Tuareg-660

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Έχει κάποιος τοποθετήσει χούφτες αφτερ μάρκετ ;
Τις barkbusters ή acerbis ;
Ψάχτηκα για της bark buster αλλα δεν βγαίνουν ακόμα κατά τον Σεπτέμβρη το κόβω.
Είδα κάποιους στο ΝΕΤ με μια μικρή πατέντα να τοποθετούν της acerbis


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ψάχτηκα για της bark buster αλλα δεν βγαίνουν ακόμα κατά τον Σεπτέμβρη το κόβω.
Είδα κάποιους στο ΝΕΤ με μια μικρή πατέντα να τοποθετούν της acerbis


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν είμαστε για πατέντες .. θα περιμένουμε :p
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Αν θυμάμαι καλα η barkbusters ειχε απαντήσει σε κάποιο email user απο το advrider πως δεν εχει στα αμεσα πλάνα να βγάλει κάτι.

Κάποιο έχουν βάλει generic μοντέλα της και εδώ ενας τύπος έβαλε απο 1200gs Tuareg 660 - Handguards and other upgrades
Επίσης κάποιοι έχουν βάλει και τα αντίστοιχα της Acerbis αλλα και εκεί με λίγη μοντα.

Για την ώρα οι μόνες plug & play ειναι της sw motech αλλά προσωπικά δεν μ'αρεσει η ιδέα της στερέωσης με τις βίδες πάνω στα καβαλέτα.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Αν θυμάμαι καλα η barkbusters ειχε απαντήσει σε κάποιο email user απο το advrider πως δεν εχει στα αμεσα πλάνα να βγάλει κάτι.

Κάποιο έχουν βάλει generic μοντέλα της και εδώ ενας τύπος έβαλε απο 1200gs Tuareg 660 - Handguards and other upgrades
Επίσης κάποιοι έχουν βάλει και τα αντίστοιχα της Acerbis αλλα και εκεί με λίγη μοντα.

Για την ώρα οι μόνες plug & play ειναι της sw motech αλλά προσωπικά δεν μ'αρεσει η ιδέα της στερέωσης με τις βίδες πάνω στα καβαλέτα.
Οπτικά μου αρεσουν αυτές τις barkbusters .
Όταν λέμε τα έβαλε με λίγο μοντα δηλαδή; Τι ακριβώς έκαναν . ( που να ξέρεις και εσυ βέβαια ) :p

Και κάτι ακόμα Μαρίνο μιας και σε πέτυχα .
Αυτό το ‘’ Βηξιμο ‘’ κοντά στις 4.000 στροφές κρατώντας σταθερό το γκάζι σου το κάνει ακόμα ;

πέτυχα έναν κύριο στο λουτρακι εχτές με το τουαρεγκ μου είπε και αυτός ότι του το κάνει και το πήγε στην αντιπροσωπεία το βαλανε στον εγκέφαλο δεν έδειξε κάποιο σφάλμα Και του είπαν ότι θα στρώσει με τα χιλιόμετρα . Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο ;
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Εμένα το κάνει πιο χαμηλά, λιγο μετά τις 3 και μαλλον έχει να κάνει με το tps, στις ιδιες στροφες με το cruise control δεν κανει κιχ. 'Εχω διαβάσει απο κάποιους πως τους κάνανε ενα "relearn" στην ecu και μετα απο λιγο εστρωσε, τωρα αν το ξαναεμφανίζει μετα δεν ξερω.

Γενικά δεν ειναι κάτι που με απασχολεί/ενοχλεί κατα την οδήγηση οποτε απλα για να εχουμε να λεμε.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ψάχτηκα για της bark buster αλλα δεν βγαίνουν ακόμα κατά τον Σεπτέμβρη το κόβω.
Είδα κάποιους στο ΝΕΤ με μια μικρή πατέντα να τοποθετούν της acerbis


Sent from my iPhone using Tapatalk
Η πατέντα για να μπεί κάποια απο αυτές είναι να κοπεί σε τόρνο το εργοστασιακό αντίβαρο στο μήκος που χρειάζεται και να ανοίξουν καινούργια σπειρώματα. Το στοίχημα είναι να μην σου βγάζει κραδασμούς στο τιμόνι αλλιώς είναι απλή μετατροπή...
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Εμένα το κάνει πιο χαμηλά, λιγο μετά τις 3 και μαλλον έχει να κάνει με το tps, στις ιδιες στροφες με το cruise control δεν κανει κιχ. 'Εχω διαβάσει απο κάποιους πως τους κάνανε ενα "relearn" στην ecu και μετα απο λιγο εστρωσε, τωρα αν το ξαναεμφανίζει μετα δεν ξερω.

Γενικά δεν ειναι κάτι που με απασχολεί/ενοχλεί κατα την οδήγηση οποτε απλα για να εχουμε να λεμε.
Ούτε εμένα με ενοχλεί , σπάνια έχω σταθερό το γκάζι εκεί κιόλας .
Απλά μου έτυχε μια φορά πάνω σε στροφή να κρατήσω σταθερά στροφές και μου το έκανε
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23


Χωμάτινες ανησυχίες σήμερα , πανάλαφρο στο χώμα , πολύ διασκεδαστικό
Όμορφες ανησυχίες είχατε σήμερα βλέπω.
Χαχχαχα.

Εγώ σήμερα είχα πόρτο Χέλι με το εργαλείο. Απόλαυση!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Όμορφες ανησυχίες είχατε σήμερα βλέπω.
Χαχχαχα.

Εγώ σήμερα είχα πόρτο Χέλι με το εργαλείο. Απόλαυση!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όμορφες ανησυχίες Νίκο αλλά θέλει πλύσιμο το μηχανάκι τώρα , έγινε κ@λος αχαχαχ:p
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Thanpen Θάνο και Mariner Μαρίνο καθώς και galanakop Νίκο, αν δε σας πειράζει:

  1. κάντε μια αναφορά στα αξεσουάρ που έχετε βάλει καθώς και στο κόστος τους
  2. έχει βάλει κάποιος από εσάς comfort σέλα εργοστασιακή, υπάρχει κάτι τέτοιο ή κάτι παρόμοιο; Χρειάζεται ή όντως είναι μια χαρά η μαμά σέλα;
  3. θα με ενδιέφερε και ένα review για δικάβαλο, πως είναι;
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
  1. Εγώ δεν έχω βάλει πολλά πραγματα, τα πάνω κάγκελα της heed (170e) και πίσω την σχάρα της givi με το μεταλικό πιάτο της kappa την monokey βαλιτσα (180e).
  2. Υπάρχει comfort σελα της Aprilia (αν θυμαμαι καλα σε 3 μεγεθη -low, normal, tall). Δεν την έχω βάλει, στην αρχή η σέλα μου φαινόταν απίστευτα αβολη, τελικά με τον καιρό ή έστρωσε αρκετά ή την συνήθισα. Το καλό είναι πως ακόμα και σε πολλές ώρες δεν με κουράζει αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και μια πιο ψηλή.
  3. Δικάβαλο έχω πάρει μονο για 3-4 χμ οπότε δεν εχω ιδιαίτερη αποψη αλλα δεν υπήρχε κάτι που να με παραξενέψει ή να με ενοχλήσει.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Προς το παρών έχω βάλει διπλό σταντ της Heppcobecker 270€
- βάση της givi 140 € ( με την πλαστική βάση )
-έχω την κομφορτ σέλα την ψηλή .( Αν δεν κάνω λάθος βγαίνει σε 2 εκδόσεις ψηλή Και κοντή )
Η τιμή της είναι στα 250 ευρο αλλά εμένα μου την έκαναν δώρο απτό κατάστημα . Με την μαμά έχω κάνει κάποιες βόλτες δεν έχω χιλιόμετρα αρκετά μαζί της . Η κομφορτ έχει διαφορά πάντως στην άνεση !
-Έχω τα κάγκελα τις Aprilia τα μαμά τα οποία είναι πανάκριβα . Νομίζω έχουν κάνα 500αρικο ;
Βέβαια και εδώ είχα μια γενναιόδωρη έκπτωση κατά την αγορά της .

Γενικά τα έξτρα τις Aprilia είναι πανάκριβα .. φαντάσου η βάση με μια βαλίτσα αλουμινίου για top case αγγίζουν τα 1100 ευρο !

το πρώτο σέρβις που έκανα στα 1.000χλμ μου κόστισε 80€

Δικαβαλο δεν έχω ταξιδέψει ακόμα , παρά μόνο λίγα χιλιόμετρα βόλτα , Δεν είχα πρόβλημα σε αυτά .

Ότι προσθέτω σιγα σιγά θα το αναφέρω και με την τιμή του . Συνέχεια έχει μια ζελατίνα .

ΥΓ: τις τιμές τις γράφω χοντρικά . Το 250 δλδ μπορεί να είναι 255 ή 245 ..
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σας ευχαριστώ πολύ φίλοι μου για τις απαντήσεις.

Τα κάγκελα εμπρός του galanakop είναι της Aprilia; Αν ναι, είναι πολύ όμορφα σχεδιασμένα και διακριτικά, επίσης μου αρέσει ο τρόπος που "αγκαλιάζουν" τα πλαστικά της μηχανής.

Thanpen Μπορώ να έχω μια φωτογραφία με τη σέλα τη comfort τοποθετημένη; Πες μου αν θέλεις και το ύψος σου αν και ποτέ δε με προβλημάτισαν ψηλές σέλες, αντιθέτως -συνήθως- μου αρέσει η γωνία που δημιουργούν στα πόδια κατά την οδήγηση.
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Σας ευχαριστώ πολύ φίλοι μου για τις απαντήσεις.

Τα κάγκελα εμπρός του galanakop είναι της Aprilia; Αν ναι, είναι πολύ όμορφα σχεδιασμένα και διακριτικά, επίσης μου αρέσει ο τρόπος που "αγκαλιάζουν" τα πλαστικά της μηχανής.

Thanpen Μπορώ να έχω μια φωτογραφία με τη σέλα τη comfort τοποθετημένη; Πες μου αν θέλεις και το ύψος σου αν και ποτέ δε με προβλημάτισαν ψηλές σέλες, αντιθέτως -συνήθως- μου αρέσει η γωνία που δημιουργούν στα πόδια κατά την οδήγηση.
Τα δικά μου ναι μπρος και πίσω είναι τα μαμά.
Λίγο ακριβά αλλα νομίζω ότι αξίζει τον κόπο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Σας ευχαριστώ πολύ φίλοι μου για τις απαντήσεις.

Τα κάγκελα εμπρός του galanakop είναι της Aprilia; Αν ναι, είναι πολύ όμορφα σχεδιασμένα και διακριτικά, επίσης μου αρέσει ο τρόπος που "αγκαλιάζουν" τα πλαστικά της μηχανής.

Thanpen Μπορώ να έχω μια φωτογραφία με τη σέλα τη comfort τοποθετημένη; Πες μου αν θέλεις και το ύψος σου αν και ποτέ δε με προβλημάτισαν ψηλές σέλες, αντιθέτως -συνήθως- μου αρέσει η γωνία που δημιουργούν στα πόδια κατά την οδήγηση.



Αυτή είναι η comfort η ψηλή !

Το ύψος μου είναι 1,87 cm




Αυτά είναι τα μαμά κάγκελα . Διακριτικά και ελαφριά . Σκοπός μου ήταν να κρατήσω το βάρος χαμηλά γιαυτο τα επέλεξα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R



Αυτή είναι η comfort η ψηλή !

Το ύψος μου είναι 1,87 cm




Αυτά είναι τα μαμά κάγκελα . Διακριτικά και ελαφριά . Σκοπός μου ήταν να κρατήσω το βάρος χαμηλά γιαυτο τα επέλεξα
Σε ευχαριστώ πολύ για την πληρέστατη απάντηση. Ψηφίζω comfort ψηλή. Όταν με φέρει ο δρόμος στα μέρη σου μπορεί να σου ρίξω τφ να κεράσω καφέ και να κάνω μια στατική καβαλά να τη δω και σε αίσθηση.

Thanks!

:friendship:
 
Top Bottom