Travelling along the ''Roof of the World" Pamir Highway 2018...the road story

ifestos

Μέλος
Περιοχή
Λιτόχωρο-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Suzuki dl650 V strom 2006
Δυστιχώς τελείωσε...το καταευχαριστηθήκαμε όμως.Το κουμπί του like που έχει από κάτω είναι πολύ λίγο.Θα πρέπει να βάλουν και ένα για το (τέλειο :inlove:).
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Χαίρομαι που τό πραγματοποιήσατε, χαίρομαι πού έβαλα ένα μικρό λιθαράκι κι'εγω ώστε νά τό τολμήσετε, αλλά χαίρομαι αφάνταστα νά βλέπω τίς υπέροχες εικόνες από αυτά τά μέρη, ξανά ζώντας το ταξίδι;) Νά είστε καλά νά κάνετε πράξη τα δίτροχα όνειρα σας..:friendship:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Είσαι ένας και μοναδικός!!!!!
Just perfect .........
Παιδια δεν εχω λογια...
Εικονες, εμπειριες και στο τελος πισω σωοι και αβλαβεις...Τι πιο σημαντικο...?
Απο καρδιας να ειστε καλα να φτασετε ακομα πιο μακρυα την επομενη!
Ευχαριστώ πολύ παίδες! Ότι επιθυμείτε κι εσείς από καρδιάς!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δε θα σου πω μπράβο, ποιος ο λόγος άλλωστε; Για σένα το έκανες, πραγματοποιησες ένα ακόμα όνειρο σου και θα σου ευχηθώ να πραγματοποιησεις όλα τα όνειρα σου Γιάννο!
Οφείλω όμως το " ευχαριστούμε", που έκανες τον κόπο να τα βάλεις όλα σε μια σειρά και να γράψεις ένα ταξιδιωτικο - οδηγό για όλους όσους ενδιαφερθούν για κάτι ανάλογο στο μέλλον.
Είναι σημαντικό να μοιράζεσαι εμπειρία και γνώση!
Σ ευχαριστούμε λοιπόν που εμπιστευτηκες την εμπειρία σου σε όλους εμάς!
Να σαι καλά Γιάννο και πάντα τέτοια φίλε!
Τα λέμε στους δρόμους και στις κορυφές!!!!
Σ'ευχαριστώ φίλε! Και για όλη την βοήθεια σου ανα τα χρόνια
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πριν 3 χρόνια αν με ρώταγες τι είναι τα Σταν και τι Μέση Ανατολή, θα γέλαγες μέχρι δακρύων απο τις απαντήσεις μου!!

Πρώτα διάβασα του Μαγγελάνου, μετά πέρσυ των τεσσάρων παιδιών μέσα απο το φόρουμ και φέτος το δικό σου/σας:ok:.

Απλά Respect σε όλους σας που το καταφέρατε και ενα μεγάλο Ευχαριστώ που αφιερώσατε τόσο χρόνο για να το μοιραστείτε μαζί μας.
Απο την πρώτη μέρα που είδα είκόνες απο αυτά τα μέρη και διάβασα όλα αυτά περι φιλικότητας των ανθρώπων κλπ κλπ, εχω βάλει στόχο οτι μια μέρα θα το καταφέρω αυτό το ταξίδι και σίγουρα θα έχετε βάλει ενα μεγάλο λιθάρι για αυτό, όλοι εσείς!:)

