Tuareg-660

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εμένα πάλι μου έχει πει πρατηριας που πουλούσε μια μάρκα βενζίνης που ούτε είχα ξαναδεί ούτε ξανά ακούσει ότι όλοι από το ίδιο καζάνι ψωνίζουν κ της δίνουν ο καθένας το όνομα της εταιρείας που πουλάει.

Μιλάμε για έναν άνθρωπο που ούτε θα με ξανά έβλεπε ούτε κ κάνα πιτσιρικάς ήταν ούτε κ κανας ψευτομαγκας του στιλ.......
φιλαράκι να σου πω κάτι να το ξέρεις κ να μην σε πιάνουν κορόιδο να θυμάσαι την κουβέντα μου, εγώ σε λίγα χρόνια θα την έχω κάνει από ετούτο τον άδικο ντουνιά αλλά το κ το.......... κτλπ κτλπ.


Τώρα τι γίνεται με την νοθεία κ το κλέψιμο άλλο πράμα ετούτο.

Παίζει το σενάριο τι λέτε?
Εμένα δεν μου φαίνεται απίστευτο.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εμένα πάλι το αντίθετο.
Αυτά τα συναισθήματα μου έρχονται οταν ανεβαίνω στην δική μου μαυρούκα
και δεν μου φευγουν ούτε με ευχέλαιο στο τίμιο ξύλο που καβαλάω...
Ε δεν είναι όλες η μαυρουκες το ίδιο παρόλο αυτά έχει η καθεμία τις χάρες της.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Εμένα πάλι μου έχει πει πρατηριας που πουλούσε μια μάρκα βενζίνης που ούτε είχα ξαναδεί ούτε ξανά ακούσει ότι όλοι από το ίδιο καζάνι ψωνίζουν κ της δίνουν ο καθένας το όνομα της εταιρείας που πουλάει.

Μιλάμε για έναν άνθρωπο που ούτε θα με ξανά έβλεπε ούτε κ κάνα πιτσιρικάς ήταν ούτε κ κανας ψευτομαγκας του στιλ.......
φιλαράκι να σου πω κάτι να το ξέρεις κ να μην σε πιάνουν κορόιδο να θυμάσαι την κουβέντα μου, εγώ σε λίγα χρόνια θα την έχω κάνει από ετούτο τον άδικο ντουνιά αλλά το κ το.......... κτλπ κτλπ.


Τώρα τι γίνεται με την νοθεία κ το κλέψιμο άλλο πράμα ετούτο.

Παίζει το σενάριο τι λέτε?
Εμένα δεν μου φαίνεται απίστευτο.
με ενα 2φραγκο που πήγε πάλι μας κλέβουν σίγουρα :muted:
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Shell κόπηκε γιατί στο ένα αυτοκίνητο άναβε μόνιμα check engine, στο άλλο πειρακια, από διάφορα πρατήρια, απλή και vpower. ΕΚΟ, Ελίν, Αβίν πια.
Φίλος, μέτοχος στα ΚΤΕΛ, μου είπε πρόσφατα ότι στα ντίζελ τουλάχιστον που είχε άποψη από την χρήση στα λεωφορεία, η SHELL χρησιμοποιεί το μέγιστο ποσοστό που της επιτρέπει η νομοθεσία στα βιοκαύσιμα, με αποτέλεσμα αυξημένα κατάλοιπα στα φίλτρα κλπ
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Φίλος, μέτοχος στα ΚΤΕΛ, μου είπε πρόσφατα ότι στα ντίζελ τουλάχιστον που είχε άποψη από την χρήση στα λεωφορεία, η SHELL χρησιμοποιεί το μέγιστο ποσοστό που της επιτρέπει η νομοθεσία στα βιοκαύσιμα, με αποτέλεσμα αυξημένα κατάλοιπα στα φίλτρα κλπ
Γενικά η shell εδώ και κανένα εξάμηνο το έχει ξεσκίσει το πετρέλαιο…πήγα το εταιρικό Van σε γνωστό μαγαζί που επισκευάζει ψεκασμούς (πετρέλαια μόνο) και του έρχονται λέει μέσα σε κούτες από όλη την Ελλάδα (ειδικά group vag) συστήματα για καθαρισμούς/επισκευές από χάλια καύσιμο και συγκεκριμένα shell.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τι ομορφιά είναι αυτή !!!!!!!!!!!!
Μου άρεσε εξαρχής αλλα
οσο περνάει ο καιρός μ αρέσει περισσότερο κ με φαντάζομαι πάνω της.

Από την άλλη όταν με πιάνουν κάτι τέτοια συναισθήματα ανεβαίνω στην μαυρουκα κ μου φεύγουν.

Αλλά η επιθυμία ξανά έρχεται οταν σκέφτομαι χωμάτινα.
Εσύ Λεό, χρειάζεσαι ένα "μικρό" ελαφρύ!!!
Εδώ τη "μοσχαροκεφαλή" την πας σφαίρα. Οταν το αποκτήσεις βέβαια το "μικρό", δεν θα πιάνεσαι στο χώμα ;)!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γενικά η shell εδώ και κανένα εξάμηνο το έχει ξεσκίσει το πετρέλαιο…πήγα το εταιρικό Van σε γνωστό μαγαζί που επισκευάζει ψεκασμούς (πετρέλαια μόνο) και του έρχονται λέει μέσα σε κούτες από όλη την Ελλάδα (ειδικά group vag) συστήματα για καθαρισμούς/επισκευές από χάλια καύσιμο και συγκεκριμένα shell.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έχουν πήξει όντως στη δουλειά εκεί στην ΠΕΑΚ!!!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εσύ Λεό, χρειάζεσαι ένα "μικρό" ελαφρύ!!!
Εδώ τη "μοσχαροκεφαλή" την πας σφαίρα. Οταν το αποκτήσεις βέβαια το "μικρό", δεν θα πιάνεσαι στο χώμα ;)!!!
Ολοι οσοι μπαινουν χωμα χρειαζονται ενα μικρο αλλα δεν το ξερουν...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
το πρόβλημα με την κατοστάρα νομίζω έιναι πώς δεν έχει τόση κατανάλωση και όσο κάθεται στην δεξαμενή έτσι κι αλλιώς εκφυλίζεται το καύσιμο.

