Tuareg-660

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

Αφηστε το παιδι να τα πει ελευθερα!!!
Εγω τον ευχαριστω παντως ...
Ισα ισα μια ερωτηση του εκανα..
Να ,μια τοση δα..!!
Να σου πω κάτι ρε Κώστα, με όλο το θάρρος. Είσαι παιδί περιβόλι (με την καλή έννοια) και τα γραπτά σου με κάνουν να χαμογελάω και με τσιγκλάνε να σε πειράξω. Εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις και να μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου, όμως για άλλη μια φορά θα τολμήσω να σου πω ψάξου μήπως πρέπει να διορθώσεις κάποια θεματάκια που τα έχεις συνηθίσει με τον λάθος τρόπο και είναι κρίμα να στεναχωριέσαι για πράγματα που στην ουσία δεν υπάρχει λόγος. Από εκεί και πέρα, δικά σου χρήματα, δικές σου συνήθειες, δικές σου επιλογές.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Να σου πω κάτι ρε Κώστα, με όλο το θάρρος. Είσαι παιδί περιβόλι (με την καλή έννοια) και τα γραπτά σου με κάνουν να χαμογελάω και με τσιγκλάνε να σε πειράξω. Εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις και να μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου, όμως για άλλη μια φορά θα τολμήσω να σου πω ψάξου μήπως πρέπει να διορθώσεις κάποια θεματάκια που τα έχεις συνηθίσει με τον λάθος τρόπο και είναι κρίμα να στεναχωριέσαι για πράγματα που στην ουσία δεν υπάρχει λόγος. Από εκεί και πέρα, δικά σου χρήματα, δικές σου συνήθειες, δικές σου επιλογές.
Δεν εχω θεμα..αμα δε πειραξουμε ο ενας τον αλλον λιγο δεε βγαινει...ευχομαι βεβαια να μη τα παιρνει κανεις της μετριτης..
Αν ηταν κατι στο ετσι κ ετσι η αισθηση που μεκανε το t7 θα το σκεφτομουνα διαφορετικα..παλι ομως με σχετικο ρισκο για το αν το φερω..
Στη βολτα που τοκανα η αποκλιση απο κει που το θελω ειναι πολυυυυ μακρυα..
Σα ψεμα,σα παιχνιδι,χαμηλο,σκηφτο,σκληρη μικρη σελα κ μενα εκτεθημενο ψιλα..
Δεν ειμαι για "εντουρο.."
Ειμαι για θεση στυλ multistrada,desertx,tuareg,beneli trk800x καπως ετσι,(ειμαι κ γω 115 κιλα ζωο)αλλα με χωματινες δυνατοτητες σε υψηλες ταχυτητες ,δε με ενδιαφερουν τεχνικα κομματια ,δλδ μονοπατια με βραχους κ λασπες μεχρι το γονατο να σκουνταω τη μηχανη ,δε τα κανω αυτα ,ε κ ναναι κ ματζοβολο ,ανετο κ ταξιδιαρικο κ οχι πανω απο 12000 12500.
Βεβαια η τιμη ειναι ταβανι κ θα ζοριστω ,δλδ στα 9000 θαταν καλυτερα,αλλα ταυτοχρονα επειδη δεν εχω δωσει ποτε τοσα για οχημα,
θελω να με ευχαρηστει απολυτα χωρις συμβηβασμους ,χοντρους τελος παντων.
Το tuareg μπορει να μη με τρελαινει η μουρη αλλα πιστευω πως θα τα παμε καλα αν με ξελογιασει με επιδοσεις κ εργονομια.
Ε αν του βαλω καμια σχαρα προστασιας στο φαναρι + φιμε ζελατινα + καρινα σοβαρη αντε κ κανα διακρητικο αυτοκολλητο ,θα το ομορφινω...
Το τ7 ναι μαρεσει το design πολυ,πιστευω δε πιανεται,μαρεσει η Ιαπωνικη "σιγουρια" κ η μεταπωλητικη αξια..
αλλα μου ηταν τολμω να πω αισχος οδηγηκα.
