Travel August ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ - ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΣΛΟΒΑΚΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ - ΤΣΕΧΙΑ - ΑΥΣΤΡΙΑ "εγω αυτη και το ασπρο αλογο"

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Τυπωσε το , εχε το μαζι , κρατα και αντιγραφο ηλεκτρονικα.
Εαν εχεις νοσησει στο παραλθον, εκτυπωσε και το πιστοποιητικο αναρρωσης.

48 ωρες πριν την αφιξη στον συνοριακο σταθμο να εχεις και pcr αρνητικο.

Τσεκαρε σε καθε χωρα που θα περασεις την νομοθεσια.
Υπαρχει ή υπηρχε μεριμνα για διελευση σε καποιες χωρες εντος χρονικου οριου.

Αυτα και καλη βολτα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Χρόνια πολλά Αποστόλη με υγεία και πάντα όρθιος.
Κωστάκο ευχαριστώ πολύ..... Και συ ότι επιθυμείς!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τυπωσε το , εχε το μαζι , κρατα και αντιγραφο ηλεκτρονικα.
Εαν εχεις νοσησει στο παραλθον, εκτυπωσε και το πιστοποιητικο αναρρωσης.

48 ωρες πριν την αφιξη στον συνοριακο σταθμο να εχεις και pcr αρνητικο.

Τσεκαρε σε καθε χωρα που θα περασεις την νομοθεσια.
Υπαρχει ή υπηρχε μεριμνα για διελευση σε καποιες χωρες εντος χρονικου οριου.

Αυτα και καλη βολτα.
Γιώργη το pcr θέλω να γλυτωσω, 1ον γιατί θα πρέπει αν 48 ώρες να το κάνω ξανά και ξανά και δεύτερον μια στο εκατομμύριο στο γυρισμό στα σύνορα Βουλγαρία Ελλάδα βγει θετικό δεν θα με αφήσουν να μπω και θα κάτσω κάποιες μέρες εκεί... Οποτε γιαυτό θέλω με το πιστοποιητικό απλά να πάω όπου θέλω!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Γιώργη το pcr θέλω να γλυτωσω, 1ον γιατί θα πρέπει αν 48 ώρες να το κάνω ξανά και ξανά και δεύτερον μια στο εκατομμύριο στο γυρισμό στα σύνορα Βουλγαρία Ελλάδα βγει θετικό δεν θα με αφήσουν να μπω και θα κάτσω κάποιες μέρες εκεί... Οποτε γιαυτό θέλω με το πιστοποιητικό απλά να πάω όπου θέλω!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
To PCR παζει να μην το γλυτωσεις και ας εχεις πιστοποιτικο εμβολιασμου, για χωρες NON EU.

Εγω εχω απο'ολα τα χαρτια και σε χωρα ΝΟΝ ΕU μου ζητανε αρνητικο pcr για να μπω και βγω...
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
To PCR παζει να μην το γλυτωσεις και ας εχεις πιστοποιτικο εμβολιασμου, για χωρες NON EU.

Εγω εχω απο'ολα τα χαρτια και σε χωρα ΝΟΝ ΕU μου ζητανε αρνητικο pcr για να μπω και βγω...
Πληροφοριακά από τι κατάλαβα οι χωρίς εκτός ευρωπης που (δεν με καίει να περάσω κιόλας) είναι από τις παραπάνω ΣΚΌΠΙΑ ΣΕΡΒΊΑ ΚΑΙ ΜΟΛΔΑΒΊΑ σωστά;;;; το pcr τι είναι;;; σε ιατρικό κέντρο το κάνεις;;; και σε πια γλώσσα πρέπει να ναι γιατί αν σε ένα 48ωρο αλλάξεις δύο χωρες τι γίνετε εκεί;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πληροφοριακά από τι κατάλαβα οι χωρίς εκτός ευρωπης που (δεν με καίει να περάσω κιόλας) είναι από τις παραπάνω ΣΚΌΠΙΑ ΣΕΡΒΊΑ ΚΑΙ ΜΟΛΔΑΒΊΑ σωστά;;;; το pcr τι είναι;;; σε ιατρικό κέντρο το κάνεις;;; και σε πια γλώσσα πρέπει να ναι γιατί αν σε ένα 48ωρο αλλάξεις δύο χωρες τι γίνετε εκεί;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εμ γιατί πολλές παρέες δεν βγαίνουν εκτός συνόρων φέτος?

