Tuareg-660

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν ξέρω σε ποιο από όλα τα νήματα να το βάλω... Ας πούμε ότι εδώ έχει τα λιγότερα τρολ :p


Ε ναι γιατί όλοι μεγαλώσαμε δίπλα από την fontana di trevi τρώγοντας bistecca alla fiorentina.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ναι γιατί όλοι μεγαλώσαμε δίπλα από την fontana di trevi τρώγοντας bistecca alla fiorentina.
Άλλο Ρώμη άλλο Φλωρεντία.

Φοβήθηκαν τα τρολ και δεν έβγαλαν *νικητή".
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Πρώτη μέρα συνύπαρξης, πρώτη βόλτα! :):cool::):cool:





Καλημερα φιλε Γιαννη !

Απο βαθεια την καρδίαν τις καλύτερες βόλτες φιλε ευχομαι !!!

Ρολάρει τρελά κατά την γνώμη μου !
Κυρία με χαρακτήρα κ ήθος χωμάτινης . το περιγράφει αυτή η φωτό πως επιλέχθηκε απο εναν κυριο με αρχές την Φυση .
Η τέλεια συνύπαρξη !
Σας ευχομαι τα καλύτερα και πάλι!

( αν δεν ειχα αυτο το ονομα μέλους το ίδιο ακριβως θα επέλεγα !!!
Πήγα όμως για σύμφωνο συμβιωσης την Παρασκευή με την Γιαπωνεζούλα {700 Heritage) μιας κ ΠΡΕΠΕΙ να ''παιξω'' πιο safe - αν και η πλάτη μου ... τα πατουσάκια μιας γιαπωνεζουλας
χρειάζοταν... :)

Ελπίζω , σε κανα διμηνο που θα έρθει , να σας πετυχουμε σε καμια παραλια ή βουνό , να σας δουμε και από κοντα , μιας και τωρα που θα λυθει το θέμα αξιοπιστιας που ειχα , θα έρθω αντιμέτωπος με την κοινωνικοποιηση που ... δεν υφιστατο... (εννοω δηλαδή , πως δεν εχω κανενα μηχανοβιο να παμε βολτα ... )

Να την φχαριστηθεις!
Καλές βόλτες !
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Να είσαι καλά φίλε μου! Με το καλό το ΜΣΣ σου :D;) και θα χαρώ να γνωρίσω πολλά μέλη από το forum και να κάνουμε ωραίες βόλτες! :friendship:

Παραθέτω λίγες ακόμα όμορφες στιγμές από το στρώσιμο (Τετάρτη πάει για το 1000km service της):





 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Να είσαι καλά φίλε μου! Με το καλό το ΜΣΣ σου :D;) και θα χαρώ να γνωρίσω πολλά μέλη από το forum και να κάνουμε ωραίες βόλτες! :friendship:
Ανυπομονω να την ''ζηλεψω'' απο κοντα !!!

Στέλνε Φυση!
Καλες Βόλτες πάντα!
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Σημερα ανεβηκα 1η φορα πανω σε εκθεσιακο κομματι Aprilia Tuareg
και μετα απο 10 λεπτα ανεβηκα πανω σε ενα στανταρ Tenere 700...
(Καλα ειχα κανει βολτα τη ραλυ εκδοση απο το tenere..)
564 φορες ποιο ανετο το Aprilia , τι κολοκαθισμα εχει το Tenere γ@μω την τρελα μου..
2 λεπτα εκατσα κ με πονεσαν τα @@ .....
 

BabisStinson

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT
Σημερα ανεβηκα 1η φορα πανω σε εκθεσιακο κομματι Aprilia Tuareg
και μετα απο 10 λεπτα ανεβηκα πανω σε ενα στανταρ Tenere 700...
(Καλα ειχα κανει βολτα τη ραλυ εκδοση απο το tenere..)
564 φορες ποιο ανετο το Aprilia , τι κολοκαθισμα εχει το Tenere γ@μω την τρελα μου..
2 λεπτα εκατσα κ με πονεσαν τα @@ .....
Γενικά νομίζω οι σέλες στην Γιαμάχα φτιάχτηκαν για ανθρώπους 65 κιλά, Μαξ 70 και με την ποδηλατική λογική "σκληρή σέλα". Είχα το ιδού πρόβλημα με το ΜΤ-07, που ακόμα και η εργοστασιακή "άνετη" ήταν για κλάμματα. Χρειάζεται οπωσδήποτε να πας σε custom αν θέλεις να καβαλάς για πάνω από 30΄.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Οι σέλες είναι πολύ προσωπική υπόθεση. Υπάρχουν σέλες που κουράζουν στα 30 λεπτά αλλά στις 3 ώρες γίνονται καλύτερες από άλλες που είναι υπεραναπαυτικές στις σύντομες διαδρομές. Το customizing.... αυτό και αν είναι λαχείο. Τα αφρώδη υλικά των εργοστασίων είναι σαφώς καλύτερα από αυτά των μεταποιητών. Στους δεύτερους ελπίζεις να είσαι τυχερός και να σου βγει η "ανατομικότητα", γιατί το αφρώδες όποιας πυκνότητας και να είναι μετά από ένα διάστημα...

Οπότε κάθε φορά που μας ενοχλεί μια σέλα το μόνο που μπορούμε να μας ευχηθούμε είναι καλή μας τύχη με τους πειραματισμούς που θα ακολουθήσουν.
Για τις μόνες σέλες που μπορείς σε τέτοιες μοτοσυκλέτες να αισθανθείς μια σχετική ασφάλεια ως προς την επιτυχία του εγχειρήματος είναι με τις σέλες της seat concept, που επιδιώκουν και την καλή ανατομία και το υλικό τους είναι ψημένο αφρώδες όπως των εργοστασίων αλλά.... θα πλερώσεις.
 
Top Bottom