Πάντα όρθιοι και καλά επόμενα ταξίδια σας εύχομαι:friendship:
Τι πιο ωραίο απ το να έχουμε βάλει κι εμείς ενα λιθαράκι για το όνειρο σου , εύχομαι να το πραγματοποιήσεις!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
έλα πλάκα κάνεις... έχεις κι άλλη μέρα να περιγράψεις και να μας δείξεις...
μακάρι κι εγώ θα το ήθελα !
Πόσα να χωρέσει ο έρμος ο ευρυγώνιος?
Τόσα χώρεσε κι άλλα! !??
νασε καλα αδερφε!
Δυστιχώς τελείωσε...το καταευχαριστηθήκαμε όμως.Το κουμπί του like που έχει από κάτω είναι πολύ λίγο.Θα πρέπει να βάλουν και ένα για το (τέλειο :inlove:).
Σας Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Χαίρομαι που ταξιδέψατε νοερά!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Χαίρομαι που τό πραγματοποιήσατε, χαίρομαι πού έβαλα ένα μικρό λιθαράκι κι'εγω ώστε νά τό τολμήσετε, αλλά χαίρομαι αφάνταστα νά βλέπω τίς υπέροχες εικόνες από αυτά τά μέρη, ξανά ζώντας το ταξίδι;) Νά είστε καλά νά κάνετε πράξη τα δίτροχα όνειρα σας..:friendship:
Φιλαράκι είσαι ο πρωτεργάτης, να είσαι πάντα υγιής και να συνεχιζεις ν'ανοίγεις δρόμους !
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Μπράβο παλικάρι για το ταξίδι αλλά και για την συγγραφική αποτύπωση με τις δεκάδες πληροφορίες
και τις τόσο αναλυτικές φωτό...ακόμα και σε μέρη που απαγορευόταν.....
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μπράβο παλικάρι για το ταξίδι αλλά και για την συγγραφική αποτύπωση με τις δεκάδες πληροφορίες
και τις τόσο αναλυτικές φωτό...ακόμα και σε μέρη που απαγορευόταν.....
Σ ευχαριστώ Στελαρα, έχω πάρει μαθήματα κι από σένα στην ανάλυση πληροφορίες κλπ !
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
...το διαβαζα απο την αρχη,καθε μερα, ηταν η ταξιδιωτικη μου δοση!
οδηγουσα μαζι σας,σκονιζομουν μαζι σας,ξεποσταινα μαζι σας...
ειδα εικονες του κοσμου,αλλιωτικες μα αληθινες,γνωρισα καινουργια μερη κ ειδα ρατσες διαφορετικες,γεματες φιλοξενια κ αισθηση ανθρωπιας!!
αρχαιους πολιτισμους που αντιστεκονται στο περασμα του χρονου κ γευσεις απο νομαδικα φαγητα!
εντυπωσιαστηκα με τα αποκοσμα τοπια κ την απλοτητα των ανθρωπων,με τα χαμογελα που σας μοιρασαν ενω η αυτουσια περιγραφη με εκανε κυριολεκτικα ''συνεπιβατη σας΄΄

έυχομαι καθε ταξιδι να ειναι τοσο σπουδαιο οσο αυτο,να βαδιζεται παντοτε με ανοιχτους χαρτες κ να μας δειχνετε τετοιες υπεροχες φωτογραφιες κοσμων μακρυνων!!!

σας ευχαριστω απο καρδιας!!

(Γιαννη, @jmar : σε γνωρισα εστω για λιγο στο αεροδρομιο,εχεις ομως μια βαθια στοφα ψυχραιμου ταξιδευτη χαραγμενη στα ματια,αυτο διεκρινα τοτες...
κινεισαι αθορυβα,μεθοδικα με εναν δικο σου μοναδικο τροπο που σε παει αφοβα στην αλλη ακρη του κοσμου κ τα χεις βρει με τον εαυτο σου,αυτο απο μονο του αρκει για να σε παει παντου ακομα κ μοναχο!
πιστευω οτι θα μας χαρισεις κ αλλα τετοια ταξιδια στο μελλον)!
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Μπράβο ωρέ κοπέλι. Σε απόλαυσα όσο δεν φαντάζεσαι. Πάντα τέτοια.
Κι ευχαριστώ πολύ που το μοιράστηκες μαζί μας.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
...το διαβαζα απο την αρχη,καθε μερα, ηταν η ταξιδιωτικη μου δοση!
οδηγουσα μαζι σας,σκονιζομουν μαζι σας,ξεποσταινα μαζι σας...
ειδα εικονες του κοσμου,αλλιωτικες μα αληθινες,γνωρισα καινουργια μερη κ ειδα ρατσες διαφορετικες,γεματες φιλοξενια κ αισθηση ανθρωπιας!!
αρχαιους πολιτισμους που αντιστεκονται στο περασμα του χρονου κ γευσεις απο νομαδικα φαγητα!
εντυπωσιαστηκα με τα αποκοσμα τοπια κ την απλοτητα των ανθρωπων,με τα χαμογελα που σας μοιρασαν ενω η αυτουσια περιγραφη με εκανε κυριολεκτικα ''συνεπιβατη σας΄΄

