Tuareg-660

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92


παντως για το Τ7 είναι πανομοιότυπα ... και η ποδιά το ίδιο
η αλήθεια είναι πως για το Tuareg η AS δεν έχει προϊόντα στον κατάλογό της...
Επίσης εκ πρώτης κ αυτά τα δύο που ανέβασες έχουν διαφορές μεταξύ τους.δες κάτω από το ψυγείο αλλάζει το ύψος της μπάρας ενωσης
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Επίσης εκ πρώτης κ αυτά τα δύο που ανέβασες έχουν διαφορές μεταξύ τους.δες κάτω από το ψυγείο αλλάζει το ύψος της μπάρας ενωσης
Σωστά!! Το Thorx φαίνεται να ακολουθεί λίγο καλύτερα την γραμμή του ψυγείου.
Αλλά οι ομοιότητες είναι πολύ περισσότερες.
Συν το ότι είναι από αλουμίνιο!
Τέλος πάντων.
Μακάρι να μην έχουν κανένα θέμα ειδικά αυτά του Τουαρέγκ.
Γιατί είναι και ελαφριά και όμορφα!!!

Με το καλό να γίνει η παραλαβή και η τοποθέτηση στο εργαλείο!!!
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Εγώ διάλεξα ποδιά και κάγκελα από την thorkracing. Είναι μεν πιο ακριβά αλλά τ κάγκελα κρατάνε χαμηλά το κέντρο βάρους,και δεύτερον ειναι τα μόνα που βρήκα εγώ και κάνουν ένα αυτάκι στο πλαϊνό καπάκι του μοτέρ που είναι εκτεθειμένο.η δε ποδιά είναι θηρίο.οταν με το καλό θα έρθουν δεν θα βάλω φωτο γιατί δεν ξέρω να ανεβάζω :ha
Πότε με το καλό τα περιμένεις; Παίζουν και αυτά της altrider που φαίνονται ενδιαφέροντα αλλά ακόμα μάλλον δεν είναι διαθέσιμα
AltRider Crash Bars for the Aprilia Tuareg 660
 

