Trekking, hiking, περπάτημα βουνού

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχει ένα μαγαζί στην Αγία Παρασκευής 3..διπλα στην μεσογείων
Explorer... Λεγεται
Κάνε τον κόπο και πήγαινε μια βολτα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
να πάω δεν είναι κόπος. και ο Πειραιάς μιά γκαζιά είναι.

αν πέσω σε κανένα @@ που θα μου ρίξει μιά τρακοσαρού (ή πεντακοσαρού από Δευτέρα) γιατί δεν ψωνίζω κοντά στην έδρα μου τι θα καταλάβω;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
να πάω δεν είναι κόπος. και ο Πειραιάς μιά γκαζιά είναι.

αν πέσω σε κανένα @@ που θα μου ρίξει μιά τρακοσαρού (ή πεντακοσαρού από Δευτέρα) γιατί δεν ψωνίζω κοντά στην έδρα μου τι θα καταλάβω;
Δεν έχω καταλάβει ότι υπάρχει τέτοιος περιορισμός... Εχω βλέπεις το χαρτί από την δουλειά για ολα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
να πάω δεν είναι κόπος. και ο Πειραιάς μιά γκαζιά είναι.

αν πέσω σε κανένα @@ που θα μου ρίξει μιά τρακοσαρού (ή πεντακοσαρού από Δευτέρα) γιατί δεν ψωνίζω κοντά στην έδρα μου τι θα καταλάβω;
Δεν έχεις βεβαίωση από την Εργάνη...?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν έχεις βεβαίωση από την Εργάνη...?
Δεν έχω βγάλει φρέσκο, έχω τυπώσει δήλωση αυτοαπασχολούμενου.

Αν σε βρει στο μαγαζί, η βεβαίωση ισχύει; Πχ είχαμε δει ρεπορτάζ από Ερμού (πρέπει να ήταν) που έγραφαν κόσμο κυριολεκτικά στην πόρτα του κλικ αγουέι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν έχω βγάλει φρέσκο, έχω τυπώσει δήλωση αυτοαπασχολούμενου.

Αν σε βρει στο μαγαζί, η βεβαίωση ισχύει; Πχ είχαμε δει ρεπορτάζ από Ερμού (πρέπει να ήταν) που έγραφαν κόσμο κυριολεκτικά στην πόρτα του κλικ αγουέι.
Νομίζω με την επαγγελματική βεβαίωση δεν έχεις πρόβλημα κίνησης εντός νομού.
Ούτε θα πρέπει να εξηγήσεις τον λόγο που βρίσκεσαι εκεί.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλά, πέραν αυτού... Άντε και πήγες, Pegasus trail GTX δεν έχει η χώρα λέμε :p
Terrex πολλά πολλά δεν έχει ούτε online... Που εντάξει, ένα μοντέλο ενδιαφέρει πρακτικά.
Σαλομον από ότι κατάλαβα (eshop δεν έχει η Ελληνική, είπαμε δεν είμαστε τίποτα τριτοτέταρτοι γυφταίοι να ασχολούμαστε με λεφτά) πρέπει να πας να φιλήσεις το χέρι του παπά στο κρυφό σχολείο της Κασσαβέτη. Όταν θες 47 1/3 ή 48 είναι ζόρικες οι επιλογές.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Δεν έχω βγάλει φρέσκο, έχω τυπώσει δήλωση αυτοαπασχολούμενου.

Αν σε βρει στο μαγαζί, η βεβαίωση ισχύει; Πχ είχαμε δει ρεπορτάζ από Ερμού (πρέπει να ήταν) που έγραφαν κόσμο κυριολεκτικά στην πόρτα του κλικ αγουέι.
Εσύ amyroukai ,μπορείς να κυκλοφορείς όπου θέλεις εντός και εκτός νομού ως επίτιμος διδάκτορας κοβιδιολογιας. Παρακαλώ πολύ τους διαχειριστές να κανονίσουν τα καθέκαστα για την τελετή αναγόρευσης από το advride.gr...στη δουλειά τους είπα ότι δεν κάνω εμβόλιο αν δε δώσει πράσινο φως ο amyroukai...θα κάνω ο,τι εμβόλιο κάνει και αυτός που θα έχει ψάξει τρεις γενεες πίσω όλους τους εμπλεκόμενους...γουρούνι στο σακί θα πάρουμε;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Al800 τέκνον χαίρομαι που επιλέγεις το σωστό κανάλι που δεν τα παίρνει από το σύστημα για την ενημέρωση σου. Φαντάζομαι και για άλλες σημαντικές ενημερώσεις θα δείξεις την ίδια επιμέλεια, μηχανάκι αποκλειστικά βασισμένο σε ότι γράφει το διαφημιστικό φυλλάδιο που λέει όλη την αλήθεια, την έγκριση τύπου που λέει όλη την αλήθεια (εντάξει μην το δέσεις για προϊόντα οίκου VW και όχι μόνο), τους δημοσιογράφους που λένε όλη την αλήθεια. Δεν θα μπεις στον κόπο να διαβάσεις κάτι άλλο γιατί είναι όλοι ψεκασμένοι, να φανταστείς ότι για τα ρέντη του ρέις λένε ότι θέλουν κατσαβίδιασμα με το που θα βγουν από την έκθεση, δεν το λένε πουθενά η εταιρία και οι δημοσιογράφοι αυτό, είναι σίγουρα ψέμα.

