Travelling along the ''Roof of the World" Pamir Highway 2018...the road story

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Γιάνναρε σ ευχαριστώ από καρδιάς για τις εικόνες , τις τόσο αναλυτικές πληροφορίες και που μας ταξίδεψες !
Πραγματικά φάνηκε πόσο το χάρηκες απ το γράψιμο σου . Και εγώ όπως πολύ εδώ μέσα στενοχωρεθήκα που "γύρισες" και τέλειωσε το καθημερινό μας ταξίδι.
Και στο επόμενο με καλό
Εγώ ευχαριστώ Mike! Χαίρομαι που "ταξιδεψαμε" παρεα! Άντε να δούμε πότε θα πιούμε και τον καφέ !

Ένα υπέροχο οδοιπορικό.
Ευχαριστούμε για την αναλυτική παρουσίαση και περιγραφή όλων των πληροφοριών. (Οι φωτο απαιχτες)
Ένα μεγάλο respect!
Να σαι καλά , πάντα όρθιοι !
 
Τελευταία επεξεργασία:

spadi

Μέλος
Περιοχή
Patra
Όνομα
Kostas
Μοτό
Cbf1000
Φίλε Γιάννη πραγματικά το έζησα κι εγω αυτό το ταξίδι, μεσα απο τις φανταστικές φωτογραφίες σου.Περασα δυο ευχάριστα απογεύματα νιώθοντας την μαγεία του ταξιδευτή.Απο τα καλύτερα που εχω διαβάσει όσον αφορά το ύφος και τις εικόνες.Να εισαι καλά κι εύχομαι να συνεχίσεις να ταξιδεύεις..
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Φίλε Γιάννη πραγματικά το έζησα κι εγω αυτό το ταξίδι, μεσα απο τις φανταστικές φωτογραφίες σου.Περασα δυο ευχάριστα απογεύματα νιώθοντας την μαγεία του ταξιδευτή.Απο τα καλύτερα που εχω διαβάσει όσον αφορά το ύφος και τις εικόνες.Να εισαι καλά κι εύχομαι να συνεχίσεις να ταξιδεύεις..
Σ'ευχαριστώ πολύ Κώστα για τα καλά σου λόγια, εύχομαι κι εσύ να είσαι γερός να εκπληρώνεις τα ταξιδιωτικά σου όνειρα! :ok:
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Αδερφέ για'μέ τα λόγια είναι περιττά αλλά ομολογώ το μπράβο είναι λίγο για εσένα και τον συνοδοιπόρο σου.Μπράβο ρε μάγκες που κάνετε τα όνειρα σας πραγματικότητα,μπράβο σου που το μοιράστηκες μαζί μας και ειλικρινά μιας και σας"παρακολουθούσα"κατα τη διάρκεια του ταξιδιού"ταξίδευα"μαζί σας.Όσο για το τρόπο γραφής σου και τις φωτό πραγματικά είναι σε άλλο level!Νάχετε την υγειά σας και να πραγματοποιήσετε όλα τα όνειρα σας!
Υγ άργησα να σου απαντήσω μιάς και δεν μπαίνω συχνά στο forum πλέον δυστυχώς.Γνώρισα εξαιρετικούς και αξιόλογους ανθρώπους ανα την Ελλάδα που μας"ένωσαν"οι 2 τροχοί,άλλοι αποχώρησαν και άλλοι παρέμειναν,διασπαστίκανε και μοιραστίκανε και δεν κατάλαβα το γιατί και δεν βρίσκω τον λόγο,δεν είμαι τύπος που διαλέγει"στρατόπεδα"αλλά δεν είμαι και χαζομ@λ@κ@ς,με γνωρίζεις καλά άλλωστε.Καλή συνέχεια,over and out!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paulos.gs

Μέλος
Περιοχή
ιεραπετρα
Όνομα
παυλος
Μοτό
r1200gs
δυστυχως τελειωσε!γιαννη φιλε κολλητε,δεν εχω λογια για το υπεροχο ταξιδιωτικο που εγραψες.το μεσημερι που μιλησαμε εκατσα και το διαβασα.,δεν ξερω πραγματικα απο που να αρχισω και που να τελειωσω. ολα ηταν μαγευτικα τα μερη η περιγραφη σου οι φωτογραφιες τα παντα.Μακαρι να μπορουσα να ερχομουν και εγω.. ευχομαι να εισαι υγιης και να ταξιδευεις οσο περισσοτερο μπορεις!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Αδερφέ για'μέ τα λόγια είναι περιττά αλλά ομολογώ το μπράβο είναι λίγο για εσένα και τον συνοδοιπόρο σου.Μπράβο ρε μάγκες που κάνετε τα όνειρα σας πραγματικότητα,μπράβο σου που το μοιράστηκες μαζί μας και ειλικρινά μιας και σας"παρακολουθούσα"κατα τη διάρκεια του ταξιδιού"ταξίδευα"μαζί σας.Όσο για το τρόπο γραφής σου και τις φωτό πραγματικά είναι σε άλλο level!Νάχετε την υγειά σας και να πραγματοποιήσετε όλα τα όνειρα σας!
Υγ άργησα να σου απαντήσω μιάς και δεν μπαίνω συχνά στο forum πλέον δυστυχώς.Γνώρισα εξαιρετικούς και αξιόλογους ανθρώπους ανα την Ελλάδα που μας"ένωσαν"οι 2 τροχοί,άλλοι αποχώρησαν και άλλοι παρέμειναν,διασπαστίκανε και μοιραστίκανε και δεν κατάλαβα το γιατί και δεν βρίσκω τον λόγο,δεν είμαι τύπος που διαλέγει"στρατόπεδα"αλλά δεν είμαι και χαζομ@λ@κ@ς,με γνωρίζεις καλά άλλωστε.Καλή συνέχεια,over and out!
Σ' Ευχαριστώ φιλαράκι , να σαι καλά! Θα τα πούμε στο ΠετρOFFy εμείς , κανόνισε να κάνω βόλτα τον περτικαλι διάολο και που ξέρεις μπορεί να με κάνεις και ΚΤΜα

δυστυχως τελειωσε!γιαννη φιλε κολλητε,δεν εχω λογια για το υπεροχο ταξιδιωτικο που εγραψες.το μεσημερι που μιλησαμε εκατσα και το διαβασα.,δεν ξερω πραγματικα απο που να αρχισω και που να τελειωσω. ολα ηταν μαγευτικα τα μερη η περιγραφη σου οι φωτογραφιες τα παντα.Μακαρι να μπορουσα να ερχομουν και εγω.. ευχομαι να εισαι υγιης και να ταξιδευεις οσο περισσοτερο μπορεις!
Κολλητέ μου μακάρι να ησουν και εύχομαι κάποτε να το πραγματοποιήσεις! Όπως εύχομαι να ξαναταξιδεψουμε παρέα κάποια στιγμή στο μέλλον, έχει αποδειχτεί ότι με αντέχεις ! Υγεία κι όλα θα έρθουν !
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Γιάννη jmar κ Κώστας lucky_explorer1200 σας εύχομαι ,να είστε πάντα καλά κ να πραγματοποιηθεί καθε ταξιδιωτική επιθυμία σας.

Γιάννη δεν ξέρω τι να γράψω για ότι μας πέρασες απο γραπτό κ απο φωτογραφίες.

Ζουμαρα όλες τις φώτο των μικρών παιδιών για να δω τα αγνά μάτια τους ,το ακακο βλέμμα τους,έμαθα για το πόσο φιλοξενία σας πρόσφεραν σε ολα αυτα τα μερη κ είδα τα πανέμορφα τοπία.
Σε ευχαριστώ για το εξαιρετικό αυτό ταξίδι που μοιραστηκες μαζί μας.:ok::)
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Γιάννη jmar κ Κώστας lucky_explorer1200 σας εύχομαι ,να είστε πάντα καλά κ να πραγματοποιηθεί καθε ταξιδιωτική επιθυμία σας.

Γιάννη δεν ξέρω τι να γράψω για ότι μας πέρασες απο γραπτό κ απο φωτογραφίες.

Ζουμαρα όλες τις φώτο των μικρών παιδιών για να δω τα αγνά μάτια τους ,το ακακο βλέμμα τους,έμαθα για το πόσο φιλοξενία σας πρόσφεραν σε ολα αυτα τα μερη κ είδα τα πανέμορφα τοπία.
Σε ευχαριστώ για το εξαιρετικό αυτό ταξίδι που μοιραστηκες μαζί μας.:ok::)

