Tuareg-660

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Thanpen εσύ είσαι αυτός που μοστράρει όλο καμάρι εδώ? Φαίνεται υψηλού αναστήματος ο αναβάτης. Για τί ύψος μιλάμε;
Δεν είναι ψηλός ωρέ!!! :laugh:
Το μηχανάκι χαμήλωσε για να το φτάνει καλύτερα! Απλά το... παράκανε :wacky:!!!
Αλίμονο από εμάς, που δεν πίναμε το γάλα μας μικροί!!! :roflmao:
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Thanpen εσύ είσαι αυτός που μοστράρει όλο καμάρι εδώ? Φαίνεται υψηλού αναστήματος ο αναβάτης. Για τί ύψος μιλάμε;
Ναι εγώ μόστραρω Αχαχα . Είμαι κάπου στο 1,87
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Δεν είναι ψηλός ωρέ!!! :laugh:
Το μηχανάκι χαμήλωσε για να το φτάνει καλύτερα! Απλά το... παράκανε :wacky:!!!
Αλίμονο από εμάς, που δεν πίναμε το γάλα μας μικροί!!! :roflmao:
Αλίμονο σε μας που πίναμε και των άλλων και τώρα δε βρίσκουμε ζελατίνα να κρυφτούμε από πίσω.

Ναι εγώ μόστραρω Αχαχα . Είμαι κάπου στο 1,87
Καλά είσαι, απλά μου φάνηκες για πάνω από 1,90 και λέω όπα δικός μας είναι αυτός, είναι και για λελέκια το μηχανάκι! :ha
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Αλίμονο σε μας που πίναμε και των άλλων και τώρα δε βρίσκουμε ζελατίνα να κρυφτούμε από πίσω.


Καλά είσαι, απλά μου φάνηκες για πάνω από 1,90 και λέω όπα δικός μας είναι αυτός, είναι και για λελέκια το μηχανάκι! :ha
Με το φρύδι που έχω βάλει κάνει καλή δουλίτσα , εμένα με καλύπτει , ούτε πολύ θόρυβο έχω και στο κράνος ο αερας πλέον είναι σε καλό βαθμό για εμένα .

υπάρχουν και άλλες λύσεις βέβαια
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Φίλοι κάτοχοι, έχετε πειραματιστεί με τις ρυθμίσεις των αναρτήσεων στο Tuareg; Αν ναι, θέλετε να τις μοιραστείτε εδώ, μαζί με βάρος σας (δεν παρεξηγούμε κανέναν :ha) και χρήση (on / off) που κάνετε;

Δεν είχα στο παρελθόν ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και αναρωτιέμαι σχετικά. Έχω δει μπόλικα άρθρα με άφθονη θεωρία και προτάσεις, αλλά αν κάποιος εδώ έχει για αγαπημένο μας Tuareg συγκεκριμένα πράγματα να καταθέσει, νομίζω θα βοηθήσει πολύ.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Φίλοι κάτοχοι, έχετε πειραματιστεί με τις ρυθμίσεις των αναρτήσεων στο Tuareg; Αν ναι, θέλετε να τις μοιραστείτε εδώ, μαζί με βάρος σας (δεν παρεξηγούμε κανέναν :ha) και χρήση (on / off) που κάνετε;

Δεν είχα στο παρελθόν ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και αναρωτιέμαι σχετικά. Έχω δει μπόλικα άρθρα με άφθονη θεωρία και προτάσεις, αλλά αν κάποιος εδώ έχει για αγαπημένο μας Tuareg συγκεκριμένα πράγματα να καταθέσει, νομίζω θα βοηθήσει πολύ.
Εγώ τις ρύθμισα σύμφωνα με το manual για έναν αναβάτη αρχικά γιατί ήταν αλλά ντι άλλον όταν το αγόρασα .
Από κει και πέρα έσφιξα 2 ή 3 κλικ την προ φόρτιση του πίσω ελατηρίου , δεν θυμάμαι τώρα ακριβωσ . Είμαι 95 κιλά σίγουρα μπορεί και λίγα παρά πάνω .

