Tuareg-660

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Και διπλός με την comfort σέλα τα πράγματα είναι εξαιρετικά καλά. Και σε εθνική και σε επαρχιακό άνετη και οι δυο. 1.83 ο οδηγός 1.78 η συνοδηγός.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
1.78 η συνοδηγός.
Η συνοδηγός με αυτό το ύψος πρέπει να οδηγαει δίκη της μηχανή. Εδώ κάνουμε αμάν εμείς οι κοντές να βρούμε μηχανή να φτάνουμε κάτω και εκείνη τρία μέτρα να κάθεται πίσω;; no no no

:yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Η συνοδηγός με αυτό το ύψος πρέπει να οδηγαει δίκη της μηχανή. Εδώ κάνουμε αμάν εμείς οι κοντές να βρούμε μηχανή να φτάνουμε κάτω και εκείνη τρία μέτρα να κάθεται πίσω;; no no no

:yew:
Τι κοντή ρε;
Μια χαρά γυναικάρα είσαι .















Να δεις τι πανηγύρι θα γίνει τώρα που το εγραψα αυτό χαχαχαχαχαχα
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Η συνοδηγός με αυτό το ύψος πρέπει να οδηγαει δίκη της μηχανή. Εδώ κάνουμε αμάν εμείς οι κοντές να βρούμε μηχανή να φτάνουμε κάτω και εκείνη τρία μέτρα να κάθεται πίσω;; no no no

:yew:
Χαχαχαχα. Είναι ψηλή η αλήθεια είναι!!! Πάντως πέρα από την πλάκα σε δίωρη συνεχόμενη χωρίς στάση εθνική(Τρίπολη -Πάτρα) 130-150 ανετότατα χωρίς κανένα θέμα.
Το ίδιο και σε επαρχιακό κομμάτι (Τρίπολη - Λεωνιδιο-λουκα-βαμβακου-Τρίπολη )


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23





Μετά από σχεδόν ένα μήνα λόγο των αυχενικών συνδρομων που μας βασανίζουν το τελευταίο περίπου δίμηνο. Έχει έρθει και καιρό το καινούριο Klim και σήμερα έτσι λιγο το δοκιμάσαμε.
Πανάλαφρο εξαιρετική η ζελατίνα του και μέχρι τα 130 που πήγα δεν ενοιωσα κουνήματα η κάτι περίεργα.
Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.
Καλό χρυσό και άγιο το arai x4 αλλα πολύ βαρύ για τον αυχένα μου παιδιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660





Μετά από σχεδόν ένα μήνα λόγο των αυχενικών συνδρομων που μας βασανίζουν το τελευταίο περίπου δίμηνο. Έχει έρθει και καιρό το καινούριο Klim και σήμερα έτσι λιγο το δοκιμάσαμε.
Πανάλαφρο εξαιρετική η ζελατίνα του και μέχρι τα 130 που πήγα δεν ενοιωσα κουνήματα η κάτι περίεργα.
Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.
Καλό χρυσό και άγιο το arai x4 αλλα πολύ βαρύ για τον αυχένα μου παιδιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μήπως ο γύσος επιβαρύνει το πρόβλημα ;
Δεν έχω δοκιμάσει με γυσο κράνος αλλά δεν υστερεί σε αεροδυναμική ; Μήπως σου προκαλεί και ο αέρας το πρόβλημα ή το έξτρα βάρος .

Πεντακάθαρο το έχεις το τουαρεγκ , ωραίος o_O:D:D:ok:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μήπως ο γύσος επιβαρύνει το πρόβλημα ;
Δεν έχω δοκιμάσει με γυσο κράνος αλλά δεν υστερεί σε αεροδυναμική ; Μήπως σου προκαλεί και ο αέρας το πρόβλημα ή το έξτρα βάρος .

Πεντακάθαρο το έχεις το τουαρεγκ , ωραίος o_O:D:D:ok:
Τα κράνη με γείσο είναι μελετημενα για όρθια οδηγηση και με περισσότερα πλεονεκτήματα από τα σπορ και Τούρινγκ στην ονοφαδα
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Τα κράνη με γείσο είναι μελετημενα για όρθια οδηγηση και με περισσότερα πλεονεκτήματα από τα σπορ και Τούρινγκ στην ονοφαδα
Όποτε στο τουρινγκ και σε καθήστη θέση μήπως των επιβαρύνει στον αυχένα ο αέρας ;
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Μήπως ο γύσος επιβαρύνει το πρόβλημα ;
Δεν έχω δοκιμάσει με γυσο κράνος αλλά δεν υστερεί σε αεροδυναμική ; Μήπως σου προκαλεί και ο αέρας το πρόβλημα ή το έξτρα βάρος .

Πεντακάθαρο το έχεις το τουαρεγκ , ωραίος o_O:D:D:ok:
Χαχχαχα. Κλεισμένο ένα μήνα είχε φάει την συντήρηση του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όποτε στο τουρινγκ και σε καθήστη θέση μήπως των επιβαρύνει στον αυχένα ο αέρας ;
Τούρινγκ ...εννοώ την πιο σκυφτη θέση οδήγησης σε άλλα μηχανάκια .
Για παράδειγμα...το γείσο στο gs δεν με ενοχλησε ποτέ, ενώ στο xr απλά δεν μπορείς να οδηγήσεις.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τούρινγκ ...εννοώ την πιο σκυφτη θέση οδήγησης σε άλλα μηχανάκια .
Για παράδειγμα...το γείσο στο gs δεν με ενοχλησε ποτέ, ενώ στο xr απλά δεν μπορείς να οδηγήσεις.
Και να συμπληρώσω πως τα κράνη με γείσο δεν έχουν όλα την ίδια συμπεριφορά.
Παράδειγμα το icon είναι εξαιρετικό από θέμα αεροδυναμικής παρόλο το βάρος του σε αντίθεση με το Carbon Nishua το οποίο είναι υποδεέστερο και πολύ ελαφρύτερο από το προαναφερθέν.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Τούρινγκ ...εννοώ την πιο σκυφτη θέση οδήγησης σε άλλα μηχανάκια .
Για παράδειγμα...το γείσο στο gs δεν με ενοχλησε ποτέ, ενώ στο xr απλά δεν μπορείς να οδηγήσεις.
Και να συμπληρώσω πως τα κράνη με γείσο δεν έχουν όλα την ίδια συμπεριφορά.
Παράδειγμα το icon είναι εξαιρετικό από θέμα αεροδυναμικής παρόλο το βάρος του σε αντίθεση με το Carbon Nishua το οποίο είναι υποδεέστερο και πολύ ελαφρύτερο από το προαναφερθέν.
Είναι συνδιασμός ύψους αναβάτη, ύψους ζελατίνας, θέσης οδήγησης, κατασκευής γείσου.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Αν δεν τρέχεις, τα έχεις λύσει όλα αυτά τα προβλήματα :friend:!!!!




Εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο αμυρού::::
130 max :yew:
Ισχύει. Αν έχεις μηχανάκι με ανεμοκάλυψη που καλύπτει το γείσο, τρέχεις γιατί δεν ζορίζεσαι. Νοσταλγώ τις εποχές με το στρώμα που πήγαινες με 140 στο κοντέρ και ζελατίνα ανοιχτή. Τώρα με μηχανάκι χωρίς φαίρινγκ παω με 80 για να χω το ίδιο εφέ. Στα 120 με ζελατίνα κλειστή δεν νιώθω το κράνος αλλά ο αέρας στο στήθος είναι θέμα. Οπότε 80... Χαλλλλαραααα...
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Την Κυριακή που λέτε κάναμε ποδαρικό..



Πήγα να φύγω απο καφέ, ανάβανε όλα αλλα μόλις πάταγες τη μίζα ακουγότανε το κλασικό "τακ" του ρελέ.

Σήμερα η νεκροψία έδειξε όντως μίζα, στο συνεργείο μου είπαν πως είναι η 2η που τους σκάει, η δική μου στα 5500χμ η άλλη στα ~3500χμ

υγ: Δεν ξερω αν η οδική (ή το σύμπαν) προσπαθεί να μου πεί κάτι στέλνοντας φορτηγό με την καρότσα βαμένη στα χρώματα της Ιταλικής σημαίας
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Την Κυριακή που λέτε κάναμε ποδαρικό..



Πήγα να φύγω απο καφέ, ανάβανε όλα αλλα μόλις πάταγες τη μίζα ακουγότανε το κλασικό "τακ" του ρελέ.

Σήμερα η νεκροψία έδειξε όντως μίζα, στο συνεργείο μου είπαν πως είναι η 2η που τους σκάει, η δική μου στα 5500χμ η άλλη στα ~3500χμ

υγ: Δεν ξερω αν η οδική (ή το σύμπαν) προσπαθεί να μου πεί κάτι στέλνοντας φορτηγό με την καρότσα βαμένη στα χρώματα της Ιταλικής σημαίας
Το ίδιο είχα πάθει και εγώ αλλα δεν ήταν η μίζα. Ήταν μια φυσά στο κάτω μέρος που είχε φύγει από την θέση της. Άναβε κανονικά η οθόνη και έκανε αυτό το τικ αλλα δεν γυρνούσε. Και τελικά ήταν η φυσά που είχε ξεκουμπωθει.
Κανείς δεν το φανταζόταν το βρήκαν τα παιδιά στο motocohics (Loukas douros).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Σήμερα η νεκροψία έδειξε όντως μίζα, στο συνεργείο μου είπαν πως είναι η 2η που τους σκάει, η δική μου στα 5500χμ η άλλη στα ~3500χμ
Πώς έσκασε η μίζα μάστορα? Τι ζημιά έπαθε δλδ σε τόσα λίγα χιλιόμετρα?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την Κυριακή που λέτε κάναμε ποδαρικό..



Πήγα να φύγω απο καφέ, ανάβανε όλα αλλα μόλις πάταγες τη μίζα ακουγότανε το κλασικό "τακ" του ρελέ.

Σήμερα η νεκροψία έδειξε όντως μίζα, στο συνεργείο μου είπαν πως είναι η 2η που τους σκάει, η δική μου στα 5500χμ η άλλη στα ~3500χμ

υγ: Δεν ξερω αν η οδική (ή το σύμπαν) προσπαθεί να μου πεί κάτι στέλνοντας φορτηγό με την καρότσα βαμένη στα χρώματα της Ιταλικής σημαίας
Όσο έχεις το μπαούλο πίσω, το σύμπαν θα σου στέλνει sms
 
Top Bottom