Πλακα πλακα δεν εχω δει κανενα μα κανενα βιντεο που να δοκιμαζουν το tuareg χρηστες του τ7 κ να μη το προτιμουν,να μην αινθουσιαζονται..
Δε μπορει ναναι οοολοι παιχνιδι του μαρκετινγκ..
Μα ολοι ρε παιδι μου,ακομη κ αυτοι που κανουν συγκρητικα το tuareg προτιμουν.
Βεβαια ξες,ο κοσμος κ τα βιντεο ας χτυπιουνται ,αν εμενα δε μαρεσει κατι δε χαμπαριαζω ...
Θα ξεθολωσει το τοποιο καπως με το που θα παω Ξανθη..
Θα ενημερωσω..!
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Το τ7 ναι μαρεσει το design πολυ,πιστευω δε πιανεται,μαρεσει η Ιαπωνικη "σιγουρια" κ η μεταπωλητικη αξια..
Μιας και το ανέφερες πάντως, το ευρωπαικό τ7 συναρμολογείται στη Γαλλία.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Μιας και το ανέφερες πάντως, το ευρωπαικό τ7 συναρμολογείται στη Γαλλία.
Nai το γνωριζω..
Ενα θεμα που δε ξερω αν πιατηκε εδω ειναι οι ακτινες το τ7 οτι θολωνουν η κ σκουριαζουν στις ενωσεις με το στεφανι.
Δεν ειναι ανοξυδωτες..
Να φανταστεις αυτο που εκανα βολτα ειχε 4500 χιλιομετρα κ οι πισω ειδικα οι ακτινες ειχαν θολωσει,μαυρισει αν με καταλαβαινεις.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Nai το γνωριζω..
Ενα θεμα που δε ξερω αν πιατηκε εδω ειναι οι ακτινες το τ7 οτι θολωνουν η κ σκουριαζουν στις ενωσεις με το στεφανι.
Δεν ειναι ανοξυδωτες..
Να φανταστεις αυτο που εκανα βολτα ειχε 4500 χιλιομετρα κ οι πισω ειδικα οι ακτινες ειχαν θολωσει,μαυρισει αν με καταλαβαινεις.
Πάντως αν θυμάσαι τα ίδια προβλήματα ποιότητας είχε και το 660.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Nai το γνωριζω..
Ενα θεμα που δε ξερω αν πιατηκε εδω ειναι οι ακτινες το τ7 οτι θολωνουν η κ σκουριαζουν στις ενωσεις με το στεφανι.
Δεν ειναι ανοξυδωτες..
Να φανταστεις αυτο που εκανα βολτα ειχε 4500 χιλιομετρα κ οι πισω ειδικα οι ακτινες ειχαν θολωσει,μαυρισει αν με καταλαβαινεις.
Εδώ δεν πιάστηκε γιατί είναι το θέμα με το τουαρέγκ όχι με το τενερέ :p.
Ναι μαυρίζουν, ναι κι εγώ είχα ξενερώσει όταν είχαν μαυρίσει εκεί κάπου στα 5 με 6κ χλμ αλλά το ξεπέρασα. Δεν είναι τώρα σοβαρός λόγος αυτός να μην πάρεις τενερέ, για μένα τουλάχιστον. Κάποιοι το χουν περάσει εγγύηση, βέβαια τι νόημα έχει μιας και οι ίδιες ακτίνες μπαίνουν και ΘΑ ξαναμαυρίσουν. Εγώ προσωπικά δεν ασχολήθηκα.
Πίσω στο τουαρέγκ τώρα, δίπλα - δίπλα τα μηχανάκια , το τουαρέγκ φάινεται πολύ πιο premium κοιτόντας λεπτομέρειες. Ειδικά το τρίχρωμο, η βαφή είναι πολύ καλή.
Αρκετά έχεις λιώσει στα βίντεο και στα φόρουμ δεν πας να κάνεις κανά τεστ ντράηβ σήμερα;
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ειμαι για θεση στυλ multistrada,desertx,tuareg,beneli trk800x καπως ετσι,(ειμαι κ γω 115 κιλα ζωο)αλλα με χωματινες δυνατοτητες σε υψηλες ταχυτητες ,δε με ενδιαφερουν τεχνικα κομματια ,δλδ μονοπατια με βραχους κ λασπες μεχρι το γονατο να σκουνταω τη μηχανη ,δε τα κανω αυτα ,ε κ ναναι κ ματζοβολο ,ανετο κ ταξιδιαρικο κ οχι πανω απο 12000 12500.