DioSolo

Μέλος
Όνομα
Dionisis
Μοτό
Tuareg 660
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι στην διαδικασία αγοράς πρώτης μοτοσυκλέτας. Έχω μια μικρή εμπειρία αλλά σίγουρα όχι σε αυτό το μέγεθος. Τις προηγούμενες μέρες είχα την ευκαιρία να ανέβω σε cb500x αλλά και tenere όχι να οδηγήσω, απλά για να πάρω αίσθηση. Στο διαταυτα έχω αρρωστήσει με το tuareg το βλέπω στον ύπνο μου. Πάω στην Honda μου λέει ασπαστο το cb παρτο τύφλα. Πάω yamaha μου λέει έχω το tenere μόνο για να του αλλάζουμε φίλτρα λάδια και καμιά μίζα. Δεν έχω ανέβει στο tuareg λόγο αδυναμίας εύρεσης μοτοσυκλέτας σε αντιπροσωπεία στην κερκυρα. Υπάρχει τόσο μεγάλος λόγος ανυσηχιας για ζημιές στο Aprilia ??? Υπάρχει κάποιος Κέρκυρα που να το έχει και να μπορεί να βρεθούμε να το δω από κοντά??? Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση. Πρώτη φορά γράφω κάπου..
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι στην διαδικασία αγοράς πρώτης μοτοσυκλέτας. Έχω μια μικρή εμπειρία αλλά σίγουρα όχι σε αυτό το μέγεθος. Τις προηγούμενες μέρες είχα την ευκαιρία να ανέβω σε cb500x αλλά και tenere όχι να οδηγήσω, απλά για να πάρω αίσθηση. Στο διαταυτα έχω αρρωστήσει με το tuareg το βλέπω στον ύπνο μου. Πάω στην Honda μου λέει ασπαστο το cb παρτο τύφλα. Πάω yamaha μου λέει έχω το tenere μόνο για να του αλλάζουμε φίλτρα λάδια και καμιά μίζα. Δεν έχω ανέβει στο tuareg λόγο αδυναμίας εύρεσης μοτοσυκλέτας σε αντιπροσωπεία στην κερκυρα. Υπάρχει τόσο μεγάλος λόγος ανυσηχιας για ζημιές στο Aprilia ??? Υπάρχει κάποιος Κέρκυρα που να το έχει και να μπορεί να βρεθούμε να το δω από κοντά??? Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση. Πρώτη φορά γράφω κάπου..
11.000 χιλιόμετρα και κανένα πρόβλημα.
Δεν το αλλάζω για τίποτα αυτό το μηχανάκι.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι στην διαδικασία αγοράς πρώτης μοτοσυκλέτας. Έχω μια μικρή εμπειρία αλλά σίγουρα όχι σε αυτό το μέγεθος. Τις προηγούμενες μέρες είχα την ευκαιρία να ανέβω σε cb500x αλλά και tenere όχι να οδηγήσω, απλά για να πάρω αίσθηση. Στο διαταυτα έχω αρρωστήσει με το tuareg το βλέπω στον ύπνο μου. Πάω στην Honda μου λέει ασπαστο το cb παρτο τύφλα. Πάω yamaha μου λέει έχω το tenere μόνο για να του αλλάζουμε φίλτρα λάδια και καμιά μίζα. Δεν έχω ανέβει στο tuareg λόγο αδυναμίας εύρεσης μοτοσυκλέτας σε αντιπροσωπεία στην κερκυρα. Υπάρχει τόσο μεγάλος λόγος ανυσηχιας για ζημιές στο Aprilia ??? Υπάρχει κάποιος Κέρκυρα που να το έχει και να μπορεί να βρεθούμε να το δω από κοντά??? Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση. Πρώτη φορά γράφω κάπου..
4 χρόνια εγγύηση έδινε η aprilia πέρυσι, δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι .Απ' όσο έχω καταλάβει έχει πολύ καλή πολιτική για τις εγγυήσεις, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το κατάστημα - από εμπειρία φίλου - αντικατάσταση στο ελαττωματικό (εντός εγγύησης) εντός 2 εβδομάδων - όσο ψάξαμε βέβαια δεν βρήκαμε άλλον με tuareg να του χει βγάλει ζημιά εκεί οπότε παίζει να ταν απλά "τυχερός". Έχει κάνει άλλα 10Κ χλμ αν δεν κάνω λάθος χωρίς κάποιο πρόβλημα
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
9,500 χλμ και εγώ απόλυτος τίποτα . Άμα σου αρέσει τόσο μην το σκέφτεσαι , θα σε αποζημιώσει , εγώ το απολαμβάνω σε όλες τις συνθήκες .
Θαθελα 10 αλογάκια ίσως :p:ha
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Μιας και το φέρε η κουβέντα , άνοιξα προχτές από δεύτερες με το tiger 900 και το cf Moto 800 .
Για κάποιο λόγο με το cf Moto ήμασταν δίπλα δίπλα μέχρι τα 150 . Μετά έκοψε αυτός , ίσως δεν το άνοιξε και καλά όμως .
το tiger μου ρίχνει 2-3 μηχανάκια . Επίσης είμαι 20 κιλά βαρύτερος
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μιας και το φέρε η κουβέντα , άνοιξα προχτές από δεύτερες με το tiger 900 και το cf Moto 800 .
Για κάποιο λόγο με το cf Moto ήμασταν δίπλα δίπλα μέχρι τα 150 . Μετά έκοψε αυτός , ίσως δεν το άνοιξε και καλά όμως .
το tiger μου ρίχνει 2-3 μηχανάκια . Επίσης είμαι 20 κιλά βαρύτερος
καλα εισαι...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ρε γ@μώτο, πόσο μου αρέσει αυτή η μοτοσυκλέτα και έχει όλα όσα θέλω.
Κάτι δε μου πήγε καλά στο test ride. Θα πάω να το ξανακάνω μια βόλτα και θα ζητήσω όσο περισσότερο χρόνο μπορώ.
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Η μόνη μοτοσικλέτα που με έβαλε σε σκέψεις αντί για το V85TT, ιδιαίτερη και ξεχωριστή. Και ένα-δύο προβληματάκια να μου έβγαζε θα τα έλυνα και θα συνεχίζαμε. Αν δεν ήμουν "ταγμένος" Guzzisti θα την είχα παραγγείλει..!
Προσωπικά από το Piaggio Group έχω πολύ καλές εντυπώσεις από service, αντιπροσωπεία κλπ οπότε δεν θα το σκεφτόμουν και πολύ.
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Ρε γ@μώτο, πόσο μου αρέσει αυτή η μοτοσυκλέτα και έχει όλα όσα θέλω.
Κάτι δε μου πήγε καλά στο test ride. Θα πάω να το ξανακάνω μια βόλτα και θα ζητήσω όσο περισσότερο χρόνο μπορώ.
Στέφανε αξιζει να τις δωσεις μια ακόμα ευκαιρια.Αδυνατο να πιστεψω οτι δεν σε ικανοποίησε αυτη η μηχανη.
Πηγαινε μια μεχρι Σουνιο και γυρνα.
Βρες και ενα ωραιο χωματοδρομο,και μπες.
 