Είναι μπερδεμένα τα πράματα και ρευστά.

Καλύτερα να μην περάσεις πολλά σύνορα, πήγαινε πιο κοντά και του χρόνου με το καλό ανεβαίνεις Πολωνία ή όπου αλλού τραβάει η ψυχή σου.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Πληροφοριακά από τι κατάλαβα οι χωρίς εκτός ευρωπης που (δεν με καίει να περάσω κιόλας) είναι από τις παραπάνω ΣΚΌΠΙΑ ΣΕΡΒΊΑ ΚΑΙ ΜΟΛΔΑΒΊΑ σωστά;;;; το pcr τι είναι;;; σε ιατρικό κέντρο το κάνεις;;; και σε πια γλώσσα πρέπει να ναι γιατί αν σε ένα 48ωρο αλλάξεις δύο χωρες τι γίνετε εκεί;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
To pcr ειναι το μοριακο τεστ που το κανεις σε ιατρικο καντρο και το ζητας στην αγγλικη.


Σερβια
ΕΠΙΒΟΛΗ ΜΕΤΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΕΡΒΙΑΣ
Προκειμένου να αποφευχθεί η εξάπλωση του ιού COVID-19, θα επιτρέπεται η είσοδος στη Δημοκρατία της Σερβίας για ξένους πολίτες με την υποχρεωτική επίδειξη αρνητικού αποτελέσματος από μοριακό τεστ PCR. Η εξέταση πρέπει να έχει διεξαχθεί μέχρι 48 ώρες πριν άφιξη στη Σερβία.
Ξένοι υπήκοοι που διέρχονται μέσω της Δημοκρατίας της Σερβίας και ο χρόνος διέλευσης για αλλοδαπούς περιορίζεται σε 12 ώρες από τη στιγμή της εισόδου στο έδαφος της Δημοκρατίας της Σερβίας.
Οι ανήλικοι έως 12 ετών καθώς και οι πολίτες μόνιμοι κάτοικοι των ακόλουθων χωρών εξαιρούνται από αυτό το μέτρο: Δημοκρατία της Αλβανίας, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Δημοκρατία της Βουλγαρίας , Δημοκρατία της Βόρειας Μακεδονίας, Μαυροβούνιο και Ουγγαρία.
Οι Σέρβοι υπήκοοι και οι κάτοχοι σέρβικης άδειας παραμονής θα έχουν την δυνατότητα να εισέλθουν στη Σερβία με αρνητικό τεστ PCR ή με πιστοποιητικό ολοκληρωμένου εμβολιασμού (στη Σερβία ή στο εξωτερικό), και εάν δεν έχουν κανένα από αυτά τα δύο έγγραφα, θα είναι υποχρεωμένοι να βρίσκονται σε καραντίνα 10 ημερών στην κατοικία διαμονής τους.
Παρακάτω είναι πιο λεπτομερείς πληροφορίες στα αγγλικά:



ΒΟΡΕΙΑ Μακεδονια : Macedonia (Travel Restrictions, COVID Tests & Quarantine Requirements) - Wego Travel Blog

At a Glance
Travel Restrictions
Tourist Entry:
Allowed
Testing: Test not required
Quarantine Required: Depends
Quarantine Details: Quarantine required for some countries.
Local Restrictions
Lockdown in Effect:
Partial
Events: Partially Allowed
Transport: Operational with restrictions
Shopping: Open
Restaurants and Bars: Open with restrictions

Detailed Tourist Information
There is no longer a requirement for travelers arriving in North Macedonia to self-isolate, present a PCR test or quarantine upon entry.
Under new directives, starting May 5, all travelers arriving from Brazil and India must self-isolate for 14 days upon arrival. Travelers from any African country must also self-isolate for 14 days.
Airports are open.
Transits through North Macedonia are also possible.