Μέχρι στιγμής με καλύπτει και δεν έχω σκεφτεί να σεταρω κάπως διαφορετικά αλλά ούτε έχω μπει στην διαδικασία για πειράματα . Στο χώμα ακόμα δεν έχω κάνει κάτι απαιτητικό που εκεί μπορεί να καταλάβεις αν κάτι θέλεις να αλλάξεις , στο δρόμο με καλύπτει ως ώρας
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Έχει κανείς εικόνα τι γίνεται με την διαθεσιμότητα της outback motortek που από τον φλεβάρη είναι out of stock;
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Στείλε ένα email να ρωτήσεις απευθείας στη εταιρία. Συνήθως απαντάνε.
Μου απάντησαν ότι τα πρώτα (Απρίλη) θα πάνε κυρίως σε αντιπροσώπους και λίγα στο eshop (έκανα εγγραφη για διαθεσιμότητα αλλά τίποτα) και η δεύτερη παρτίδα που θα ανεβαίνε website θα ταν έτοιμη Μάιο. Ακόμα περιμένουμε.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αργούν γιατί ενώ έχουν πολλές παραγγελίες ακόμα τα κολλάν στο χέρι και δεν πήραν άλλα άτομα.
Ρεεε σεις, μπήκα να δω το site και ανατρίχιασα. Εντάξει επιθετικό μάρκετιγκ αλλά πόνεσα μιλάμε :eek::hungover::laugh:
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ένας φίλος θέλει κάγκελα/ποδιά
snpl θυμάμαι ότι κάτι έγραφες για τα κάγκελα στο θέμα για το t7 αλλά δεν θυμάμαι τι και οτι ήταν o.m. Μπορείς να μου θυμίσεις τι θέμα είχες;
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εγώ διάλεξα ποδιά και κάγκελα από την thorkracing. Είναι μεν πιο ακριβά αλλά τ κάγκελα κρατάνε χαμηλά το κέντρο βάρους,και δεύτερον ειναι τα μόνα που βρήκα εγώ και κάνουν ένα αυτάκι στο πλαϊνό καπάκι του μοτέρ που είναι εκτεθειμένο.η δε ποδιά είναι θηρίο.οταν με το καλό θα έρθουν δεν θα βάλω φωτο γιατί δεν ξέρω να ανεβάζω :ha
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Ένας φίλος θέλει κάγκελα/ποδιά
snpl θυμάμαι ότι κάτι έγραφες για τα κάγκελα στο θέμα για το t7 αλλά δεν θυμάμαι τι και οτι ήταν o.m. Μπορείς να μου θυμίσεις τι θέμα είχες;
Διάβασε απο εδώ #712 YAMAHA TENERE 700 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

και το #720
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Εγώ διάλεξα ποδιά και κάγκελα από την thorkracing. Είναι μεν πιο ακριβά αλλά τ κάγκελα κρατάνε χαμηλά το κέντρο βάρους,και δεύτερον ειναι τα μόνα που βρήκα εγώ και κάνουν ένα αυτάκι στο πλαϊνό καπάκι του μοτέρ που είναι εκτεθειμένο.η δε ποδιά είναι θηρίο.οταν με το καλό θα έρθουν δεν θα βάλω φωτο γιατί δεν ξέρω να ανεβάζω :ha
αυτά είναι ολόιδια με τα Adventure spec που είναι και πιο φτηνά στην Ευρώπη
επίσης δεν ξέρω αν έχεις δει πως είναι αλουμινίου
για τα AS έχουν αναφερθεί θέματα.. λυγίζουν μετά από κάποιες πτώσεις ειδικά από την αριστερή μεριά της μοτοσικλέτας (βλέποντας από την θέση οδήγησης)
είναι τα πιο όμορφα μακράν και τα πιο ελαφιά επίσης αλλά τελικά δεν τα επέλεξα
η ποδιά τους την οποία έχω είναι πάρα πολύ όμορφη, ελαφριά και ποιοτικότατη επίσης αν και δεν έχει προστασία για το μοχλικό

edit: μιλάω για το Τ7 ... ξέχασα πως έγραφα στο νήμα του Tuareg :happy:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
αυτά είναι ολόιδια με τα Adventure spec που είναι και πιο φτηνά στην Ευρώπη
επίσης δεν ξέρω αν έχεις δει πως είναι αλουμινίου
για τα AS έχουν αναφερθεί θέματα.. λυγίζουν μετά από κάποιες πτώσεις ειδικά από την αριστερή μεριά της μοτοσικλέτας (βλέποντας από την θέση οδήγησης)
είναι τα πιο όμορφα μακράν και τα πιο ελαφιά επίσης αλλά τελικά δεν τα επέλεξα
η ποδιά τους την οποία έχω είναι πάρα πολύ όμορφη, ελαφριά και ποιοτικότατη επίσης αν και δεν έχει προστασία για το μοχλικό

edit: μιλάω για το Τ7 ... ξέχασα πως έγραφα στο νήμα του Tuareg :happy:
Η thorkracing είναι στη Πορτογαλία. Δεν έχουν δασμούς κλπ,απλά είναι ακριβά σαν προϊόντα και γενικά στο ρουαρεγκ είναι από τις κορυφαίες λύσεις,ούτε έχουν στραβώσει ούτε τίποτα.ειναι θηρία και καλοσχεδιασμενα
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700


παντως για το Τ7 είναι πανομοιότυπα ... και η ποδιά το ίδιο
η αλήθεια είναι πως για το Tuareg η AS δεν έχει προϊόντα στον κατάλογό της...
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92


παντως για το Τ7 είναι πανομοιότυπα ... και η ποδιά το ίδιο
η αλήθεια είναι πως για το Tuareg η AS δεν έχει προϊόντα στον κατάλογό της...
Του tuareg αν δεις δεν έχουν καμία σχέση σχεδιαστικα.καθονται χαμηλά μέχρι τη μέση του πλαινου καπακιού και έρχονται και καλύπτουν και το μοτέρ.εγω αυτό δεν ήθελα τα κάγκελα που ανεβαίνουν τόσο ψηλά.χαλανε πολύ το κέντρο βάρους
 
Top Bottom