Σε άλλα νέα, για πες, εκεί στον εξωτικό βορρά πως πάει με τα χιόνια, θα πάρετε adidas cold rdy;
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Al800 τέκνον χαίρομαι που επιλέγεις το σωστό κανάλι που δεν τα παίρνει από το σύστημα για την ενημέρωση σου. Φαντάζομαι και για άλλες σημαντικές ενημερώσεις θα δείξεις την ίδια επιμέλεια, μηχανάκι αποκλειστικά βασισμένο σε ότι γράφει το διαφημιστικό φυλλάδιο που λέει όλη την αλήθεια, την έγκριση τύπου που λέει όλη την αλήθεια (εντάξει μην το δέσεις για προϊόντα οίκου VW και όχι μόνο), τους δημοσιογράφους που λένε όλη την αλήθεια. Δεν θα μπεις στον κόπο να διαβάσεις κάτι άλλο γιατί είναι όλοι ψεκασμένοι, να φανταστείς ότι για τα ρέντη του ρέις λένε ότι θέλουν κατσαβίδιασμα με το που θα βγουν από την έκθεση, δεν το λένε πουθενά η εταιρία και οι δημοσιογράφοι αυτό, είναι σίγουρα ψέμα.

Σε άλλα νέα, για πες, εκεί στον εξωτικό βορρά πως πάει με τα χιόνια, θα πάρετε adidas cold rdy;
Τέτοια εγκριση τύπου... Adibas όχι adidas...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με ακολούθησε σπίτι ένα ζευγάρι Quest 4D. 48 νούμερο είναι λίγο σοκαριστικό, το 47&1/3 ήταν οριακό σε μήκος που σημαίνει ότι δεν είναι σωστό για χρήση κάποιων ωρών περπατήματος. Είναι κωμικά σκληρές, αλλά κρατάνε το μετατάρσιο και τον αστράγαλο, σε αντίθεση με άλλες της εταιρίας που δοκίμασα. Τις Χ Ultra δεν τις είχε σε μεγάλο νούμερο αλλά έχουν πιο επίπεδη σόλα μέσα και πιο μαλακό σασί οπότε δεν είναι το ίδιο βολικές. Το αστείο της ιστορίας ήταν ότι έχουν ένα σύστημα που δεν αφήνει το κορδόνι να λυθεί εντελώς αν σπάσει ή αν λυθεί ο πάνω κόμπος και δεν μπορούσα να τις βγάλω χωρίς βοήθεια.

Παρέα πήρα και ένα ελαφρύ παντελόνι water repellent ελαστικό, δεν μου ταιριάζει πολύ εμφανισιακά με την μπότα γιατί είναι tapered κάτω, αυτό που πρέπει να κάνει το κάνει βέβαια οπότε οι πασαρέλες θα περιμένουν να βρω άλλο με πιο φαρδύ πατζάκι.

Εντυπώσεις σύντομα ελπίζω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι είναι "άκομψα" μεγάλο αλλά τι να κάΜεις.
Έχοντας δει πολλά βίντεο στο σωλήνα, πολύς κόσμος έχει χάσει νύχια από το "οριακά μακρύ" παπούτσι, ειδικά κατεβαίνοντας κατηφόρες. Με τα αθλητικά δεν κάνει σοβαρή διαφορά γιατί είναι μαλακό το κέλυφος, οπότε ακόμα και αν πέφτει μπρος το πόδι δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχουν πρόσφυση βέβαια.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ναι είναι "άκομψα" μεγάλο αλλά τι να κάΜεις.
Έχοντας δει πολλά βίντεο στο σωλήνα, πολύς κόσμος έχει χάσει νύχια από το "οριακά μακρύ" παπούτσι, ειδικά κατεβαίνοντας κατηφόρες. Με τα αθλητικά δεν κάνει σοβαρή διαφορά γιατί είναι μαλακό το κέλυφος, οπότε ακόμα και αν πέφτει μπρος το πόδι δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν έχουν πρόσφυση βέβαια.
Πω ναι, την εχω πατήσει με ασφαλειας ετσι, πανω στο μεταλλο...
 
Top Bottom