Triumph Tiger 1200 2021

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
21" τροχος, πιο μαζεμενο μοτερ, βιδωτο υποπλαισιο μερικες απο τις αλλαγες που βλεπω.
 

Coyote

Μέλος
Όνομα
Τάσος
Μοτό
Varadero C-ABS 2010
Πολλά υποσχόμενο το πίσω αμορτισέρ, αν θα πουλιέται με αυτό, η δεξαμενή αζώτου είναι σαν δεύτερη εξάτμιση.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πάντως τα πρώτα τεστ στη παρουσίαση λένε για game changer με το νέο μοτέρ κατά βάση και με τις αλλαγές που έχουν γίνει. Το γνωστό πρόβλημα του 800 στο χώμα με το μοτέρ που δεν βοηθαγε χαμηλά έχει λυθεί και επίσης από στήσιμο αναρτήσεις φαίνεται ικανότατο και στο χώμα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι οκ έπρεπε να το συγκρίνω το νέο look με του Dr big του 90 αλλά μας διαβάζουν και παιδιά που τότε γεννήθηκαν.
Δε πειράζει, να μαθαίνουν και αυτά! :friendship:

Θυμάμαι όταν πρωτοπαρουσιάστηκε το GS1100R στη παρουσίαση του τότε τεύχους του moto (μπορεί και να ήταν άλλο μοτοπεριοδικό, δεν είμαι σίγουρος) έγραφέ: GS1100R ή μηχανή που βγήκε για να δείχνει όμορφο το DR BIG... Που να 'ξεραν οι συντάκτες εκείνης της εποχής πως το σχέδιο αυτό ήταν χρόνια μπροστά και θα μας συνόδευει κοντά 30 χρόνια στις περισσότερες mega On/Off....
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Συμφωνα με κατι που καποτε διαβασα, ο σχεδιαστης του big και του r1100gs ηταν το ιδιο προσωπο.
Σε σχεση με το triumph τωρα, ο 21 τροχος ισως σημαινει κατι σημαντικα πιο ελαφρυ απο τον προκατοχο του.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Ας βάλουν και το μοτέρ και σε 17 ίντσΟ concept δε πάμε όλοι χώμα.....

Κι ας ακούει ο tc-drift
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι να δεις αν είναι 230 η 240 κιλά...?

Μαρεσει....
Όλα να τα δω :p

Και εμένα μου αρέσει, παρά το ότι όλη η μοτοσικλέτα είναι "οπτικό δάνειο".
 

TeoK

Μέλος
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Tiger 1200
Ας ελπίσουμε ότι έκαναν και κάτι με τις θερμοκρασίες που βγάζει το μοτέρ….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom