Tuareg-660

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Παντως εγω με 1,87 υψος στο τενερε και απλο κα raid δεν ειχα κανενα θεμα με το τιμονι σελα,αντιθετα στην ορθια θεση ημουν τελεια ,καλυτερα απο το 790 που εχω και εχω βαλει αποστατες ,στο τενερε δεν θα εβαζα τιποτα, καθιστος με ξενισε λιγο το μικρο τιμονι χωρις να ειναι προβλημα ομως , μηπως να το ξαναδεις χωρις να εχεις στο μυαλο σου το 660? καμια σχεση αλλωστε.
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Πολη;;ποτε ποτε ποτε...
Επαρχεια ειμαι...
Δυστυχως το touareg με φοβιζει οσο αναφορα την αξιοπιστια του κ το ποιος θα μου το φτιαχνει??μενω Καβαλα, διπλα,σε χωριο...
Θα παω να το δω αλλα με μιση καρδια..
Η καρδια μου ραγισε στη μεση σημερα οταν εκανα βολτα το τενερε 700 rally...!
Θα έλεγα ότι είσαι λίγο προκατειλημμένος με τα aprilia,όπως όλοι όσοι δεν είχατε ποτέ..Έχω αλλάξει 4 aprilia.. Καμιά βλακεία ίσως να σου βγάλει στην αρχή, παιδική ασθένεια,αλλά όχι κάτι σοβαρό,το καταλάβω ότι είναι δύσκολο από θέμα συνεργείων στην επαρχία .. Κάνεις κ μια επέκταση εγγύησης στα 4 χρόνια κ έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..Εγώ θα σου πω οδήγησε το κ αν σου κάνει προχώρα..
 

Giwrgosv

Μέλος
Όνομα
Giwrgos
Μοτό
Tiger 800 xc
Το μηχανάκι είναι οτκ στη μεσαία κατηγορία από adv βόλτες μέχρι ταξίδια. Vfm σε σχέση με άλλα κατηγορίας του και από θέματα δεν έχει ακουστεί κάτι.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Στα ιδια;;; νομιζω λιγο δυσκολο..
Αμφιβαλω δλδ..νομιζω ποιο ακριβο θαναι..
Κ αμα βγει φθινοπωρο??
Το καλοκαιρι θα ταξιδευω μονο στον υπνο μου?? !!
Έχουν πει ότι θα είναι κάτω απ' 12000€ και θα έρθει Μάρτιο Ευρώπη .
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
mallllias φιλαράκι να σαι καλά μου έφερες γέλιο πολύ με τις περιγραφές σου και τις ρητορικές σου ερωτήσεις. Αν δεν είσαι τρολ ένα έχω να σου πω, κανε μια παύση και πάρε μια ανάσα.
αν από την άλλη τρολλαρεις, εύγε!
Εγώ πάντως το απόλαυσα!
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
mallllias φιλαράκι να σαι καλά μου έφερες γέλιο πολύ με τις περιγραφές σου και τις ρητορικές σου ερωτήσεις. Αν δεν είσαι τρολ ένα έχω να σου πω, κανε μια παύση και πάρε μια ανάσα.
αν από την άλλη τρολλαρεις, εύγε!
Εγώ πάντως το απόλαυσα!
Οχι φιλος ,δε τρολαρω...
Απλα χθες εφαγα κατραπακια, τσεκουρια στο κεφαλι ,πως το λενε..
Ανεβηκα στο rally κ ηταν λες κ ανεβηκα σε ενα ψεμα,εκανα βολτα κ ελεγα οχι ρε πουσ%# ,ε οχι ελεγα ,καταλαβες??
Εσυ γελασες εγω "εκλαψα".
Ευχομαι ,πραγματικα,το WRaid που θα το δω συντομα να μεχει ποιο κοντα στο τημονι για να μη χρειαζεται να σκηβω...
Σε ολα μπορω να προσαρμοστω,στο να σκηβω οδηγοντας οχι.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Οχι φιλος ,δε τρολαρω...
Απλα χθες εφαγα κατραπακια, τσεκουρια στο κεφαλι ,πως το λενε..
Ανεβηκα στο rally κ ηταν λες κ ανεβηκα σε ενα ψεμα,εκανα βολτα κ ελεγα οχι ρε πουσ%# ,ε οχι ελεγα ,καταλαβες??
Εσυ γελασες εγω "εκλαψα".
Ευχομαι ,πραγματικα,το WRaid που θα το δω συντομα να μεχει ποιο κοντα στο τημονι για να μη χρειαζεται να σκηβω...
Σε ολα μπορω να προσαρμοστω,στο να σκηβω οδηγοντας οχι.
Σου το εύχομαι φίλε!
περιμενω να ακούσω εντυπώσεις!
Γράψε το review του raid στο thread του kove όμως, έτσι για να αλλάζουν λίγο και τα θέματα!
χαχα
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Σου το εύχομαι φίλε!
περιμενω να ακούσω εντυπώσεις!
Γράψε το review του raid στο thread του kove όμως, έτσι για να αλλάζουν λίγο και τα θέματα!
χαχα
Τι να κανουμε ,γουστα ειναι αυτα..
Το xt660z που ειχα ,αν ειδες το βιντεο,για να το φερω στα μετρα μου αλλαξα πιρουνια μπροστα κ εβαλα τερατα αποστατες και κουμπωνα απολυτα..
Αλλα αν με καποιο τροπο πλησιασω σε αυτη τη θεση οδηγησης ενα απτα 2 τενερε,WR η απλο τοτε ολα οκ..
Θυμαμαι τη μερα που πηγαιναμε στα κεπ για μεταβηβαση με το παιδι που του εδωσα το xt660z κ τον ειχα δικαβαλο ,μου λεει,
"φιλε η σελα κ πισω στο xt σου ειναι καναπες μπροστα στο t7 που σκεφτεσαι γιατι τοκανα βολτα"
Μη με γ@μ@ς κ συ τον λεω γιατι το σκεφτομαι πολυ αυτο!!
Αντε γελα τωρα ακομα λιγο
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Έχεις καμία φωτό από το σεταπ του τιμονιού στο 660;
Στη σελιδα 43 αυτου του θρετ εχω ποσταρει βιντεο με το xt660z που ειχα κανει για να το παρουσιασω καπως πριν το πουλησω..
Δες το..Δεν υπαρχει 2ο στην Ελλαδα τετοιο..
Το παληκαρι που το πηρε το καταλαβε καλα κ ειναι απολυτα ευχαρηστημενος
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα 2 ....αλλά συγκρίνεις ένα μηχανάκι που μετά από κόπο το έφερες στα μέτρα σου με ένα μηχανάκι ''παρθένο''. Αν οδηγούσες τώρα ένα 660 μαμά ,απογοήτευση θα ήταν και τελείως ακατάλληλο για τα δικά σου θέλω. αν η εργονομία είναι αυτό που σου ξίνισε μόνο , πάρτο , σε λίγους μήνες θα το κάνεις όπως εσύ θέλεις.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Ναι τό είδα.
Υπερβολικό μου φαίνεται.
Τσοπερ για τα γούστα μου.
Εγώ είμαι στο ίδιο ύψος Μ εσένα έχω βάλει μόνο ένα renthal λίγο πιο ψηλό και πιο ανοιχτό και είμαι άρχοντας.
Ούτε καβαλέτα ούτε αποστάτες τπτ.
Για μεικτή οδήγηση,πολύ χώμα αλλά και άσφαλτο.
Οδηγοντας επίσης τ7 φίλων μετά απο το 660,νταξει καλό χρυσό,μέτριο σε όλα,το αγαπώ το εκτιμώ,αλλά είναι πολύ πίσω σε όλα από το τ7.
Καμία σχέση.
Το τ7 είναι ένα σύγχρονο μελετημένο και ζυγισμένο μηχάνημα που μόνο το όνομα έχει κοινό με το 660.
Βασικά η γενική αίσθηση που παίρνω οπότε το οδηγώ είναι ότι η yamaha διόρθωσε όλα τα λάθη και τις παθογένειες του 660,άκουσε το κοινό του 660 τι αλλαγές θα ήθελε και έβγαλε το τ7.
Αλλά χαλάμε και το θέμα του tuareg εδω με αυτά,το οποίο είναι κ αυτό ένα εκπληκτικό μηχάνημα.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Ναι τό είδα.
Υπερβολικό μου φαίνεται.
Τσοπερ για τα γούστα μου.
Εγώ είμαι στο ίδιο ύψος Μ εσένα έχω βάλει μόνο ένα renthal λίγο πιο ψηλό και πιο ανοιχτό και είμαι άρχοντας.
Ούτε καβαλέτα ούτε αποστάτες τπτ.
Για μεικτή οδήγηση,πολύ χώμα αλλά και άσφαλτο.
Οδηγοντας επίσης τ7 φίλων μετά απο το 660,νταξει καλό χρυσό,μέτριο σε όλα,το αγαπώ το εκτιμώ,αλλά είναι πολύ πίσω σε όλα από το τ7.
Καμία σχέση.
Το τ7 είναι ένα σύγχρονο μελετημένο και ζυγισμένο μηχάνημα που μόνο το όνομα έχει κοινό με το 660.
Βασικά η γενική αίσθηση που παίρνω οπότε το οδηγώ είναι ότι η yamaha διόρθωσε όλα τα λάθη και τις παθογένειες του 660,άκουσε το κοινό του 660 τι αλλαγές θα ήθελε και έβγαλε το τ7.
Αλλά χαλάμε και το θέμα του tuareg εδω με αυτά,το οποίο είναι κ αυτό ένα εκπληκτικό μηχάνημα.
Εχεις δικαιο..χαλαμε το θρετ..
Αποσυρομαι απτο θρετ με κατι τελευταιο αν θες...
Δωσε λινκ απτο τιμονι που πηρες σε παρακαλω...
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Ότι έχουν γραφτεί 45 σελίδες για το tuareg σε ένα φορουμ γενικού περιεχομένου ,
ούτε στην aprilia δεν θα το πιστέυουν !!
Γιατί μωρέ...σιγά...αφού έχει πάρει φωτιά η κατηγορία.
Λογικό ειναι
Είναι της μοδος.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Εχεις δικαιο..χαλαμε το θρετ..
Αποσυρομαι απτο θρετ με κατι τελευταιο αν θες...
Δωσε λινκ απτο τιμονι που πηρες σε παρακαλω...
Το τιμόνι επειδή το έχω χρόνια δε.θυμαμαι ακριβως.
Είναι 28mm και είναι το cr high η το rc high.αυτο μου διαφεύγει.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
mallllias φίλε μου ξέφυγε το βίντεο αρχικά αλλά βρηκα το κανάλι σου στο YouTube και από περιέργεια έριξα μια μάτια να δω τι έκανες στο τιμονι. Μπορώ να πω ότι εξεπλάγην ευχαριστα μιας και είδα ότι μιλάω με έναν ιδιαίτερο άνθρωπο με μεράκι και καλλιτεχνικές ανησυχίες. Θα έλεγε κάποιος αντισυμβατικό όπως και η σκαλωσιά που έφτιαξες στο τιμονι σου. Πέρα από το πείραγμα όμως που συνεχίζω να σου κάνω με φιλική διάθεση, πρέπει να πω ότι φαίνεται η προσπάθεια σου και το μεράκι σου. Το μηχανάκι μου άρεσε παρά πολύ και στο χρώμα αλλά και στο πως το έβαζες μέσα στα τοπία των βίντεο. Προφανώς και σήμαινε πολλά για σένα και μόλις σου χάλασε το όνειρο του αντικαταστάτη που είχες στήσει στο καλλιτεχνικό μυαλό σου, επέτρεψε μου να πω, ότι φρικάρεις λίγο.
Και εγώ θα σου πω να πάρεις μια ανάσα γιατί όπως είπε και ο φίλος mitsosdom πιο πάνω συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Το T7 μπορείς σιγουρα να το φέρεις στα μέτρα σου και μη σε χαλάει η μαμά αίσθηση που σου έδωσε. Θα σου βρω και εγώ ένα λινκ με τιμονι της ρενθαλ που κοιτούσα παλιότερα με πολύ ψηλό rise που νομίζω ότι είναι καλύτερο από αποστάτες έτσι κι αλιως όσον αφορά την εργονομία αλλά και τον χειρισμό της μηχανής.
Συνέχισε να είσαι εσυ κι ας γελάμε εμείς καμία φορά. Όχι υποτιμητικά, αλλά αντιδρώντας στην υπερβολή του μυαλού σου, που από ότι φαίνεται παράγει όμορφα πράγματα.
Edit για το λινκ. MX / Enduro - 7/8"
Το 809 και το 838 που είναι ψηλότερο ακόμα σε ενδιαφέρουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
mallllias φίλε μου ξέφυγε το βίντεο αρχικά αλλά βρηκα το κανάλι σου στο YouTube και από περιέργεια έριξα μια μάτια να δω τι έκανες στο τιμονι. Μπορώ να πω ότι εξεπλάγην ευχαριστα μιας και είδα ότι μιλάω με έναν ιδιαίτερο άνθρωπο με μεράκι και καλλιτεχνικές ανησυχίες. Θα έλεγε κάποιος αντισυμβατικό όπως και η σκαλωσιά που έφτιαξες στο τιμονι σου. Πέρα από το πείραγμα όμως που συνεχίζω να σου κάνω με φιλική διάθεση, πρέπει να πω ότι φαίνεται η προσπάθεια σου και το μεράκι σου. Το μηχανάκι μου άρεσε παρά πολύ και στο χρώμα αλλά και στο πως το έβαζες μέσα στα τοπία των βίντεο. Προφανώς και σήμαινε πολλά για σένα και μόλις σου χάλασε το όνειρο του αντικαταστάτη που είχες στήσει στο καλλιτεχνικό μυαλό σου, επέτρεψε μου να πω, ότι φρικάρεις λίγο.
Και εγώ θα σου πω να πάρεις μια ανάσα γιατί όπως είπε και ο φίλος mitsosdom πιο πάνω συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Το T7 μπορείς σιγουρα να το φέρεις στα μέτρα σου και μη σε χαλάει η μαμά αίσθηση που σου έδωσε. Θα σου βρω και εγώ ένα λινκ με τιμονι της ρενθαλ που κοιτούσα παλιότερα με πολύ ψηλό rise που νομίζω ότι είναι καλύτερο από αποστάτες έτσι κι αλιως όσον αφορά την εργονομία αλλά και τον χειρισμό της μηχανής.
Συνέχισε να είσαι εσυ κι ας γελάμε εμείς καμία φορά. Όχι υποτιμητικά, αλλά αντιδρώντας στην υπερβολή του μυαλού σου, που από ότι φαίνεται παράγει όμορφα πράγματα.
Edit για το λινκ. MX / Enduro - 7/8"
Το 809 και το 838 που είναι ψηλότερο ακόμα σε ενδιαφέρουν.
ευχαριστω φιλε... ναι εχω 2 καναλια...
το kostas restas και το kostas restas 2.0
Kαλα δε χρίζω κ ειδικής μεταχείρισης, ισα ισα ...
3 χομπυ εχω
μηχανη , μουσικη και φωτογραφικη μηχανη ... αυτα ...
Κ ναι φρικαρα πολυ ,απο χθες ολα με φταινε ,γιατι ο βλακας πονταρα τα παντα στο μυαλο μου στο t7 εδω κ μηνες.
Αισθανθηκα προδομενος, σα να σε παραταει γκομενα που εσυ την κοιτουσες στα ματια ..
Δράμα σου λεω !!
Αυτο που με τρομαζει ειναι οτι νομιζω οτι δυσκολα ερχεται το τ7 εκει που το θελω,
γιατι αμα το βαλω κ αυτο καμια σκαλωσια που λες ,δε θα φενεται ωραιο λογο χαμηλης ζελατινας ..
κ μαρεσε που εχει χαμηλη ζελατινα κ με χτυπαει direct ο αερας στο κεφαλι χωρις bufeting, που αυτο το ριμαδι ηταν που με ανησυχούσε,
αλλα τελικα ολα καλα μαυτο ,αλλα οχι κ με τον τροπο που εκατσα.
Τι να πω ,ισως εχεις δικαιο,αλλα ειμαι υποστηρικτης του πρωτου ενστικτου μιας καταστασης αν καταλαβαινεις τι θελω να πω.
Το xt660z τοκανα βολτα οταν ειχα ενα dragstar 650 αν ειδες στο καναλι , κ εφυγα πετοντας απο τη χαρα μου, δλδ ηξερα οτι το θελω ...
Χθες δεν έζησα κατι αντίστοιχο ,ελεγα στον εαυτο μου τοσο καιρο πως ,
καλα yamaha ειναι ,ξερουν αυτοι ,δε κανουν μια μοτο για ενα σωματοτυπο, θα τα βολεψω,
πιστεψα πολυ σε αυτη τη θεωρια κ βασικα ακομα την πιστευω...
Αλλααα ....... Δε ξερω πραγματικα ,πραγματικα ομως ,
εχω πεσει σε τοιχο.
Θελω αν τυχων το παρω τελικα,να το σηκωσω τοσο ,οσο δε χρειαστει καινουργιες ντιζες και καλωδια ,ξες..
Ευχαριστω για τις προτασεις τιμονιου, θα τις φυλαξω επιφανεια εργασιας για παν ενδεχομενο
 
Top Bottom