Μολδαβια : Moldova (Travel Restrictions, COVID Tests & Quarantine Requirements) - Wego Travel Blog


At a Glance
Travel Restrictions
Tourist Entry:
Partially Allowed
Testing: Negative PCR test results is required for all countries.
Quarantine Required: Depends
Quarantine Details: Self-quarantine for 14 days required for all countries.
Local Restrictions
Lockdown in Effect:
Partial
Events: Partially Allowed
Transport: Operational with restrictions
Shopping: Open
Restaurants and Bars: Open with restrictions

Detailed Travel Advisory
Published 16.06.2021
1. Passengers without a negative COVID-19 PCR test taken at most 72 hours before departure from the first embarkation point or a printed COVID-19 vaccination certificate, are subject to self-isolation for 14 days. The test and the vaccination certificate must be in English, French, German, Italian, Romanian or Russian.
This does not apply to:
– passengers younger than 5 years;
– passengers with a diplomatic, official, service or special passport;
– passengers with a Laissez-Passer issued by the United Nations;
– students.
2. A completed “Epidemiological Form” must be presented upon arrival. The form can be obtained at https://www.airmoldova.md/static/filemanager/pdf/Fisa_Epedimiologica_MD.pdf or upon arrival.



 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παρακολουθω τον μητσακη αυτές τις μέρες στο φατσομπουκι και λέει συνέχεια ότι δεν υπάρχουν τσεκ στα σύνορα μέχρι την Κρακοβία που έχει φτασει σήμερα.
Μάλιστα κατηγορει τα ελληνικά μέσα για παραπληροφορηση.
Τι να πεις?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Παρακολουθω τον μητσακη αυτές τις μέρες στο φατσομπουκι και λέει συνέχεια ότι δεν υπάρχουν τσεκ στα σύνορα μέχρι την Κρακοβία που έχει φτασει σήμερα.
Μάλιστα κατηγορει τα ελληνικά μέσα για παραπληροφορηση.
Τι να πεις?
Έχουμε το τηλ του;;;; η κάποιο μέιλ;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μόλις μπήκα από φουμπουκι φίλου και δεν πιστεύω αυτά που διαβάζω

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ένα ακόμα όνειρο ξεκινάει.... Μακάρι να καταφέρουμε να ολοκληρωθεί, η μισή διαδρομή είναι έτοιμη και δωμάτια ελάχιστα διαθέσιμα οπότε θα κάτσουμε αύριο να τα κλείσουμε...... Ελπίζουμε να πάνε όλα κατευχην


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Όλα καλά (θα) να πάνε φίλος, μην μασάς!!
Πρόσεξε λίγο την ψυχρή λίμνη που καταιβενει προς τα εμάς, ειδικά τα μεσημέρια για τις επόμενες 2,3 μερες..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα καιρικά φαινόμενα είναι περίεργα, ιδίως πιο βορεια από εμάς και όλους τους μήνες.
Καλό είναι να παίρνεις πρόβλεψη καιρού πολύ συχνά Απόστολε.

Με έχει πιάσει μια todorιαδα... Αν θα κάνω και γω μια βαλκανοβολτα τον Αύγουστο ή πάρω τα βουνά.
Σε παρακολουθώ στενά.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Δεν πάει τώρα το ψηλό αγόρι..
Αρχές Αυγούστου ξεκινάει..
Ακόμα περισσότερο τότες Πετραν
Κεντρική κ Ανατολική Ευρώπη αν δεν βράχεις Αυγούστο είναι σαν να πιάσεις Τζόκερ.
Συνήθως οι στεγνές είναι από 15 20/06 έως τέλη Αλωναρη
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ακόμα περισσότερο τότες Πετραν
Κεντρική κ Ανατολική Ευρώπη αν δεν βράχεις Αυγούστο είναι σαν να πιάσεις Τζόκερ.
Συνήθως οι στεγνές είναι από 15 20/06 έως τέλη Αλωναρη
Kαι όμως στα δύο προηγούμενα ταξίδια Αύγουστο δεν φάγαμε ούτε ψιχαλα χαχαχα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom