Tuareg-660

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Aprilia Tuareg 660 | Frame & Suspensions

Κάθε Πέμπτη προς Παρασκευή ανεβαίνει βίντεο που αναλύει κάποια σημεία της μοτο. Υποθέτω τελευταία Παρασκευή του μήνα θα έχουμε κανα συγκεντρωτικό με χρώματα και τιμή ( ; )
 
Reactions: STF

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ggogle μεταφραση

Οδηγός από ένστικτο
Μας άρεσε πολύ ο κινητήρας: στρογγυλός και προοδευτικός, χωρίς υπερβολική αντιδραστικότητα του KTM 890. Δεν υπάρχουν κορυφές παράδοσης αλλά μόνο μια ωραία χαμηλή ροπή που το κάνει πολύ ευχάριστο εκτός δρόμου: μόνο ένα χτύπημα του συμπλέκτη και το εμπόδιο είναι πίσω. Και στην πραγματικότητα το Tuareg λειτουργεί δυναμικά υπέροχα και το off-road μπορεί να διασκεδάσει: το ντρίφτ, τα τροχοπέδη και τα άλματα είναι απλά αν γνωρίζετε τη βασική τεχνική.


Και αν το αμάλγαμα κινητήρα-πλαισίου μας έπεισε, όσον αφορά τα ηλεκτρονικά υπάρχει ένα μεγάλο βήμα μπροστά σε σύγκριση με αυτό που προσφέρει η Yamaha: το TFT 5 ιντσών και τα χειριστήρια του τιμονιού είναι από άλλο πλανήτη, η διεπαφή είναι διαισθητική παρά τις πολλές επιλογές. Από τους χάρτες, το Urban είναι πολύ απαλό, ο Explorer πιο γεμάτος και πρόθυμος να αναπτυχθεί στα υψηλά και το Offroad έχει μια πολύ άμεση και έτοιμη απάντηση στα χαμηλά, αλλά χωρίς αποπροσανατολισμό. Επιπλέον, υπάρχει πάντα η δυνατότητα προσαρμογής της απόκρισης στο γκάζι, το φρένο του κινητήρα και το σύστημα ελέγχου πρόσφυσης. Ο προαιρετικός επιταχυντής ταχυτήτων είναι επίσης καλός, μάλλον μαλακός ακόμα κι αν η σκανδάλη του γραναζιού ακούγεται πολύ.

Συνοψίζοντας, αυτή η Aprilia Tuareg 660 είναι μια μοτοσυκλέτα που περιορίζει τις επιπλοκές αλλά στοχεύει να προσφέρει περισσότερα από όσα θα πρότεινε ο κυβισμός, πετυχαίνοντας σε μεγάλο βαθμό. Η οδήγηση είναι πανέμορφη παντού: δίνει αυτοπεποίθηση εκτός δρόμου και στο δρόμο οδηγείται από την Aprilia: αμέσως διαισθητικό, εύκολο στη χρήση, επιθετικό. Θα φαινόταν ένας υπέροχος σύντροφος ταξιδιού, ο οποίος συμφωνεί να βγει ακόμα και σε τμήματα enduro που δεν είναι ακραία, αλλά σύντομα ναι, και ίσως ακόμη και με βαλίτσες ακόμα και καλύτερα ίσως μόνο, αφού ο χώρος για το δεύτερο δεν είναι βασιλικός όπως σε κάποια maxi Περιπέτεια. Μοτοσικλέτα για να βάλετε πραγματικά τη σκηνή όπου θέλετε, σε τιμή που θα πρέπει να είναι γύρω στα 12.000 ευρώ.



πολλες φωτο κοντινες σε τεστ
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Νομίζω πως θα μου αρέσει περισσότερο από το Tenere 700, θα καταλήξω 100% όταν το δω από κοντά και το καβαλήσω. Αν δε κάνω λάθος θα φοράει και Tubeless ελαστικά.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Νομίζω πως θα μου αρέσει περισσότερο από το Tenere 700, θα καταλήξω 100% όταν το δω από κοντά και το καβαλήσω. Αν δε κάνω λάθος θα φοράει και Tubeless ελαστικά.
Έτσι είναι ..tubeless
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
fun bike...
Άπατο θα πάει........σιγά μη πάει κανένας να πάρει APRILIA για το χώμα.......περιμένουμε DESERT X με το ντακαρισιο λοοκ , μοτερ επιστροφη σε εγγύηση και σερβις 150€ αλλαγή λαδιών ! ! ! ! ! Λεφτά υπάρχουν ! ! ! !
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
12.190€ για το Acid Gold και το Martian Red και
12.890€ για το Indaco Tagelmust.
Ανοίγουν σύντομα οι προκρατήσεις.

Πηγή
[/QUOTE

κοκκινακι ειναι πολυ ωραιο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έστειλαν και email να πουλήσω το 950 και να πάρω ένα τρικολόρ μέχρι τέλους του έτους και θα μου το δώσουν Ιανουάριο. Τέτοιοι είναι.


εδιτ, ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ ΡΕ, αλήθεια λέω.



Μην χάσεις την ευκαιρία να είσαι μέσα στους πρώτους! Διάλεξε σημείο πώλησης, ολοκλήρωσε την αγορά έως τις 31.12.2021 και απόκτησε την Tuareg 660, χωρίς καμία επιβάρυνση για επιπλέον έξοδα και επιπρόσθετα με 4 χρόνια εγγύηση και οδική βοήθεια. Θα μπορέσεις να παραλάβεις τη νέα σου Tuareg 660 από τον Ιανουάριο του 2022.




 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έστειλαν και email να πουλήσω το 950 και να πάρω ένα τρικολόρ μέχρι τέλους του έτους και θα μου το δώσουν Ιανουάριο. Τέτοιοι είναι.
Στη θέση σου θα ήμουν εγώ αυτός που θα έστελνα e-mail....

Πέρα από τη πλάκα ωραίες οι παροχές και η 4ετή εγγύηση καλοδεχούμενη! Και οδική φυσικά...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Έστειλαν και email να πουλήσω το 950 και να πάρω ένα τρικολόρ μέχρι τέλους του έτους και θα μου το δώσουν Ιανουάριο. Τέτοιοι είναι.


εδιτ, ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ ΡΕ, αλήθεια λέω.



Μην χάσεις την ευκαιρία να είσαι μέσα στους πρώτους! Διάλεξε σημείο πώλησης, ολοκλήρωσε την αγορά έως τις 31.12.2021 και απόκτησε την Tuareg 660, χωρίς καμία επιβάρυνση για επιπλέον έξοδα και επιπρόσθετα με 4 χρόνια εγγύηση και οδική βοήθεια. Θα μπορέσεις να παραλάβεις τη νέα σου Tuareg 660 από τον Ιανουάριο του 2022.


Διεγραψε το γρηγορα. Είναι spam.

Αυτοι μονο Απριλη παραδιδουν!!

:ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτοι μονο Απριλη παραδιδουν!!
Ξέρουν τι κάνουν, έχουν άκρες στο Μαξίμου, τους είπαν "αυτά τα κακά παιδιά οι πολίτες μας δεν μας αφήνουν άλλη λύση πέραν του να τους κλειδώσουμε σπίτι πάλι μέχρι το καλοκαίρι, μην βιάζεστε να τα φέρετε"
 
Top Bottom