Να σαι καλά Λεωνίδα, η ζεστασιά των ανθρώπων και το βλέμμα τους ήταν το κάτι άλλο πέρα απ τα τοπία και τις άλλες ομορφιές ! Εύχομαι κι εσύ ότι επιθυμείς και πάντα όρθιος!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Δεν υπαρχουν λογια να περιγραψω αυτο που διαβασα απο τις 2 το μεσιμερι εως τωρα.... ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ....Σε χαρηκα και με πειρες δικαβαλο για ολες αυτες τις ωρες!!!!!! Σε ευχαριστω για καθε αναλυτικη πληροφορια...... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δεν υπαρχουν λογια να περιγραψω αυτο που διαβασα απο τις 2 το μεσιμερι εως τωρα.... ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ....Σε χαρηκα και με πειρες δικαβαλο για ολες αυτες τις ωρες!!!!!! Σε ευχαριστω για καθε αναλυτικη πληροφορια...... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!
Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Χαίρομαι ιδιαίτερα που έστω και νοητικά συνταξιδεψες μαζί μου! :)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Σωραιος,απολαυστικο,αναλυτικο με ωραια γραφη και πολλες πληροφοριες.
Σ ευχαριστω πολυ για τον κοπο που εκανες να το μοιραστεις
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Σωραιος,απολαυστικο,αναλυτικο με ωραια γραφη και πολλες πληροφοριες.
Σ ευχαριστω πολυ για τον κοπο που εκανες να το μοιραστεις
Να είσαι καλά, σ'ευχαριστω! :ok:
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Τώρα τι να πω για αυτο το ταξιδιωτικό νομίζω από τα κορυφαία που έχω διαβάσει αν οχι το κορυφαίο. Μέρη μαγικά, μέρη παραμυθένια θα έλεγα. Πραγματικά συγχαρητήρια και στους δύο που κάνατε αυτο το ταξίδι και ειδικά σε εσένα Γιάννη που το έκανες ολόκληρο και σολο απο ενα σημείο και μετά. Τι να πω με έχεις κάνει να ονηρεύομαι και να σκέφτομαι ότι ίσως κάποτε κάνω και εγώ το ίδιο.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αγορινα σου ταπα και κατ'ιδιαν, οτι και να πω ειναι λιγο, οχι μονο για το ταξιδι - γιατι θελει ..κοχονες για τετοιο τεραστιο ταξιδι σε χρονο και χιλιομετρα - αλλα και για το ταξιδιωτικο με τις παμπολλες υπεροχες φωτο, τις πληροφοριες για τα μερη που επισκεφτηκατε/επισκεφτηκες και τον χειμαρωδη λογο σου! :D :cool: Ευχομαι νασαι καλα να ταξιδευεις οπου θελησεις, ισως πιο ανατολικα κατα Μογγολια μερια (οπως σουπανε οι τυποι με το transformer τζιπ στη Ρωσια :)) ή πολυ πιο νοτια για μια διασχιση Αφρικης! Σου ευχομαι συναστρια για να κατσει οτι επιθυμεις!! ;) :ok:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Τώρα τι να πω για αυτο το ταξιδιωτικό νομίζω από τα κορυφαία που έχω διαβάσει αν οχι το κορυφαίο. Μέρη μαγικά, μέρη παραμυθένια θα έλεγα. Πραγματικά συγχαρητήρια και στους δύο που κάνατε αυτο το ταξίδι και ειδικά σε εσένα Γιάννη που το έκανες ολόκληρο και σολο απο ενα σημείο και μετά. Τι να πω με έχεις κάνει να ονηρεύομαι και να σκέφτομαι ότι ίσως κάποτε κάνω και εγώ το ίδιο.
Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Εύχομαι μια μέρα να το πραγματοποιήσεις και να έχω συμβάλει κι εγώ με τις πληροφορίες και τις εικονες που παρέθεσα, όπως συνεβει και με εμένα από αλλους!


Αγορινα σου ταπα και κατ'ιδιαν, οτι και να πω ειναι λιγο, οχι μονο για το ταξιδι - γιατι θελει ..κοχονες για τετοιο τεραστιο ταξιδι σε χρονο και χιλιομετρα - αλλα και για το ταξιδιωτικο με τις παμπολλες υπεροχες φωτο, τις πληροφοριες για τα μερη που επισκεφτηκατε/επισκεφτηκες και τον χειμαρωδη λογο σου! :D :cool: Ευχομαι νασαι καλα να ταξιδευεις οπου θελησεις, ισως πιο ανατολικα κατα Μογγολια μερια (οπως σουπανε οι τυποι με το transformer τζιπ στη Ρωσια :)) ή πολυ πιο νοτια για μια διασχιση Αφρικης! Σου ευχομαι συναστρια για να κατσει οτι επιθυμεις!! ;) :ok:
Πολλά ευχαριστώ Γιωργαρε! Να είσαι κι εσυ καλά να "καταπίνεις" τα χλμ όπως εσυ ξέρεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Έπος!! Πολλά respect! Δεν άφηνα τον εαυτό μου να διαβάζει πάνω από μία ώρα για να το ξεκοκαλίζω και να μην πέρναγα βιαστικά τίποτα....
Άνοιγα google maps και τέτοια.... Κατατοπιστικότατη και η περιγραφή σου!
Μακάρι να πάω και εγώ εκεί κάποια στιγμή. Οι εικόνες από τα pamir εξωπραγματικές!!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Έπος!! Πολλά respect! Δεν άφηνα τον εαυτό μου να διαβάζει πάνω από μία ώρα για να το ξεκοκαλίζω και να μην πέρναγα βιαστικά τίποτα....
Άνοιγα google maps και τέτοια.... Κατατοπιστικότατη και η περιγραφή σου!
Μακάρι να πάω και εγώ εκεί κάποια στιγμή. Οι εικόνες από τα pamir εξωπραγματικές!!!
Να σαι καλά φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λόγια σου! :ok:

Στο εύχομαι ολόψυχα να το πραγματοποιήσεις μια μέρα! :friendship:
 
Top Bottom