Traveling along the ''Roof of the World" Pamir Highway

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Τις 2 προηγούμενες μέρες τις πέρασα στην Βενετία του Βορρά την μαγευτική Αγία Πετρούπολη! Επάξια ονομάζεται έτσι καθώς τα κανάλια της μοιάζουν με της Βενετίας. Κι εδώ αρκετή ζωή , μουσικοί στους δρόμους και μια αύρα ιδιαίτερη! Βέβαια η Μόσχα μου έκλεψε περισσότερο την καρδιά (δεν ξέρω το γιατί) αλλά και η Αγία Πετρούπολη είναι εντυπωσιακή ζωηρή και παραμυθένια!
Γνώρισα και κάτι μηχανοβιους πηγαίνοντας εκεί που μαζεύονται τα βράδυα, μάλιστα ο ένας (δεξιά στη φώτο) έχει και σπίτι στην Χαλκιδική

Ορίστε και μια μπαμπατσικη που ήθελε χορό
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Γειά σου Γιάννη πρεσβευτή της Κρήτης.Καλή συνέχεια, το νου σου.
Τις 2 προηγούμενες μέρες τις πέρασα στην Βενετία του Βορρά την μαγευτική Αγία Πετρούπολη! Επάξια ονομάζεται έτσι καθώς τα κανάλια της μοιάζουν με της Βενετίας. Κι εδώ αρκετή ζωή , μουσικοί στους δρόμους και μια αύρα ιδιαίτερη! Βέβαια η Μόσχα μου έκλεψε περισσότερο την καρδιά (δεν ξέρω το γιατί) αλλά και η Αγία Πετρούπολη είναι εντυπωσιακή ζωηρή και παραμυθένια!
Γνώρισα και κάτι μηχανοβιους πηγαίνοντας εκεί που μαζεύονται τα βράδυα, μάλιστα ο ένας (δεξιά στη φώτο) έχει και σπίτι στην Χαλκιδική

Ορίστε και μια μπαμπατσικη που ήθελε χορό
Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Είναι ασφαλές αδερφέ το Τσερλομπίλ???????
Αν ηθελε ασφαλεια, ας καθοταν στα Χανια.
Ζειν επικινδυνως λεμε ;)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Καλησπέρα από βόρεια Καρπάθια!
Η ραδιενεργεια δεν μου έκανε τπτ τελικά
Τώρα πίνω τοπικό κρασάκι Ρουμάνικο

Α ρε Ρουμανία είσαι έρωτας!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Αντε, με το καλο συντομα σε Ελληνικο εδαφος :ok: Επικο ταξιδι, Pamir Highway σε συνδυασμο με μια γυρα Ρωσιας, αψογοι/αψογος!! :cool:
:l2::brv:
Γιώργο είμαι Novaci στην βάση της Τρανσαλπινα , αύριο θα είναι Σαλονίκη! Θενκς!
και τι εβαλες τελικα?...:tk:
Τα χεράκια μέσα απ το πάπλωμα
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Αυτό ηταν ΤΕΛΟΣ! Μέχρι και το φόρουμ με βαρέθηκε, γι αυτό είπα να γυρίσω!

Σαλονίκη

18.000 χλμ αν βάλουμε και της Αθήνας


 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Κάπου εδώ τελειώνει κι αυτό το ταξίδι!

Η Ασία ήταν απλά μαγική, φιλόξενη και τόσο όμορφη με ανθρώπους με ζεστή καρδιά και τόση καλοσύνη! Λέμε ότι στην Ευρώπη είμαστε μπροστά 30 Χρόνια αλλά εκεί είδα πραγματικά ευτυχισμένους ανθρώπους και παιδιά ελεύθερα στους δρόμους. Το τι αγάπη φιλοξενία και δοτικοτητα εισπράξαμε μαζί με τον Κώστα δεν λέγεται! Κι επειδή Εγώ γύρισα και την Ευρώπη μετά , είναι απ τα ταξίδια που σε κάνουν να αναρωτιέσαι τελικά τι είναι καλύτερο να ζεις ευτυχισμένος και ελεύθερος με τα λίγα χωρίς να γνωρίζεις τι γίνεται στον άλλο κόσμο ή με την πίεση το άγχος την εγκληματικότητα του σύγχρονου τρόπου ζωής με τα μέσα να σε βομβαρδίζουν με τόση πληροφορία αλλά και παραπληροφόρηση ταυτόχρονα? Θα μου πεις αν δεν ζούσες τον σύγχρονο τρόπο ζωής δεν θα μπορούσες να γνωρίσεις τον κόσμο ...ειναι περίπλοκο...

Συνολικά έγραψα μέχρι Θεσσαλονίκη 17.500 σε 37 ημέρες !

Ευχαριστώ τον συνοδοιπόρο μου μέχρι την Ασία για ότι ζήσαμε μαζί αλλά και όλα τα παιδιά του φόρουμ για τα καλά τους λόγια και την παρέα που μου κράτησαν, φυσικά και όλους όσους μας έδωσαν πληροφορίες!


Καλά ταξίδια σε ολους, είτε μακρινά είτε κοντινά , είτε ακόμα και του μυαλού...

Ραντεβού στο δρόμο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ένα δάκρυ κύλισε.... :p

Παρε τηλεφωνο πριν μπεις στο καραβι να πιούμε καφέ και άσε τα ποιητικά... Λουγκρα κρητικια.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ένα δάκρυ κύλισε....

Παρε τηλεφωνο πριν μπεις στο καραβι να πιούμε καφέ και άσε τα ποιητικά... Λουγκρα κρητικια.
Τετάρτη ν ανεβάσω καφέ που? Χαϊδάρι θα μείνω
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλώς όρισες ζημαρουλι
 
Top Bottom