bottom