Πάντως στο 800 είπα να βάλω κατοστάρα τελευταία φορά που είχα να βάλω καιρό και μάλιστα απο εταιρικό πρατήριο και μου έκανε η μηχανή ένα δυο σβησίματα που δεν έχει κάνει σχεδόν ποτέ! Αλλεργία έχει μάλλον στη κατοστάρα δεν εξηγείται!
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
το πρόβλημα με την κατοστάρα νομίζω έιναι πώς δεν έχει τόση κατανάλωση και όσο κάθεται στην δεξαμενή έτσι κι αλλιώς εκφυλίζεται το καύσιμο.

Πάντως στο 800 είπα να βάλω κατοστάρα τελευταία φορά που είχα να βάλω καιρό και μάλιστα απο εταιρικό πρατήριο και μου έκανε η μηχανή ένα δυο σβησίματα που δεν έχει κάνει σχεδόν ποτέ! Αλλεργία έχει μάλλον στη κατοστάρα δεν εξηγείται!
Θα δοκιμάσω να βάλω και εγώ να δω , ή 98 αρα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ βάζω τρίτη 98ρα από ένα εταιρικό shell στον Γέρακα που έχει ουρά λες και την δίνει τσάμπα.
Νομίζω ότι δεν μπορεί να είναι χειρότερη από την απλή....
Και επειδή το έκανα πολλά χρόνια με την χοντρή, όταν είχα ανοίξει κεφαλές για τρίψιμο βαλβίδες γύρω στις 200000 χλμ, ο χώρος καύσης ήταν πολύ καθαρός.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
13.5 / 1 συμπίεση έχει για να βγάλει 80 άλογα από τα 600 κυβικά ..... με ότι συνεπάγεται αυτό για τις βενζίνες που πρέπει να χρησιμοποιηθούν
Τι συνεπάγεται; Για εμβάθυνε λίγο παραπάνω σε παρακαλω
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Εγώ βάζω τρίτη 98ρα από ένα εταιρικό shell στον Γέρακα που έχει ουρά λες και την δίνει τσάμπα.
Νομίζω ότι δεν μπορεί να είναι χειρότερη από την απλή....
Και επειδή το έκανα πολλά χρόνια με την χοντρή, όταν είχα ανοίξει κεφαλές για τρίψιμο βαλβίδες γύρω στις 200000 χλμ, ο χώρος καύσης ήταν πολύ καθαρός.
Αυτό κοντά στην γέφυρα τού Σταυρού στο ρεύμα για Αγία Παρασκευή?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ελίν Κρίσταλ.
Τίποτα άλλο ,βάλτε και θα με θυμηθείτε
Είχα βάλει απο μία Elin πηγαίνοντας προς Μαυροβούνι και έξω από τη Λάρισα το μηχανάκι έκανε τρελές διακοπές...
Μέχρι που είπα πάει η βόλτα και ποιος ακούει και την καζούρα τώρα...
Ευτυχώς ξαναγέμισα στη Λάρισα και συνήλθε...
Επίσης παλιότερα έβαζα συνέχεια πετρέλαιο από αυτούς και από εταιρικό shell και όταν άλλαζα το φίλτρο έβγαινε από μέσα μαύρο σε αντίθεση με το άλλο αυτοκίνητο με τον ίδιο κινητήρα που έβαζε μόνιμα σε ένα εταιρικό BP το οποίο στα ίδια χιλιόμετρα έβγαινε πεντακάθαρο...
Μία πινακίδα εταιρείας ποτέ δεν πρέπει να σε καθησυχάζει σχετικά με το καύσιμο που βάζεις...
Ακούς , ρωτάς και δοκιμάζεις...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να σημειωθεί το άγχος του ΚΤΜά, δεν τον νοιάζει να σκορπίσει το ρημάδι του, μόνο η καζούρα από τους φίλους γιατί χάλασε. ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να σημειωθεί το άγχος του ΚΤΜά, δεν τον νοιάζει να σκορπίσει το ρημάδι του, μόνο η καζούρα από τους φίλους γιατί χάλασε. ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.
Εννοείται ρε συ...
Αφού η πρώτη διαπίστωση μετά από τέτοιο συμβάν είναι "πάλι έμεινε το μπ@υρδέλο..."
Δεν ψάχνουμε την αιτία αλλά ποια φορά ήταν αυτή που έμεινε... :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εννοείται ρε συ...
Αφού η πρώτη διαπίστωση μετά από τέτοιο συμβάν είναι "πάλι έμεινε το μπ@υρδέλο..."
Δεν ψάχνουμε την αιτία αλλά ποια φορά ήταν αυτή που έμεινε... :p
Να γιατί μίστερ τρόλερ, εσείς του δίνετε φαΐ στο πιάτο.
(άντε μετά να δώσεις 18000 για νόρδεν συνεργείων εξπλόρερ και να κοιμάσαι το βράδυ).
 
Top Bottom