Tuareg-660

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έχω πολλά χρόνια να μετρηθώ , λες να είμαι παρακάτω ;

στα ποσά χρόνια θα φτάσω στο 1,80 περίπου να τα πετάξω τα φρύδια :ha
Κι εγώ εξεπλάγην όταν μετρήθηκα και ήταν βράδυ σε ιατρείο. Ο γιατρός είπε πως το βράδυ χάνουμε έναν πόντο ακόμη τον οποίο ανακτούμε στον ύπνο μας το πρωί.

Πάντως στα σοβαρά... με μεγάλο ύψος το πρόβλημα δε θα το λύσεις με το να μην σε χτυπάει ο αέρας, αλλά με το να σε χτυπάει σωστά και γιαυτό θα πρέπει να ψαχτείς και με κράνος.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Σωστός ο george, για αυτό των Ιωαννίνων. Είναι τεστ ραιντ, δεν αναφερεται, αλλά αυτό είναι. Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας! Η τιμή ναι, είναι στα 10.500 και δεν έχει κάποιο έξτρα
Εγώ λέω ναι.. η τιμή είναι καλή και πες στο φίλο σου να το κλείσει γιατί θα φύγει γρήγορα.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Κι εγώ εξεπλάγην όταν μετρήθηκα και ήταν βράδυ σε ιατρείο. Ο γιατρός είπε πως το βράδυ χάνουμε έναν πόντο ακόμη τον οποίο ανακτούμε στον ύπνο μας το πρωί.

Πάντως στα σοβαρά... με μεγάλο ύψος το πρόβλημα δε θα το λύσεις με το να μην σε χτυπάει ο αέρας, αλλά με το να σε χτυπάει σωστά και γιαυτό θα πρέπει να ψαχτείς και με κράνος.
Δεν θέλω να μην με χτυπάει καθόλου , απλά όπως το λες να βρω το sweet Spot.
Το κράνος μου είναι το rpha 70 hjc δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο μέχρι στιγμής
 
Reactions: STF

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Κι εγώ εξεπλάγην όταν μετρήθηκα και ήταν βράδυ σε ιατρείο. Ο γιατρός είπε πως το βράδυ χάνουμε έναν πόντο ακόμη τον οποίο ανακτούμε στον ύπνο μας το πρωί.
Παω να πεσω για υπνο!!!!
Λεω να ξυπνησω τον απριλιο, που λογικα θα εχω παρει καμμια δεκαρια ποντους σιγουρα !!! :laugh:
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Παω να πεσω για υπνο!!!!
Λεω να ξυπνησω τον απριλιο, που λογικα θα εχω παρει καμμια δεκαρια ποντους σιγουρα !!! :laugh:
Οφείλετε λογικά στην σπονδυλική στήλη με τις πιέσεις που τρώει μες την ημέρα , οι δακτύλιοι μυώνεται η διάμετρος τους .
στον ύπνο αποκαθιστούνται
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Παω να πεσω για υπνο!!!!
Λεω να ξυπνησω τον απριλιο, που λογικα θα εχω παρει καμμια δεκαρια ποντους σιγουρα !!! :laugh:
Δε χρειάζεται να πέσεις σε χειμερία νάρκη, να κανονίσουμε ένα ραντεβού να σου δώσω εγώ και 10 και 15 πόντους που περισσεύουν. :laugh:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δε χρειάζεται να πέσεις σε χειμερία νάρκη, να κανονίσουμε ένα ραντεβού να σου δώσω εγώ και 10 και 15 πόντους που περισσεύουν. :laugh:
Θα εχω προβλημα με τον αερα της ζελατινας μετα ομως, ναι;;;; :roflmao:
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660


σήμερα μπήκανε και οι χούφτες . Επέλεξα να βάλω τις touratech τέλικα .



πήρα και το ένα βαλιτσάκι που μπαίνει στα κάγκελα για δοκιμή χρηστικότητας . Σκέφτομαι να βάλω το κιτ για το tubeless εδώ
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Όλη αυτή η τσαντάρα για το κιτ Tubeless????




Το τσαντάκι πίσω στη σχάρα και μην ξαναδώ τέτοιες αστοχίες σε Ιταλική μουοσυκλέτα! Όλα βαπόρια θέλετε να τα κάνετε.....
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Όλη αυτή η τσαντάρα για το κιτ Tubeless????




Το τσαντάκι πίσω στη σχάρα και μην ξαναδώ τέτοιες αστοχίες σε Ιταλική μουοσυκλέτα! Όλα βαπόρια θέλετε να τα κάνετε.....
Αχαχαχ

δεν παίρνω πάντα την πίσω τσάντα γιατί βαριέμαι .
Βασικά δεν την παίρνω ποτέ , μόνο σε ταξίδι . Τι άλλο να κάνω :p:roflmao:

Το πήρα για δοκιμή
Επίσης δεν είναι μεγάλο .. δεν ξέρω πως φαίνεται από εδώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αχαχαχ

δεν παίρνω πάντα την πίσω τσάντα γιατί βαριέμαι .
Βασικά δεν την παίρνω ποτέ , μόνο σε ταξίδι . Τι άλλο να κάνω :p:roflmao:

Το πήρα για δοκιμή
Επίσης δεν είναι μεγάλο .. δεν ξέρω πως φαίνεται από εδώ
Ένα θα σου πω, η μηχανή που έχεις, σχεδιάστηκε... κατασκευάστηκε (βίδα-βίδα)... και πωλήθηκε από τη χώρα του Michelangelo.... λίγο σεβασμός λοιπόν.

Δεν είναι Γερμανίδα πομόνα (ερμ.: Αμερικάνικη εταιρεία κατασκευής αντλιών "Pomona Pump" σε ομόνυμη πόλη).

Η δοκιμή έγινε, απέτυχε, πας για άλλα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σας παρακαλώ μη βάζετε αυτά τα τσαντάκια στα μηχανάκια σας.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπάρχει κίνημα κατά των τσαντακίων ; Τι έγινε δεν το ήξερα ρε παιδιά :ha

το πουλάω οποίος θέλει
Και δώρο το Tuareg...!:like:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27


σήμερα μπήκανε και οι χούφτες . Επέλεξα να βάλω τις touratech τέλικα .



πήρα και το ένα βαλιτσάκι που μπαίνει στα κάγκελα για δοκιμή χρηστικότητας . Σκέφτομαι να βάλω το κιτ για το tubeless εδώ
Ένα αυτοκόλλητο βινυλίου μαύρο με λεπτομέρειες κόκκινου και ασημί στην διάφανη ζελατίνα χαμηλά προς τη μέση θα του δώσει περισσότερο rally look.

Μηχανάρα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Mετά τα topcases τωρα θα μας βαράτε και για τα τσαντάκια? Thanpen μην ακούς τίποτα, βάλε ο,τι θες.. Η καταπίεση δεν θα περάσει!!! :D:D
Αυτός που καταπιέζεται είναι ο Giugaro, o Armani, o Michelangelo κ.α.

Ελπίζω εξ' αρχής να έχει γίνει αντιληπτό ότι αστειεύομαι..... 'νταξ'.... όχι και εντελώς!
 
Top Bottom