έυχομαι καθε ταξιδι να ειναι τοσο σπουδαιο οσο αυτο,να βαδιζεται παντοτε με ανοιχτους χαρτες κ να μας δειχνετε τετοιες υπεροχες φωτογραφιες κοσμων μακρυνων!!!

σας ευχαριστω απο καρδιας!!

(Γιαννη, @jmar : σε γνωρισα εστω για λιγο στο αεροδρομιο,εχεις ομως μια βαθια στοφα ψυχραιμου ταξιδευτη χαραγμενη στα ματια,αυτο διεκρινα τοτες...
κινεισαι αθορυβα,μεθοδικα με εναν δικο σου μοναδικο τροπο που σε παει αφοβα στην αλλη ακρη του κοσμου κ τα χεις βρει με τον εαυτο σου,αυτο απο μονο του αρκει για να σε παει παντου ακομα κ μοναχο!
πιστευω οτι θα μας χαρισεις κ αλλα τετοια ταξιδια στο μελλον)!
Γιώργο διαβάζω και ξαναδιαβάζω το μήνυμα σου και δεν ξέρω τι να σου γράψω , έχω μείνει άφωνος , με συγκίνησες πραγματικά με αυτά τα λόγια σου και το λιγότερο που μπορώ να σου πω είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ!
Δεν έχω στόφα ταξιδευτή, το ψώνιο μου κάνω όσο μπορώ, θυσιάζοντας άλλα πράγματα ! Πείσμα και τρέλα σίγουρα έχω, το που θα με "πάει" αυτό είναι μια άλλη ιστορία!

Να σαι πάντα καλά κι εύχομαι ότι επιθυμείς στη ζωή σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μπράβο ωρέ κοπέλι. Σε απόλαυσα όσο δεν φαντάζεσαι. Πάντα τέτοια.
Κι ευχαριστώ πολύ που το μοιράστηκες μαζί μας.
Σ'ευχαριστώ Τασαρα! Να σαι πάντα έτσι και να γυρνάς παντού με το Χτυνος σου!
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Πέρα από την πλάκα, πήρα καφέ και το απόλαυσα μονοκοπανιας απο το πρωί.
Ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ και στους δύο που ακολουθείτε τα όνειρα σας και ευχαρίστουμε για τις πληροφορίες.
 

Stathis

"όποιος φοβάται ,πέφτει και κοιμάται"
Περιοχή
Λαμία
Όνομα
Στάθης
Μοτό
KTM LC8 990 Adventure '11
Respect.............................................αυτό μόνο και......................καλά χιλιόμετρα σε όλους!!!!!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Έσπρωξες?
:fun
Πέρα από την πλάκα, πήρα καφέ και το απόλαυσα μονοκοπανιας απο το πρωί.
Ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ και στους δύο που ακολουθείτε τα όνειρα σας και ευχαρίστουμε για τις πληροφορίες.
Respect.............................................αυτό μόνο και......................καλά χιλιόμετρα σε όλους!!!!!!
Να στε καλά παιδες!!
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Γιάνναρε σ ευχαριστώ από καρδιάς για τις εικόνες , τις τόσο αναλυτικές πληροφορίες και που μας ταξίδεψες !
Πραγματικά φάνηκε πόσο το χάρηκες απ το γράψιμο σου . Και εγώ όπως πολύ εδώ μέσα στενοχωρεθήκα που "γύρισες" και τέλειωσε το καθημερινό μας ταξίδι.
Και στο επόμενο με καλό
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Ένα υπέροχο οδοιπορικό.
Ευχαριστούμε για την αναλυτική παρουσίαση και περιγραφή όλων των πληροφοριών. (Οι φωτο απαιχτες)
Ένα μεγάλο respect!
 
Top Bottom