panths

Μέλος
Περιοχή
Θεσ/νικη
Όνομα
Παντελής
Μοτό
Aprilia tuareg 660
Το μετάνιωσα. Δεν το δίνω τελικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eίδικά ετσι οπως την εχεις κάνει...(κουκλα και μάχιμη εννοώ) Δεν αξιζει να την δώσεις.
Και σκεφτόμουν να σου τηλ και να σε ρωτησω εαν πουλάς κάποια πραγματα ξεχωριστά απο την tuareg.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ενημερωτικά ο φίλος πήγε για την ποδιά της Thork, επειδή την βιαζόταν, η οποία φαινόταν "In-stock". Δεν είχε κάποια ενημέρωση όσον αφορά την αποστολή και τους έστειλε αυτός mail και του απάντησαν ότι είναι σε παραγωγή ακόμα. Έχει πληρώσει κανονικά και δεν έστειλαν έστω ένα email να τον ενημερώσουν για ένα προϊόν που φαίνεται "In - Stock" . Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο αλλά το γράφω ενημερωτικά.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Όλα τα προϊόντα της crosspro, απ ότι κατάλαβα φτιάχνονται με την παραγγελία. Πάντως άξιζε η αναμονή περίπου 5 εβδομάδες εκανε
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Φτάσαμε τις 10.000 χλμ και σήμερα πραγματοποιήθηκε το σέρβις .
Αλλαγή λάδια , φιλτρο λαδιού . Ο κατασκευαστής λέει και αλλαγή φιλτρο αέρα . Με την ευκαιρία αφού αλλαξαμε φιλτρο έβαλα το DNA stage 1 . Αν και έπαιρνε ακόμα νομίζω , δεν ήταν πολύ βρόμικο .

μαζί με το σέρβις είχα κανονίσει να βάλουμε και το quick sifter τις μαμά Aprilia



Πραγματικά έχω πάθει πλάκα πως δουλεύει . Βούτυρο τελείως οι αλλαγές ! Ενθουσιάστηκα και ευτυχώς που το έβαλα .

το μόνο που άλλαξε είναι η εύρεση της νεκράς που θέλει χειρουργική κίνηση για να μπει , αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα ..

Έτοιμη για το επόμενο ταξίδι
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Φτάσαμε τις 10.000 χλμ και σήμερα πραγματοποιήθηκε το σέρβις .
Αλλαγή λάδια , φιλτρο λαδιού . Ο κατασκευαστής λέει και αλλαγή φιλτρο αέρα . Με την ευκαιρία αφού αλλαξαμε φιλτρο έβαλα το DNA stage 1 . Αν και έπαιρνε ακόμα νομίζω , δεν ήταν πολύ βρόμικο .

μαζί με το σέρβις είχα κανονίσει να βάλουμε και το quick sifter τις μαμά Aprilia



Πραγματικά έχω πάθει πλάκα πως δουλεύει . Βούτυρο τελείως οι αλλαγές ! Ενθουσιάστηκα και ευτυχώς που το έβαλα .

το μόνο που άλλαξε είναι η εύρεση της νεκράς που θέλει χειρουργική κίνηση για να μπει , αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα ..

Έτοιμη για το επόμενο ταξίδι
Εννοείς την εύρεση νεκράς χωρίς συμπλέκτη; Αν ναι γενικότερα θα σου πρότεινα να μη ταλαιπωρείς το σύστημα σε χαμηλές στροφές και σε αναζήτηση νεκράς χωρίς συμπλέκτη, έστω και αν γίνεται. To QS δεν λειτουργεί όπως ένα DCT.
 
Top Bottom