Triumph Tiger 800 (όχι XC)

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
To ζορικο σημειο ειναι το καλωδιο της μιζας, μπορεις να το περασεις χωρις να βγαλεις τιποτα αλλα ειναι λεπτοδουλεια το βιδωμα, δεν ειναι ακατορθωτο αλλα θελει λιγο κοπο.
Εγω το ειχα κανει βιδες ολο γιατι αλλαξα και μιζα ταυτοχρονα. Θα αντικαταστησεις το κοκκινο καλωδιο απο το θετικο πολο της μπαταριας προς το ρελε και το μαυρο απο το ρελε στη μιζα. Αν θες φτιαχνεις και ενα για τη γειωση, εγω αφησα το μαμα.
Ίσως προσπαθήσω να το αλλάξω προληπτικά.. Ευχαριστώ..
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Καλησπέρα μάγκες... Έχει αλλάξει κάποιος φίλτρο βενζίνης στο τίγρη..?Έχω 60000χλμ χρειάζεται?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Στα περισσότερα μηχανάκια μπορείς να κάνεις reset την ένδειξη για το service πατώντας κάποιο συνδυασμό κουμπιών. Στο Tiger μάλλον δεν ισχύει αυτό και πρέπει να γίνει από διαγνωστικό της εταιρείας :rolleyes:.
jimmatas μήπως έχεις βρει κάτι;
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Στα περισσότερα μηχανάκια μπορείς να κάνεις reset την ένδειξη για το service πατώντας κάποιο συνδυασμό κουμπιών. Στο Tiger μάλλον δεν ισχύει αυτό και πρέπει να γίνει από διαγνωστικό της εταιρείας :rolleyes:.
jimmatas μήπως έχεις βρει κάτι;
Moνο με διαγνωστικο σβηνει αλλα οχι εντελως, νομιζω εχει επιλογη 5 η 10χιλ χλμ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μήπως γίνεται δουλειά με τον παρακάτω τρόπο?
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Στα μοντελα με TFT μαλλον κατι γινεται, στα κλασσικα κοντερ δε νομιζω.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Αν ο μηχανικός σου έχει διαγνωστικό και τη κατάλληλη φύσα για να συνδεθεί, μπορεί να σου κάνει reset και να σου προγραμματίσει ξανά το διάστημα χιλιομέτρων για σέρβις. Στο δικό μου το ρύθμισε στις 7500. Επιπλέον με το που το σύνδεσε ,του έδειξε ότι υπήρχε και διαθέσιμη αναβάθμιση εγκεφάλου από την Triumph και την έκανε απευθείας.

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μήπως γίνεται δουλειά με τον παρακάτω τρόπο?
Στα μοντελα με TFT μαλλον κατι γινεται, στα κλασσικα κοντερ δε νομιζω.
Thenos ευχαριστούμε αλλά ούτε το δικό μου είναι με TFT.

Τουλάχιστον στα δικά μας εμφανίζει ένα διακριτικό κλειδάκι και όχι το πορτοκαλί φωτάκι που χτυπάει στο νευρικό σου σύστημα o_O:laugh:
 
Top Bottom