Δεν κοιτάς και το Moto Guzzi V85TT που είναι σε αυτά τα λεφτά .....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αντιπροσωπεια piaggio group είναι προφανως και το επισημαινουν διαφημιση κανουν
Πέρα από την διαφήμιση, το πόσο αξιόπιστο είναι απασχολεί όλους, ιδιοκτήτες και υποψήφιους.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Εδώ δεν πιάστηκε γιατί είναι το θέμα με το τουαρέγκ όχι με το τενερέ :p.
Ναι μαυρίζουν, ναι κι εγώ είχα ξενερώσει όταν είχαν μαυρίσει εκεί κάπου στα 5 με 6κ χλμ αλλά το ξεπέρασα. Δεν είναι τώρα σοβαρός λόγος αυτός να μην πάρεις τενερέ, για μένα τουλάχιστον. Κάποιοι το χουν περάσει εγγύηση, βέβαια τι νόημα έχει μιας και οι ίδιες ακτίνες μπαίνουν και ΘΑ ξαναμαυρίσουν. Εγώ προσωπικά δεν ασχολήθηκα.
Πίσω στο τουαρέγκ τώρα, δίπλα - δίπλα τα μηχανάκια , το τουαρέγκ φάινεται πολύ πιο premium κοιτόντας λεπτομέρειες. Ειδικά το τρίχρωμο, η βαφή είναι πολύ καλή.
Αρκετά έχεις λιώσει στα βίντεο και στα φόρουμ δεν πας να κάνεις κανά τεστ ντράηβ σήμερα;
Το ποιο πιθανο ειναι να παω απο βδομαδα...
Εχω φουλ δουλεια με τα δεντρα..κλαδεματα ακτινιδια...να τελειωσει μια αυτο κ μπορει κ Παρασκευη..
Αν δε κανω λαθος κατι ειχες πει για ενα "δακρυ λαδι" η κανω λαθος ..αν ναι τι ενοουσες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
:eek: ...τον κατεστρεψες
Έννοια σου και όταν θα φτάσει η κουβέντα στα Honda μάντεψε ποιον θα προτείνω ως γνώστη... :secret::ha
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Το ποιο πιθανο ειναι να παω απο βδομαδα...
Εχω φουλ δουλεια με τα δεντρα..κλαδεματα ακτινιδια...να τελειωσει μια αυτο κ μπορει κ Παρασκευη..
Αν δε κανω λαθος κατι ειχες πει για ενα "δακρυ λαδι" η κανω λαθος ..αν ναι τι ενοουσες?
Υπήρξε μια μικρή διαρροή για περίπου μια εβδομάδα, μετά την επίσκεψη στην αντιπροσωπεία σταμάτησε, πιθανόν κάποια βίδα να ήταν λίγο πιο λυτή. Η εταιρεία του αντικαθιστά φλάτζα και καπάκι. Σημ. Τα ανταλλακτικά ήρθαν σε 5 εργάσιμες αλλά ο φίλος έχει καθυστερήσει να πάει.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Υπήρξε μια μικρή διαρροή για περίπου μια εβδομάδα, μετά την επίσκεψη στην αντιπροσωπεία σταμάτησε, πιθανόν κάποια βίδα να ήταν λίγο πιο λυτή. Η εταιρεία του αντικαθιστά φλάτζα και καπάκι. Σημ. Τα ανταλλακτικά ήρθαν σε 5 εργάσιμες αλλά ο φίλος έχει καθυστερήσει να πάει.
Να φανταστω δλδ οτι τα εργατικα κ η ολη φασαρια ειχε 0 ευρω κοστος ετσι..
Περαν της ταλαιπωριας..
Δλδ σε περιπτωση που το παρω πρεπει να το τσεκαρω με μεγενθυντικο φακο καθε φορα πριν κ μετα τη βολτα?
 
Top Bottom